Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga ceturtdien paziņoja, ka publiskotie iespējamie līgumi pašlaik jau ir pagātnē un nav dienas kārtībā. Viņa arī šajā sakarā negrasoties atlaist Saeimu, jo tam esot vajadzīgs "sakarīgs iemesls". "Kādus tīrus un šķīstus spēkus mēs sagaidām?" retoriski vaicāja prezidente, norādot, ka Saeimas vēlēšanās tāpat piedalītos pašreizējie politiskie spēki. Savukārt premjerministrs Aigars Kalvītis uzsvēra, ka pašlaik Latvijas politikā šādas vienošanās nepastāvot – tādas esot bijušas 90. gadu beigās un 2000. gadu sākumā. Tad tā esot bijusi norma visās jomās ar mērķi kontrolēt un ietekmēt Saeimas lēmumus.
Dokumenta publiskotājs
J. Domburs piekritis nosacījumam, ka informācijas avots acīmredzot, "lai pasargātu vienu otru personu vai sargājot kaut kādas intereses", oriģinālā dokumenta kopijā aizkrāso parakstus, tā liedzot uzzināt iespējamo naudas devēju – uzņēmēju – un izpildītāju – politiķu – vārdus. Tāpat aizkrāsots arī viens no punktiem, kur izklāstīts naudas devējus interesējošais jautājums, kas būtu jāaizstāv politiskajai partijai un, iespējams, ļautu identificēt partijas ietekmētāju. J. Domburs, atsaucoties uz žurnālista avotu aizsardzības principu, neatbild uz Neatkarīgās jautājumu, vai dokumentu viņam iedevis kāds no uzņēmējiem, kurš maksājis par partijas darbošanos viņa interesēs. Žurnālists turklāt tikai uz brīdi esot redzējis dokumenta oriģinālu, un tajā paraksti nav bijuši atšifrēti ar drukātiem burtiem, tādēļ grūti salasāmi.
Dokumenta saturs un vairākas citas pazīmes jau sākotnēji vedināja domāt, ka šis politiskais spēks, visticamāk, bijusi šobrīd jau divās pēdējās Saeimās nepārstāvētā Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, kurai frakcija bija 7. Saeimas laikā no 1998. līdz 2002. gadam. Bijušais LSDSP priekšsēdētājs Juris Bojārs ceturtdienas vakarā intervijā LTV raidījumam 100. pants to arī atzina.
Savukārt ZZS un tolaik Saeimā pārstāvētā Latvijas ceļa līderi noliedz, ka viņu pārstāvētās partijas būtu slēgušas slepenus līgumus par sadarbību ar Ventspils ekonomisko grupu.
Fakts, ka sitiens vērsts pret šobrīd politiski neietekmīgu Saeimā nepārstāvētu politisko spēku, lai gan publiskajā telpā pēdējo nedēļu laikā tikušas kultivētas runas par šābrīža valdībā pārstāvētu partiju saistību ar kādu mītisku "stipendiju" saņemšanu par darbošanos kādu Ventspils uzņēmēju labā, pēc J. Dombura domām, tikai vairojot ticamību tam, ka dokumenta publiskošanas mērķis ir "ideālistisks, nevis savtīgs". Turklāt žurnālists apšauba, vai eksistē šādi rakstveida līgumi arī ar kādām citām politiskajām partijām, jo "citi cilvēki, es domāju, bija gudrāki". J. Bojārs intervijā LTV atzina, ka vienošanās tiešām ir slēgta – no sociāldemokrātu puses to parakstījis viņš un E. Baldzēns, bet no "V puses" – Ventspils mērs Aivars Lembergs un vēl kādi cilvēki, kurus J. Bojārs definēja kā A. Lemberga "kompāniju", tomēr vārdus nosaukt nevarēja, jo šos cilvēkus nepazīstot. J. Bojārs uzsvēra, ka visi vienošanās punkti sakrītot ar LSDSP programmu un dokuments nav uzskatāms par pierādījumu tam, ka partija pārdevusies. Sociāldemokrātiem kā katrai partijai bijusi vajadzība pēc stipra sponsora, un A. Lembergs bijis "mazākais ļaunums", jo atšķirībā no citiem ir kaut ko izdarījis savas pilsētas labā.