Šeit pieejamas mediju publikācijas vai to fragmenti, kas saistīti ar „Kas notiek Latvijā?” raidījumu vai tā vadītāju 22.01.2025.
 
05.02.2007. Ieviņa Liepiņa, LTV Komentāri: 0

Sākas Jāzepa Mediņa mūzikas skolas 80 gadu jubilejas pasākumi

[..]

Starta punkts slavenībām

Ka Mediņskola spēj atraisīt radošo garu, top skaidrs, ieskatoties absolventu sarakstos. Kristīnes Gailītes un Elīnas Garančas talants jo koši mirdz opermākslā, Hermaņa Brauna fonda direktores amatā veiksmīgi darbojas pianiste Inna Davidova, bet Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri pārrauga klarnetists Ints Dālderis. Vairāki absolventi ir spožas zvaigznes citās jomās: aktrises Ruta Vītiņa, Rēzija Kalniņa, Leonarda Kļaviņa-Ķestere, žurnālists Jānis Domburs.

"Rēzijai pat bija doma par kordiriģentiem, bet nu viņa ir izcila aktrise. Jānis Domburs ar panākumiem piedalījās Kauņā slavenajā Dvarionas konkursā. Viņam bija lieliskas dotības," atceras Dzintra Amata.

Mūsu šābrīža spožākais Baltā nama soprāns Kristīne Gailīte atceras: "Mūsu klase "mazajos Mediņos" bija unikāla. Man aiz muguras sēdēja Krists un Rēzija Kalniņi, bet priekšā – Andris Lapiņš. Skola izcēlās ar draudzīgumu un spēju saskatīt mazajā bērnā viņa īsto talantu. Lai gan toreiz no astoņu gadu vecuma čakli spēlēju vijoli, skolotāja Amata mudināja pievērsties dziedāšanai. Labi atceros to solfedžo stundu, kad pēc kāda muzikāla piemēra nodziedāšanas skolotāja ieteicās, ka man vajagot pamēģināt iet pa dziedāšanas ceļu. Vijoļspēles stundas – gammas, etīdes – iemācīja strādāt bez atlaidēm."

Kristīne uzstāsies arī skolas jubilejas koncertā.

"Mūzikai esmu pateicīga par visu, kas ar mani noticis," ir pārliecināta Leonarda Kļaviņa-Ķestere, kas savulaik bijusi žilbinoša Pamāte R. Paula mūziklā "Meža gulbji", bet pēdējos gados kļuvusi pazīstama kā Latvijas Kultūras akadēmijas docētāja un augsta līmeņa mākslas menedžmenta konsultante (pērn, piemēram, organizējusi vērienīgo festivālu Francijā "Pārsteidzošā Latvija")." Gan no savas pieredzes, gan dēla Paula piemēra varu teikt, ka jebkuras vecāku pūles mudināt bērnu apgūt akadēmiskās mūzikas pamatus attaisnojas. Mūzika ne tikai atver trešo aci jeb sesto prātu, tā iemāca strādāt, ievērot disciplīnu un savākties brīžos, kad citi krīt panikā: tu spēj koncentrēties un saglabāt vēsu prātu. Vispār jau gribēju būt profesionāla mūziķe – pēc Mediņskolas absolvēšanas turpināju mācīties flautu, bet, tā kā mana vienaudze bija Dita Krenberga, es diezgan ātri sapratu, ka negribu būt otrā… Iestājos aktieros. "

Līdzīgās domās ir raidījuma "Kas notiek Latvijā?" vadītājs, ar absolūto muzikālo dzirdi apveltītais Jānis Domburs: "Mediņa mūzikas skola man bija būtiska dzīves sastāvdaļa no pirmā skolas gada līdz pamatskolas beigām, kad strauji mainīju prioritātes un pievērsos basketbolam. Mediņos mana specializācija bija klavierspēle, dziedāju arī zēnu korī. Lai gan šobrīd mūzikai manā dzīvē nav īpaši liela vieta, neapšaubāmi gūstu baudījumu, ka no tā visa ko saprotu: sākot no iespējas reizi pa reizei uzspēlēt klavieres vai uzdziedāt, noturot meldiņu, un beidzot ar spēju dzirdēt zināmas harmonijas un pazīstamus motīvus visdažādākā žanra un izpildījuma mūzikā. Mācības mūzikas skolā man nozīmē arī senus draugus un paziņas, no kuriem dažus tagad iznāk satikt pēc daudzu gadu pārtraukuma un kuri jau sasnieguši visaugstākos panākumus uz dažādām skatuvēm. Allaž saku, ka man ļoti paveicies, jo mūzikas un sporta kombinācija, manuprāt, daudz dod gan raksturam, gan dzīves uztverei, domāšanai un personības izpausmēm – no individuāla gara lidojuma līdz komandas pleca sajūtai. Saku lielu paldies mammai, kas mani virzīja uz mūziku. Tā paplašina domāšanu, ļauj improvizēt un "komponēt", iemāca rūpīgāk klausīties un sadzirdēt. Šīs prasmes manā arodā ir ļoti būtiskas."



    Šim rakstam vēl nav komentāru

Komentāri:     

         Dalibnieki         


Autors: