Klau, Domburu Jāni, nu neaicini uz diskusijām cilvēkus, līdzīgus plineriem, kuri tikai ņaud un blēj, bet neko konkrētu nevar pateikt. Arī valdošās kliķes viens otrs tikai "krugom da okolo".
Jāpiekrīt J. Plineram, rokas nost no pagastu skolām, jo kamēr neatrisinās jautājumu par bērnu drošību; laiku no nokļūšanas skolā līdz laikam kamēr viņš tiek mājās. Nejau katram vecākam ir iespēja katru rītu bērnu nogādāt līdz skolai un pēc tam viņu sagaidīt stundām beidzoties. Patreiz rodas tāds iespaids, vajadzētu gandrīz atgriezties pie "padomju" partiju sistēmas, viena nosaka visu, nevis plēsties, kam tiks krējumpods,bet kam tikai laizīties.
...mēnesis kopš demisijas pieteikšanas līdz tās faktiskai notikšanai bija vajadzīgs ... lai iegūtu laiku sabiedrības protestu noplakšanai, kam var sekot veco tikumu turpinājums, lai cik piefrizēta, bet līdzšinējā vilka ādā. ========================= Tieši tāpēc neskatos jau otru raidījumu. Vai kādam ir šaubas, ka šis pūtēju orķestris prot ļoti saskaņoti pūst pīlītes un miglu acīs? Un nav ne miņas, ka viens runā garām otram, jo katrs saprot, par ko ir runa. Ne par ko.
Izklausaas ka sociaalie jautaajumi ir taads kaa politiku jaajamzirdzins. Un vispaar es nespeeju saprast, ko vini tik loti ar so tautu aukleejaas. Lietas maksaa tik, cik vinas maksaa. Taada sajuuta ka te cilveeki zem tiltiem dziivotu un par atkritumiem paartiku vaaktu. Kur ir beernu atbildiiba par saviem pensioneetiem vecaakiem un vinu nodroshinaajumu? Arii mediciina ir daarga nozare un maksaa tik cik maksaa... Patieshaam kad saaku taa reekinaat un veel atskaitu slinkos - tad tas apruupeejamo slaanis nebuut nav tik liels - baareniem, vientulie vecie cilveeki un invaliidi. Patieshaam, vairaak aukleejamo neredzu...
Savā laikā ,kad dažus gadus pēc revolūcijas Krievijā boļševiku varai bija izdzīvošanai kritiski apstākļi, Ļeņins uzrakstīja programmu to pārvārēšanai – grāmatu ,,Solis atpakaļ, divi uz priekšu,, To īstenojot krīze tika pārvārēta un boļševiki pie varas noturējās un nostiprinājās. Mūsdienās kritiskā situācijā nonākusī Tautas partijas vadītā koalīcija izmanto šo praksē pārbaudīto recepti- pagaidām uz laiku piekāpties radot ilūziju, ka pārvērtē savu darbību un mainās ,tad nostiprināt pozīcijas un ar jauniem spēkiem realizēt iepriekšējo politiku un no tās izrietošos pasākumus. Kā tas izskatās praktiski, to redzam pasekojot notikumu attīstības gaitai. Neiedomājami ciniskais un pārliecinātais par visatļautību koalīcijas valdīšanas veids izsauc iepriekš nebijušu sabiedrības neapmierinātību , kas izpaužas prāvās tautas protesta akcijās pie saeimas un Doma laukumā. Ari Prezidents izsaka neapmierinātību ar radušos situāciju. Izskan prasība atlaist saeimu. Sabiedrības tālākā rīcība nav īsti prognozējama. Tautas partija pieņem lēmumu ,,spert soli atpakaļ,, t.i. daļēji nomierināt sabiedrību ,radot ilūziju par nākošajām iz maiņām valdībā, sasteigto lēmumu revidēšanu un galvenais ar Kalvīša demisiju .Tā rezultātā tautas aktivitāte tiek nobremzēta un iegūts laiks spēku sakārtošanai un pārgrupēšanai. Viens no svarīgākajiem faktoriem šīs taktikas veiksmīgai realizēšanai ir jaunās valdības veidošanas laika stiepšana un šī procesa vadības paturēšana koalīcijas (precīzāk TP ) rokās. To veiksmīgi risina Kalvītis ar dažādiem ieganstiem novilcinot savu demisiju uz 5.decembri.Loskutovam tiek izteikts rājiens un viņu atjauno amatā. Pārrunās par jauno valdību tiek pieaicināts Jaunais laiks. Koalīcijas un Jaunā laika domas par inflācijas novēršanas plāna realizēšanu sevišķi neatšķiras. Satversmes tiesa atzīst robežlīgumu par atbilstošu Satversmei. Sabiedrības sašutums samazinās ,jo asie stūri tiek visumā nogludināti. Tagad radusies situācija var ļaut domāt par nākošo soli varas saglabāšanai-sakarā ar nepieciešamību saglabāt ŗīcības spējīgu valdību robežlīguma ratifikācijas raksta apmaiņai,valdības demisija pašreizējā momentā nav iespējama un Kalvītis atsauc savu demisiju. Viss ir vislabākajā kārtībā :tautai nav asu iemeslu protesta akcijām un valdība var pagaidām(varbūt ari ilgstoši)darbību turpināt .
Dalibnieki