Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.05.2024.
 

Vai Latvijā jāizveido nacionālās vienotības valdība?

Valsts attīstība video_f

15.01.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 12

Opozīcijas Saeimas deputāti 14.janvāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” diskutēja par to, kā vērtējamas valsts prezidenta uzstādītās prasības Saeimai un valdībai un kas ir nākamie veicamie darbi. Partijas „Pilsoniskā savienība” valdes priekšsēdētāja Sandra Kalniete skaidroja, ka viens no pirmajiem soļiem droši vien būtu jāsper opozīcijai, lemjot kopā strādāt pie ekonomikas stabilizācijas plāna un izveidojot opozīcijas kopīgo priekšlikumu, ko piedāvāt koalīcijai apspriešanai. „Sabiedrība citai politikai” līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs pauda gandarījumu par prezidenta pieņemto lēmumu, bet izteica neticību, ka koalīcija varētu prasības īstenot, jo „tauta ir krāpta visu šo laiku”.

„Jaunais laiks” valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa atgādināja, ka partija jau iepriekš ir aicinājusi veidot nacionālās vienotības valdību, un pauda viedokli, ka tajā būtu jābūt politiķiem un profesionāļiem, bet premjeram obligāti būtu jābūt bezpartejiskam un ar sabiedrības uzticību. Savukārt „Saskaņas centrs” valdes priekšsēdētājs Nils Ušakovs par pareizāku atzina nacionālās vienotības koalīcijas izveidi, kas atbalstītu vienu premjeru, kurš pats izvēlētos savus ministrus. N.Ušakovs piekrita, ka tā izskatās pēc utopijas, bet apgalvoja, ka to ir jācenšas pārvērst par realitāti, ja gribam sistēmiskas pārmaiņas valstī.

Video: Sandra Kalniete, Aigars Štokenbergs, Solvita Āboltiņa un Nils Ušakovs par prezidenta prasībām Saeimai un valdībai un veicamajiem darbiem. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 14.01.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: