Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 26.11.2020.
 

Atkal viens „biezais” kaut ko izpildās?

Valda Dombrovska valdības video_f

17.09.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 2
16.septembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” izvērsās vārdu pārmaiņa starp zvērinātu advokātu Andri Grūtupu, kurš iniciējis sociālo kampaņu pret izceļošanu, un „Radio SWH” žurnālistu Māri Zanderu. Kad cits debašu dalībnieks, sabiedrisko attiecību uzņēmuma „Hill&Knowlton Latvia” valdes priekšsēdētājs Ralfs Vīlands A.Grūtupa rīcību novērtēja kā „ļoti cienījamu pilsonisku iniciatīvu”, M.Zanders izteica nesaudzīgāku versiju – daudziem cilvēkiem liekas, ka atkal viens „biezais” kaut ko izpildās, jo A.Grūtups ir „biezais”, kurš „principā būtu arī jāliek cietumā”.

Pats A.Grūtups, kad viņam norādīja uz to, ka viņš ir piedalījies tai elitē, kas valsti ir novedusi līdz esošajam „kliņķim”, iebilda, ka pēdējoreiz deputāts bija 93.gadā. Jānorāda gan, ne jau deputāta amats vien nodrošina vietu varas elitē. A.Grūtups izteicās arī par otru savu iniciatīvu, kas pašlaik gan vēl ir tikai idejas līmenī – nācijas glābšanas fonda izveidi. Advokāts uzsvēra, ka redz, ka daudziem iedzīvotājiem situācija ir ārkārtīgi smaga un rudenī varētu būt tādi cilvēki, kam vienkārši nebūs ko ēst.

A.Grūtups par latviešu nelaimi nosauca to, ka viņi necieš bagātos. Bet viņš arī negribēja piekrist tam, ka cilvēku neapmierinātību un naidu rada tas, ka nav bijis izlīguma. Advokāts sacīja, ka pats no cilvēkiem dzird pavisam kaut ko citu, un aicināja nevērtēt cilvēkus šķiriski. Taču M.Zanders pamatoja skepsi par bagātās sabiedrības daļas vēlmi dalīties ar nabadzīgākajiem. Viņa dialogs ar A.Grūtupu nonāca līdz tādām tēmām kā villu svilināšana un iedošana pa galvu, un skatītāji varēja arī uzzināt, ar kādiem transporta līdzekļiem abi dalībnieki pārvietojas.


Video: Ralfs Vīlands, Andris Grūtups un Māris Zanders par „biezajiem”, nabagiem, šķirām un villu svilināšanu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 16.09.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: