Regulators šodien jaunos tarifus pieņēmis. Un tas, par ko cepās sabiedriskie aktīvisti - kaķim uz astes.
@0 miljoni latu valstij piekrītošas naudas tiks izņemti no peļņas, lai sadalītu pēc kaut kādas mistiskas pazīmes - pieslēgums!
20 miljoni latu valstij piekrītošas naudas tiks izņemti no peļņas, lai sadalītu pēc kaut kādas mistiskas pazīmes - pieslēgums!
Kaut ko tik stulbu, ka prece vairumā maksā dārgāk, nekā mazumā, var izdomāt tikai Latvenergo
Kāpēc jāpaaugstina tarifs, ja uzņēmumam ir desmitiem miljonu latu peļņa?
Vai tas nozīmē, ka vieniem tarifā ir ierēķināta peļņa, bet citus no šīs peļnas dotēs?
es arī nesaprotu, kāpēc valsts uzņēmumam, kurš pabeidz gadu ar miljoniem peļņu ir jāceļ vēl tarifi, kur paliek tā peļņa. Un vel gribētos kaut ko dzirdēt par nākotni, par krievu vs leišu ātomelektrostaciju. Par un pret. Bez demagoģijas. Jo ļoti jau nu izskatās, ka mēs uzsēdīsimies uz krievijas energo adatas pateicoties mūsu "nenopērkamajiem" politiķiem.
Bez melošanas - no kurienas nāk dati par "mājsaimniecību" patēriņu. Vai vairāk nekā puse cilvēku, kas paši strādā Latvenergo, tiešām tērē līdz 100 kWh mēnesī?
Krīzes laikā tik ievērojami paaugstināt tarifu ir noziedzīgi pret saviem pilsoņiem. Jo šie jau nav vienīgie piespiedu kārtā radītie papildus izdevumi gandrīz katrai ģimenei, ieņēmumi taču nepalielinās krīzes situācijā, līdz ar to arī samazināsies pirktspēja un domino efekts skars ekonomikas atkopšanos ļoti negatīvi. Latvenergo turpinās iedzīvoties uz savu patērētāju rēķina, bet pārējie pakalpojumu sniedzēji, kuri savu piedāvāto preci nevar ar varu uzspiest pirkt, nīkuļos un bankrotēs. Valsts pati veicina šo netaisnību.
Lūdzu, Jāni, šovakar pajautā Latvenergo, vai viņi drusku nejauc pieslēgumu ar mājsaimniecību. Elektrības skaitītājs kāpņu telpā, garāžā un vasarnīcā ir kaut kas drusku cits, nevis mājsaimniecība.
Ko darīt man, kas domājot par vidi, par tīru vidi, esmu uzstādījis siltumsūkni, kas tomēr izmanto atjaunojamo dabas resursu? Kāpēc valsts (LE personā) mani soda, liekot maksāt paaugstināto tarifu, kaut gan tai pašā laikā valsts atbalsta atjaunojamo resuru izmantošanu? Latvijā ik uz soļa ir divkosība un meli. :( Tarifa pieaugums ar PVN no 01.04.2011 pret 31.12.2010 ir 44,5%. Kas valstī ir kļuvis 45% dārgāks? Kādā veidā mani kā godīju valsts pilsoni var motivēt maksāt nodokļus? Vienkārši kliegt gribās!:(((
Būtu lūgums vakara raidījumā pacelt jautājumu par tarifiem attiecībā uz tiem iedzīvotājiem, kuri elektroenerģiju izmanto siltumsūkņu darbināšanai. Vai tad tiešām "zaļās" enerģijas izmantošana nav valstij svarīga? Es ar saviem 1000 - 1500 kWh mēnesī pie attiecīgā tarifa apkures periodā tikšu sodīts par tīrāka apkārtnes gaisa nodrošināšanu (dzīvoju pilsētā un sevišķi šajās dienās esmu spiests elpot dūmus no kaimiņu mājām)un "zaļo" domāšanu. Siltumsūkni izvēlējos ne jau tāpēc, ka esmu bagāts (ņēmu bankā kredītu un cītīgi maksāju vēl joprojām), bet pie līdzšinējiem tarifiem tas atmaksājās. Paldies!
Vienas Kwh pašizmaksa Hes ir aptuveni 1.1sant/kwh, Vienas Kwh pašizmaksa Tec ir aptuveni 1.5sant/kwh. Aptuveni pusi no Latvijai nepieciešamās elektribas saražo Hes, 40% Tec pārējo iepērk no krievijas un Igaunijs par 3-4 sant kw/h. Pārvades tīklu izmaksas aptuveni 1 sant/kwh. Tātad kungi, kur rodas gala cena 8-10 sant/kwh.
Es noteikti, principa pēc, kad fiziskās personas varēs iegādāties elektroenerģiju no citiem ražotājiem, nepirkšu to no LE. Tikai un vienīgi principa pēc. Pat tad, ja pie LE būs nedaudz lētāk. LE kardināli ietur kursu, ka gadiem ilgi T1 un T3 tarifi pēc būtības rezultātā sanāk vienādi izmaksu ziņā (vismaz līdz 12000 kWh/gadā iegumums ir tik cik melna aiz naga). Cik ļoti ir jāmaina ģimenes dzīve (piemēram, ēst gatavot naktī), lai T3 tarifs dotu kaut kādu efektu. Tāpat interesanti būtu zināt, vai LE vadītājiem tiešām nav kauna rādīt reklāmu TV par jaunajiem sociāli atbildīgajiem tarifiem. Mani šī reklāma ļoti aizskar. Vai tiešām ir jāatkārtojas 13. janvārim, lai atbildīgās personas sāktu domāt valstiski nevis cūciski, lēti un prasti apzogot iedzīvotājus?
Es vairs neredzu ne kripatas skaidrā saprāta mūsu amatpersonās. Es, navais, tomēr cerēju. Līdzīgi kā citi, es arī esmu uzstādījis siltumsūkni. Mājas platība 110 m2; trīs pieaugušie un 3 bērni. Elektrība ir vienīgais energo resurss, kas tiek izmantots. Šī gada janvāra patēriņš 1050 kWh. Saskaņā ar Latvenergo skaidrojumu esmu ļoti turīgs un sildu baseinu! Tai pat laikā praktiski dzīvojam no algas līdz algai. Viss absurdākais ir tas, ka, ja vairāk patērē tad tev tarifs pieaug, nekā normālā tirgus ekonomikā tiktu piemērota atlaide. Otrkārt, EK mums pārmet par gaisa kvalitāti (šodien raksts Delfos), bet valdība visus zaļos tagad noliek zem cirvja. Neko darīt - līdz vasarai kaut kā izvilkšu un tad sākšu restaurēt atpakaļ malkas apkuri, un dedzināšu visu pēc kārtas, kas deg un lien krāsnī! Turklāt pēdējā laikā mūsu valstī viennozīmīgi izdevīgāk dzīvot ir nemaksāt par paterēto (lai arī kas tas būtu), jo pastāvīgi tiek žmiegti maksātāji nevis parādnieki.
Latvenergo zaudētu ļoti daudz klientu, ja privātpersonām ( mājsaimniecībām) būtu iespējams pirkt elektrību no Igaunijas, kur tā ir lētāka. Kad Latvijā ļaus ienākt citiem elektrības piegādātājiem? Latvenergo cenu kāpumi nebeigsies nekad, kamēr nebūs konkurentu piedāvājuma.
To baseinu vajag ļoti cītigi meklēt, jo visziņi no Latvenergo labāk zin!:))) Es arī savā mega savrupnamā (120 kv.m) ar siltumsūkni to baseinu nu nekādi nevaru atrast:)))))) Ierosinu ieviest jaunu obligātu "Lielā baseina" nodokli visiem Latvenergo klientiem, kuriem patēriņš ir vairāk par 1200 kWh/gadā. :)))))))))))))))
Vai kāds var atbildēt, kapēc lidz decembrim 2010. ieskaitot, 1kwh cena bija 0.067550 Ls, taču no 1.01.2011. - 0.067620 Ls ( tās ir cenas bez PVN). Kapēc neviens pat neieminas, ka faktiski tarifs jau ir paaugstināts!Sīkums, bet patīkam!
Būtu jāpajautā LE vai Ekonomikas ministram, kā rīkosies šis Valsts monopoluzņēmums, ja lielākā daļa patērētāju nespēs samaksāt paaugstināto tarifu? Masveidā atslēgs elektrību? Kā viņi domā iekasēt radušos parādus situācijā, kad milzīgs skaits pilsoņu jau tagad ir parādā par siltumu, gāzi utt? Sūdzēs tiesā? Vai šie kungi dzīvo citā realitātē?
Pēdējā laikā maz piemin par paaugstināto tarifu iepirkto enerģiju. Ja nemaldos, tas ir cieši saistīts "zaļās" enerģijas politiku. Cik % iepērk par paaugstināto cenu, kāda ir šī iepirkuma cena un kā tā ietekmē tarifu iedzīvotājiem- lūk tie ir jautājumu,uz kuriem gribētos dzirdēt atbildes.
Dalibnieki