Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.05.2024.
 

Daudze: prezidentam nav nekādu tiesību noteikt datumus

Valsts attīstība video_f

15.01.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 26

Politologs Juris Rozenvalds 14.janvāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” paslavēja prezidentu Valdi Zatleru par Saeimai un valdībai uzstādītajiem uzdevumiem. J.Rozenvalds norādīja – ja deviņus mēnešus Saeima nevar piedzemdēt Satversmes labojumus, tā ir neauglība. Viņš Latvijas situāciju saistīja ar 77.gada Spānijas notikumiem un pauda viedokli, ka Latvijā ir jāizveido izlīguma valdība ar profesionāļiem. TB/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Grīnblats savukārt skaidroja, ka valdībai primāri ir jādomā par to, kā efektīvi un saprotami izmantot ārvalstu finanšu palīdzību un apvienība iebilstu pret tādu izlīguma valdību, kur „šis izlīgums ir bez kaut kādiem politiskiem krastiem”.

Saeimas priekšsēdētājs no Zaļo un Zemnieku savienības Gundars Daudze kategoriski paziņoja, ka prezidentam nav nekādu tiesību noteikt datumus, līdz kuriem parlamentam jāpieņem likumi, un skaidri noteiktais datums „ir nepieļaujami no mūsu valsts uzbūves viedokļa”. G.Daudze arī skaidroja, kādas notikumu ķēdes rezultātā Saeimas atlaišanas rosināšanas gadījumā mēs faktiski nonāksim „ekonomiska kraha priekšā”.

Premjers un „LPP/LC” līdzpriekšsēdētājs Ivars Godmanis arī pavēstīja, ka viņam diktēšana Saeimai nav pieņemama. Viņš neminēja precīzus termiņus, kad valdība izpildīs prezidenta prasības par valsts pārvaldes samazināšanu un KNAB priekšnieka atrašanu, vien norādīja, ka prezidents par valdības darbu „ir lietas kursā”. Savukārt attiecībā uz iespēju veidot izlīguma valdību I.Godmanis atzina, ka vēl nav ar prezidentu pārrunājis, „ko viņš ar to saprot”, bet uzsvēra, ka valdību apstiprina Saeima.

J.Rozenvalds pēc koalīcijas politiķu teiktā secināja, ka kā „ierindas pingvīns” neredz koalīcijas gatavību vienoties dzimtenes labā, savukārt sociologs Aigars Freimanis izteica prognozi, ka 31.martā prezidents rosinās atlaist Saeimu, jo „cita varianta te nav”.

Video: Juris Rozenvalds, Māris Grīnblats, Gundars Daudze, Ivars Godmanis, Vinets Veldre un Aigars Freimanis par prezidenta prasībām Saeimai un valdībai. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 14.01.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: