Visasāk pret topošā likumprojekta normām par mācību valodu koalīcijas ietvaros iestājās TB/LNNK politiķi, to izvirzot kā nacionāla mēroga apdraudējumu nacionālajām interesēm un valsts valodas statusam. Dažādi citi politiskie uzskati kombinācijā ar profesionāļu argumentiem šajā jautājumā rada nevis divas, bet vairākas taisnības, un valdības sēdē it kā rastais kompromiss tomēr vēl rada daudzus strīdīgus jautājumus par valsts un privāto augstskolu nodalīšanu un izglītības procesa un mācībspēku kvalitāti.
Tikmēr uzņēmēji valodas jautājumus gan izglītībā, gan darbaspēka tirgū saista ar iespējamo Latvijas ekonomikas konkurētspēju, aicinot daudz brīvāk reglamentēt šo sfēru. Savukārt valsts valodas politikas realizētāji pauž bažas par latviešu valodas stāvokļa pasliktināšanos, rosinot vēl pastiprināt valsts valodas lietošanas nosacījumus.
Kurš ar kādu mērķi pauž atšķirīgas pozīcijas? Cik perspektīva ir jaunā augstākās izglītības procesa reglamentācija? Cik pamatotas ir problēmas ar valodas (ne)protošu darbaspēku un ar valsts valodas apdraudējumiem? Kāda un cik liela valsts reglamentācijā un realitātē būs Latvijas augstākās izglītības, sabiedrības un ekonomikas internacionalizācija? Kam vairāk taisnības, vai iespējami kompromisi?
Raidījumā piedalīsies: izglītības ministre Tatjana Koķe, TB/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Grīnblats, Saeimas deputāte un Valsts valodas komisijas locekle Ina Druviete, apvienības "Saskaņas Centrs" Saeimas deputāts Nils Ušakovs, Rektoru padomes priekšsēdētāja Tatjana Volkova, Privāto augstskolu asociācijas priekšsēdētājs Aldis Baumanis, Latvijas studentu apvienības prezidents Uldis Luckāns, Valsts valodas centra kontroles daļas vadītājs Antons Kursītis, Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Datorikas nodaļas vadītājs, profesors un Rīgas Informācijas tehnoloģijas institūta valdes priekšsēdētājs Juris Borzovs, viesnīcas „Europa Royale Riga” ģenerāldirektors Jānis Jenzis un Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš.