Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.05.2024.
 

Repše: vadība ir ietekmējama; Jakāns: baumām nevaru piekrist

Nodokļu politika, VID video_f

22.10.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
Finanšu ministra Einara Repšes („Jaunais laiks”) lēmuma uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku atstādināt no amata Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektoru Dzintaru Jakānu priekšvakarā ministrs „Kas notiek Latvijā?” studijā publiskoja jaunus faktus, kas ir pamatā viņa pretenzijām pret VID darbu. Dz.Jakāns nepiekrita, ka E.Repšes minētais konkrētais piemērs liecinātu par novēlotu rīcību, un iebilda arī E.Repšes izteikumam par VID vadības ietekmējamību, gan nesniegdams spēcīgus pretargumentus.

E.Repše debatēs pavēstīja, ka pastāv pamatotas aizdomas, ka atsevišķos gadījumos VID vadība ir ietekmējama, tiek piemērots viens princips savējiem, bet cits svešiem, un VID dažos gadījumos var veikt neargumentētu un nepamatotu uzrēķinu, bet citos – kādu īpaši priviliģētu personu piesegt. Kad Dz.Jakānu aicināja atklāt argumentus, ar kuriem var apgāzt ministra teikto, ģenerāldirektors vien atbildēja, ka nevar piekrist baumām.

E.Repše norādīja, ka VID saglabājis darba attiecības ar ļoti daudziem darbiniekiem, kuriem ir izvirzītas apsūdzības „vai pat atsevišķos gadījumos notiesājoši tiesas spriedumi”. Viņš arī citēja ģenerālprokurora vēstuli ar piemēru par to, ka pārbaude par kāda VID darbinieka iespējamo kukuļņemšanu tika uzsākta tikai 2008.gadā, lai gan informācija par to tika saņemta jau 2004.gadā un atkārtoti 2007.gadā. Dz.Jakāns uzsvēra, ka 2008.gadā pret attiecīgo personu ir uzsākts kriminālprocess, kas jau ir nosūtīts vajāšanai, un izdarīja secinājumu, ka „tātad darbs notiek”. Ģenerāldirektors arī apgalvoja, ka VID nestrādā neviens darbinieks ar notiesājošu spriedumu.

Dz.Jakāns pēc būtības neatbildēja uz jautājumu par apstākļiem, kuros viņš secinātu, ka nav izdarījis pietiekami daudz un viņam jāpamet darbs. Taču arī E.Repše nedemonstrēja konsekvenci attiecībā uz vēlmi panākt VID vadības nomaiņu. Viņš uzsvēra, ka Dz.Jakānam šobrīd ir iespēja konstruktīvi strādāt kopā, lai gan iepriekš, runājot par ģenerāldirektora noņemšanu no amata, E.Repše pieminēja nevis nevēlēšanos, bet gan nespēju valdībā nomaiņu panākt.

Video: Einars Repše un Dzintars Jakāns par Valsts ieņēmumu dienesta darbību un personālijām. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 21.10.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: