Shitais gan buus forshi. Ejam dzilaakos uudenos, lai izprastu jautaajumu kaapec aiz taa "Kas notiek Latvijaa?"
Savlaik valsts tika definēta kā vienas tautas apdzīvota vienota teriritorija ar vienotu kultūru un vienotu pārvaldi. Latvija - pārvaldei (ierēdņiem un politiķiem ) tauta pie kreisās kājas, no aizmugures, teritoriju dalīsim pēc ērtības valdošo biznesam ( Abrene un jūras ekonomiskās zonas - piekāpamies ) kultūra jau piecieš biznesa pārākumu un tiek pakļauta tā vajadzībām... Kas nu ir tā valsts? Ne savas politikas un attīstības stratēģijas, ne savu pilsoņu aizsardzība un vairošana.... Valsts pilsoņos ieaudzina, ar valsts resursiem, nihilismu pret valsti. Visa ekonomiskāattītība balstās uz Latvijas pilsoņu piepelnīšanos ārpus Latvijas. Ražošana ir veiksmīgi sagrauta. Vai šai valstij vispār ir vajadzīgi pilsoņi? Vai vajadzīgā brīdī pietiekamā skaitā atradīsies pilsoņi, kuriem šī valsts vēl vajadzīga? Atbildes jau nebūs, tik demogoģija par patriotismu, lielām pūlēm un "skola maksā naudu".
Vai tiešām Dombur5s jau pilnībā kļuvis par Sorosa stipendiātu? Agrāk likās diezgan neatjarīgs žurnālists, bet šajā pārraidē gandrīz vieni vienīgi sorosa stipendiāti. Ijābs un Sedlinieks - kur nu vēl tendenciozākus "ekspertus".
Domburam. Kad Vineta Muižniece sāk pa tukšo muldēt un neatbildēt uz jautājumiem, lūdzu, liedziet viņai vārdu. Šo tukšo muldētāju grūti klausīties. Pateicos!
Kvorums netika nodrošināts lielā mērā tādēļ, ka vara pielietoja milzīgu demagoģijas ofensīvu, lai cilvēkiem nebūtu nodrošināta brīva sava viedokļa paušana, nemaz nerunājot par Pensionāru federācija, kura agrāk neko pa pastu nebija sūtījusi, bet, nu , referenduma priekšvakarā pilsoņiem uz mājām atsūta savas lapeles ar draudiem neiet uz referendumu, citādi gandrīz vai Latvijai gals klāt. Šis moments man liek domāt, ka šo Verzes kundzi, varas pārstāvji ir vienkārši uzpirkuši. Citādas domas nemaz nevar būt, jo skaidri bija redzama šī demagoģija.
Referendumu uzskatu par cinisku izturēšanos pret sirmgalvjiem, jo referendumā piedalījās lielākā daļa tikai visvecākie un vismaznodrošinātākie pensionāri. Mūsu 70-gadīgie pensionāri atjaunotās Latvijas laikā lielākā daļa dzīvo zem iztikas minimuma. Esam pirmskara un kara laikā dzimušie, kuriem tagad atkal tiek liegta normāla dzīve. Vai tad starp mums arī nav bijuši ārsti, skolotāji, profesori, inženieri? Kāpēc tik ciniski labklājības ministre Purnes kundze rakstiski apsolīja pirms referenduma vienu latu par nostrādāto gadu līdz 1996. gadam un tagad tas ir samazināts līdz 0,70 Ls un nav ticība vai saņemsim! Šī piemaksa netiek indeksēta un tā mūsu pensijas ar vien atpaliek no tiem pārējiem pensionāriem, kas aizgājuši pensijā vēlāk. Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Verzas kundze arī vecos pensionārus neaizstāv. Paldies par man atvēlēto laiku.
Pensionāriem nav ticības varas pārstāvju solījumiem. To ir bijis ļoti daudz, bet reāli lielākā pensionāru daļa saņem ienākumus, kas nenodrošina normālus dzīves apstākļus. Nezinu, ko Verze pārstāv, taču noteikti ne pensionārus. Pati par sevi jau šī gada valsts konsolidētā budžeta pieņemšana bija pliķis sejā visiem pensionāriem, kad sociālā budžeta uzkrājumi netiek novirzīti visu pensiju indeksācijai, bet tos izmanto konsolidētā valsts budžeta sabalansēšanai un aizdevumu garantam. Sociālā budžeta uzkrājumam būtu jābūt nopublicētam katru mēnesi, bet to nedara, vēl vairāk, par šā uzkrājuma lielumu izvairīgi cenšas neatbildēt, tātad ir ko slēpt. Kāda ticība var būt šādas varas pārstāvjiem?
Man liekas neko nevar secināt, jo, piemēram, es uz referendumu par pensijām neaizgāju nevis tāpēc, ka atbalsdtu valdību vai tāpēc, ka man viss būtu pie kājas, bet gan tāpēc, ka neatbalstu Štokenbergu un nevēlējos palīdzēt viņa atbalstītājiem savākt kvorumu. Turklāt neticu, ka Štokenbergs gribēja uzvarēt, jo kāpēc, piemēram, nepadomāja par invalīdiem, kas dzīvo vēl lielākos sūdos (nereti arī tiešā nozīmē) kā pensionāri? Un kāpēc uz jautājumiem par to, kur ņems naudu, sekoja vieni vienīgi solījumi, ka kaut kad kaut ko? Tad jau tie cilvēki, kas saka "nost ar armiju" ir augstāk vērtējami, jo vismaz piedāvā konkrētu risinājumu....
Viens konkrēts veids kā valsts šķērdē naudu (šo es vislabāk pazīstu) un kuru nekāds pensiju pielikums nespēs kompensēt: cilvēks ar kādu hronisku slimību dodas pie ārsta, jo viņam ir kļuvis sliktāk. Pirmkārt 2-3 mēneši ir jānogaida rindā, lai tiktu pie paša ārsta. Tad seko izmeklējumi, kas ir vismaz pāris mēneši, bet neiroloģiskajiem iespējams pat gads, tāpēc, ne jau velti ārsti piedāvā šiem slimniekiem likties slimnīcā un nedēļu divas aizņemt vēls smagākam slimniekam nepieciešamo vietu, lai tad izmeklētu visu kas izmeklējams. Pēc izmeklēšanas, ja nepieciešams, tiek veikta operācija, kas nereti ir vēl vismaz mēnesis divi rindā vai parakstītas zāles - šai gadījumā kādus mēnešus trīs pēc lietošanas derētu ierasties pie ārsta, veikt izmeklējumus, analīzes, lai pārliecinātos, ka zāles ir īstās, taču par to pat netiek runāts....Vēl pievienojam sociālās gultas, par kurām slimnīcu un slimnīcu nodaļu vadītāji gan žēlojas, bet precīzu rēķinu Labklājības Ministrijai nesniedz, kā arī hipohondriķus - jautājums priekš kam mums ģimnes ārsts?, kā arī cilvēkus, kam ir dziļi nospļauties uz ārstu rekomendācijām (smēķē, dzer, rij) un tāpēc prasa daudz vairāk rūpju un guļ slimnīcā daudz ilgāk, sanāk, ka ārsta palīdzību kaut cik saprātīgos laikos dabūt rindu dēļ vienkārši nav iespējams. Bet slimnieks, atšķirībā no konjaka, ar laiku kļūst tikai dārgāks. Un šī situācija ļoti sāpīgi ietekmē invalīdus, īpaši tos, kas cieš no hroniskām slimībām, jo daļa noteikti varētu strādāt, ja saņemtu normālu ārstu aprūpi, bet....
Uz referendumu negāju. Lai valdība nodrošina , lai algas netiktu izmaksātas aploksnēs. Ar darba devēju mēs, darba ņēmēji,nevaram cīnīties. Tas nu ir fakts.Var palikt vispār bez darba. Nebūs aplokšņu alga, būs samaksāti nodokļi, būs līdzekļi lielākām pensijām.
Man kaimiņos dzīvo viens pudeles brālis. Savā mūžā viņš ir strādājis labi ja 5 gadus. Pēc pāris gadiem viņam iestājas pensijas vecums.Un ko??? Pēc pozitīva referenduma viņš saņemtu iztikas minimumu, dzīvotu zaļi, un turpinātu draudzēties ar zaļo pūļi. Kur loģika?
Es apšaubu balstiesīgo vēlētāju skaitu, kas bija par pamatu referendumā par Satverses likuma grozījumiem, jo kā to saprast CVK sarakstā par balstiesīgajiem pilsoņiem ārzemes izcelsmes valsts 'Nezināma", bet balstiesīgo skaits 6 pilsoņi? Pamats IeM Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju Reģistra departamenta ziņas, apskatot šī departamenta sarakstu arī gribas apšaubīt vai tiešām mums Latvijas pilsoņu vecumā no 90-99 gadiem ir 7213 pilsoņi un no 100-110 ir 234 pilsoņi? Kādas iespējas bija balsot mūsu karavīriem , kuri atrodas Miera misijās un pie kurām valstīm viņi ir uzskaitīti? Vai nevajadzētu publicēt vārdisku sarakstu, lai katra ģimene varētu pārliecināties par saviem ģimenes locekļiem-balstiesīgajiem? Kā ir ar tiem cilvēkiem, kuri atrodas ilgstošās ārstēšanās psihoneiroloģiskajās slimnīcās (kuru nodaļās pat durvju rokturi noņemti),vai arī tie atrodas iedzīvotāju reģistrā kā balstiesīgie? Noteikti jau jā, jo diez vai kāds reģistrē "slimos" IeM Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē?
Sengrieķu gudrība: "Nenodzīvos līdz vecumdienām, kas vecumam dzīvot neļauj!"
2 Zen, protams, protams, šādu dažu pudeles brāļu dēļ pārējie nebija pelnījuši lielākas pensijas ) un tas, ka ar darba devēju nav iespējams cīnīties ir muļķības - ja vien ir gribēšana )
Atbildot "Vai tiešām" 08:28 par Ījabu un Sedlenieku. Neredzu pieminētu nevienu argumentu, kāpēc šie divi kungi uzskatāmi par tendencioziem, tāpēc aicinu nebļaustīties pa tukšo. Pēc šādas loģikas jau iznāk, ka arī abas universitātes, kas ļauj viņiem lasīt lekcijas, kā arī mediji, kas viņu viedokļus publicē, visi ir tendenciozi. Kas jau būtu absurdi. Nejauksim to, ka, protams, katrs ir subjektīvs, ar to, ka viņš ir tendenciozs. Politisko un sabiedrisko norišu analītiķi KNL regulāri tiek aicināti dažādi, gan tie, kuri visplašāk analizē aktualitātes, gan tādi, kuri nav starp mēdiju tradicionālajiem favorītiem. Šoreiz izvēle bija par šiem, un tam ir argumenti. Ceru, ka viņi publikai sagādās kvalitatīvas debates un labu vielu pārdomām par to, kas notiek Latvijā.:-) JD
Redzēs vai Valdim būs dūša ierasties... Un ja viņš tomēr atnāks, tad Jāni - pajautājiet, vai viņš un visa saeima, kas demagoģē, ka nav jāiet balsot neredz paralēles star šo neiešanu un vispārēju neticību Latvijai, u.t.t. Un vai viņi šādi darot to neticību un neuzticēšanos neveicina!? A varbūt pat paši neapzinās kā veicina?!!! Un Štokiju nav ko nopelt. Viņš vismaz kaut ko dara. Tas ka viņiem nesakrīt cipari ar valdošajiem par budžetu, tas ir normāli. Tas norāda tikai to, ka naudas ir! Un problēma ir tā, ka vieni negribto atdot, bet otri negrib, lai tā tiktu notērēta kaut kā savādāk.. Par sociālo momentu te manuprāt nav runa. :) Nu skatīšos ar interesi. Un Dombura kungs - varbūt pienācis laiks mazliet ciešām savilkt dūres? Es tā kā negribētu, ka tauta vienā dienā iziet ielās nevis lietussargus turot rokās, bet gan dakšas!
pārsteidz tautas (vienas daļas) nostāja- ja reiz plencim (dzērājam, sliņķim, vienalga kam...) ir ARĪ iespējas tikt pie lielākas (gandrīz vienlīdzīgas) pensijas, tad es labāk neeju un nebalsoju... kā teikt, ne pašam, ne Vasīlijam... brīžam "apskrienās" ap sirdi no šādas argumentācijas... Ko lai mēs mācamies no savas vecākās paaudzes??? Man ir kauns, ka latvieši ir TIK ĻOTI nenovīdīgi. Tas jau ir gandrīz tuvu slimībai. Žēl, ka valdība ir tikai un vienīgi pastiprinājusi šādu sajūtu rašanos pensionāru vidū. Turēšanās pie krēsliem jau arī brīžiem jau pat vairs nešķiet smieklīga, nu jau ir pienākusi tā fāze, kas izraisa vienīgi līdzjutību. PEACE!
Mūsu sarūpētais ir iztērēts "prihvatizācijas" procesā. Tā bija mūsu sapelnītā vērtība vecumdienām. Tam, ko mēs tagad saņemam, nav nekāda ekonomiska sakara ar šodienas strādājošo iemaksām savā personīgā kontā. Mums maksā politiski, bet ne ekonomiski noteiktu summu. Par politiskiem lēmumiem ir jāprasa atbildība no politiķiem un tas nevar sagraut sistēmu. Par sistēmu jāatbild tās radītājiem, bet ne 'reņģēdājiem".Ja pensiju sistēma ir solidāra, tad kā var, lielu sociālo iemaksu daļu neieskaitot spec. pensiju budžetā un politiski novirzot uz 2. līmeni, kā arī uz pamatbudžetu, abgalvot ka trūkst līdzekļu minimālās pensijas palielināšanai. Lūgums, neļaut dalībniekiem operēt ar nepierādamiem pieņēmumiem. Ja referendumu "norauj" kvoruma dēļ, varbūt jārīko atkārtoti, jau bez kvoruma normas,lai izpildītu tautas pieprasīto viedokļa noskaidrošanu?
Loti interesanta ideja - patieshaam, ja tu cilveeks neej, nepiedalies, nenem veeraa un tev vispaar ir vienalga, kaapeec tad tevi vispaar nemt veeraa, un atbildi rast tikai vadoties no proporcionaali par/pret atbildeem. Mazliet nezheeliigi, bet kaapeec ne?
Redzēs vai Valdim būs dūša ierasties... Un ja viņš tomēr atnāks, tad Jāni - pajautājiet, vai viņš un visa saeima, kas demagoģē, ka nav jāiet balsot neredz paralēles star šo neiešanu un vispārēju neticību Latvijai, u.t.t. Un vai viņi šādi darot to neticību un neuzticēšanos neveicina!? A varbūt pat paši neapzinās kā veicina?!!! Un Štokiju nav ko nopelt. Viņš vismaz kaut ko dara. Tas ka viņiem nesakrīt cipari ar valdošajiem par budžetu, tas ir normāli. Tas norāda tikai to, ka naudas ir! Un problēma ir tā, ka vieni negribto atdot, bet otri negrib, lai tā tiktu notērēta kaut kā savādāk.. Par sociālo momentu te manuprāt nav runa. :) Nu skatīšos ar interesi. Un Dombura kungs - varbūt pienācis laiks mazliet ciešām savilkt dūres? Es tā kā negribētu, ka tauta vienā dienā iziet ielās nevis lietussargus turot rokās, bet gan dakšas!
Aicināšana nebalsot referendumā – demokrātija vai baidīšana? 28.08.2008. Politiķi un analītiķi - par tautas gudrību, argumentāciju un manipulēšanu
Godmanis: Man ar sirdsapziņu viss ir kārtībā 28.08.2008. Premjers - par komunikāciju starp varu un tautu, un sabiedrības uzticēšanos
Vai jāmaina referendumu spēles noteikumi? 28.08.2008. Diskusijas dalībnieki par jēgu, komunikācijas detonatoru un Šveices piemēru
Godmanis: Varētu runāt arī par dalīto vēlēšanu sistēmu 28.08.2008. Premjers pieļauj, ka varētu mainīt vēlēšanu sistēmu Latvijā
Dalibnieki