Šeit pieejamas mediju publikācijas vai to fragmenti, kas saistīti ar „Kas notiek Latvijā?” raidījumu vai tā vadītāju 23.11.2024.
 
<p>Rīga, 12.jūn., LETA. Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta žurnālisti un mediju eksperti bažījas, ka LTV Ziņu dienesta režisores Artas Ģigas atstādināšana ir kārtējie centieni vājināt Ziņu dienesta darbu, šodien vēsta laikraksts "Diena".
LETA jau ziņoja, ka Ģigai piedāvāts piedāvāts pamest LTV Ziņu dienesta režisores amatu un strādāt citos LTV projektos.

Kādā no svētdienas ziņu raidījumiem LTV ēterā izskanējis necenzēts vārds, kas esot nopietns likuma pārkāpums, šo lēmumu skaidroja LTV ģenerāldirektora vietnieks Edgars Kots . Pēc šī gadījuma veikta iekšējā izmeklēšana, kuras laikā konstatēts, ka par raidījuma rezultātu bija atbildīga Ģiga, kas savā paskaidrojumā esot atzinusi, ka viņa neesot izpratusi šī vārda nozīmi.

Ģigai izteikts rājiens, taču, tā kā pirms divām nedēļām viņai jau izteikta piezīme par ģenerāldirektora rīkojuma nepildīšanu, LTV vadība secinājusi, ka viņa nevar būt atbildīga par ziņu dienesta darbu, jo īsā laika periodā esot pieļauti divi nopietni pārkāpumi.

LTV ģenerāldirektors Jānis Holšteins laikrakstam norādījis uz diviem iemesliem, kāpēc Ģiga svītrota no Ziņu dienesta darbinieku skaita, - ilgstoši raidījuma hronometrāžas pārkāpumi un necenzēts vārds kādā aizpagājušās nedēļas raidījuma sižetā.

Režisore formāli neesot atlaista no LTV, viņai piedāvāts sagatavot jauna LTV rīta raidījuma projektu. Lēmumu par Ģigas svītrošanu no Ziņu dienesta, Holšteinam esot atvaļinājumā, pieņēmis LTV ģenerāldirektora vietnieks Kots.

Ģiga lēmumu pagaidām nekomentē, norādot, ka to varētu darīt, kad otrdien Ziņu dienests būs iepazīstināts ar Holšteina argumentāciju. Arī Ziņu dienesta darbinieki komentāros ir izvairīgi, taču viņu vēstulē Holšteinam norādīts, ka "tas ir klajš, bezkaunīgs un juridiski nepamatots spiediens uz cilvēku, kura profesionalitāte un zināšanas ir palīdzējušas būtiski celt visu ziņu dienesta raidījumu kvalitāti, kā arī norāda uz LTV vadības tuvredzīgumu un citu mums nezināmu interešu aizstāvēšanu".

Ziņu dienesta darbinieki īpaši izceļ Ģigas zināšanas gan par televīzijas darbības tehniskajiem, gan saturiskajiem aspektiem un tiešraidēs viņa esot teju vai neaizvietojama.

"Varu nosaukt vismaz desmit raidījumus, kuri bez Artas būtu izgāzušies, piemēram, vēlēšanu naktis daudzu gadu garumā," uzsver LTV žurnāliste Odita Krenberga. "De facto" vadītāja Ilze Jaunalksne atzīst, ka Ģiga bijusi raidījuma pamatideju ģenerators.

Tieši Ģigas nozīme Ziņu dienestā un līdzšinējie LTV vadības argumenti rada žurnālistu un mediju ekspertu bažas par kārtējiem centieniem vājināt Ziņu dienesta darbu.

"Mani nepārsteidz tas, kas Rīgā ir noticis. Uz šādu iznākumu mērķtiecīgi ir iets pēdējo gadu," norāda "De facto" vadītāja Inta Lase, kura pašlaik ir Amerikā. Jaunalksne uzsver, ka šis esot "visrupjākais gājiens Ziņu dienesta vājināšanā", un uzdod retorisku jautājumu: "Kā interesēm kalpo Edgars Kots?"

Arī citi pēdējā laika skandāli saistībā ar Ziņu dienestu izskanējuši, kad Holšteina pienākumus pildījis viņa vietnieks Kots. Tas noticis pērnā gada sākumā un rudenī, kad Kots nācis klajā ar reorganizācijas ideju, radot aizdomas par centieniem vājināt Ziņu dienesta.

Jaunalksne atminas, ka arī atskaiti par viņas publiski izskanējušajām telefonsarunām Kots pieprasījis, kad Holšteina nebija Latvijā. Pats Kots to nekomentē, jo viņam neesot jāatbild uz šādu "mistēriju žurnāla jautājumu", kas izteikts apgalvojuma formā.

Nacionālās radio un televīzijas padomes locekle Dzintra Geka LTV soli sauc par nepareizu, sakot, ka tagad Ziņu dienests un "De facto" ir lieli zaudētāji.

"Mēs visi saprotam, ka Arta ir jāatbrīvo viņas ietekmes uz ziņu saturu dēļ," skaidro Geka. Viņa arī norāda uz politisko kontekstu - tuvojas referendums par grozījumiem drošības likumos, tā liekot nojaust par bažām, ka Ziņu dienesta vājināšana varētu būt politisks pasūtījums. "Ar referendumu nekādu saistību neredzu," teic Holšteins.

"Ļoti žēl atkal to visu dzirdēt. Gadiem ilgajā procesā atkal tiek atrasti paši mazākie iemesli, lai veiktu pārmaiņas Ziņu dienestā, vājinot tā saturu," vērtē Rīgas Stradiņa universitātes žurnālistikas programmas vadītāja Anda Rožukalne.

"LTV radošajiem cilvēkiem administrācija nevis palīdz, bet ar viņiem ir jācīnās," saka raidījuma "Kas notiek Latvijā?" vadītājs Jānis Domburs, piebilstot, ka LTV piedāvājums Ģigai darboties rīta programmas projekta sagatavošanā ir "rupja administrācijai neērtu profesionāļu novākšana no ceļa". Viņaprāt, pārkāpumi būtu jāpārspriež ekspertu lokā - nevar būt tā, ka "atnāk viens čalis un visu izlemj".

Domburs nenoliedz, ka pašreizējā vadības darbība liek LTV nevis attīstīties, bet dreifēt savā nodabā: "Tas nav stāsts par medija attīstību, bet varas demonstrēšana."



    Šim rakstam vēl nav komentāru

Komentāri:     

         Dalibnieki         


Autors: