Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 26.01.2021.
 

Kas notiks ar ''Latvijas Pasta'' attīstības koncepciju?

Telekomunikācijas, sakari video_f

19.02.2008. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 0
Kaut gan vēl tikai pirms mēneša satiksmes ministrs Ainārs Šlesers norādīja, ka „Latvijas Pasta” (LP) ģenerāldirektora G.Škodova liktenis lielā mērā būs atkarīgs no viņa izstrādātās uzņēmuma attīstības koncepcijas, tās vērtējumu ministra birojs komentē atturīgi, kā arī ar to iepazīties neatļauj. Jaunais LP jaunais vadītājs Ivars Krauklis par būtiskāko nosaucis maksātnespējas un likviditātes problēmas risināšanu, kā arī jaunās komandas konsolidēšanu, tikai otrajā plānā atvirzot LP ilgtermiņa attīstības redzējumu. Tādēļ jo vairāk neloģiska šķiet G. Škodova publiskā rīcība, sākumā iesniedzot uzņēmuma attīstības redzējumu, bet neilgi pēc tam pašam atkāpjoties no amata.
Jau raidījumā „Kas notiek Latvijā?” 16. janvārī nu jau bijušais LP ģenerāldirektors G. Škodovs ieskicēja, kāds būs attīstības plāns, kas noteiktajā termiņā – līdz 1. februārim – tika iesniegts Satiksmes ministrijā (SM). Viņš klāstīja, ka tiks piedāvāti divi varianti – pasts kā komercuzņēmums, kur pakalpojumi tiek sniegti pēc pašizmaksas vai arī LP saglabā sociālo funkciju un ar pasta bankas izveidošanu vai citiem instrumentiem tas tiek uzturēts. „Tālāk tā jau ir valsts izšķiršanās, ko tad darīt – vai mums vajag šo te sociālo funkciju, vai iet uz to, ko piedāvā Konkurences padome – pilnīga liberalizācija un laukos vēstule maksā 50 santīmu,” klāstīja G. Škodovs. Attīstības plāna kvalitāti satiksmes ministrs A. Šlesers raidījumā nosauca par galveno kritēriju, pēc kura vērtēs, vai LP notiks nopietnas izmaiņas.

SM apstiprināja, ka koncepcija ir saņemta, taču ar to iepazīties „būtu nekorekti pret jauno uzņēmuma vadību”. A. Šlesera biroja vadītāja Inga Pelša atgādināja, ka LP ģenerāldirektors esot atkāpies pats, nevis to rosinājis ministrs un G. Škodova iesniegtās koncepcijas izvērtējums vairs neesot aktuāls. „Jaunā vadība izvērtēs, kas no tās sagatavotās koncepcijas būtu īstenojams,” teica I. Pelša, piebilstot, ka koncepcijā nebija atbildes uz visiem jautājumiem.


Video: Bijušais LP ģenerāldirektors skaidro, kādus attīstības modeļus viņš piedāvās SM, savukārt A. Šleseram kritēriji tā vērtēšanā ir tikai daži (fragments no "Kas notiek Latvijā?", 16.01.2008.)


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: