Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 26.01.2021.
 

Ārkārtas sēde – morāli degradējošs pasākums valstī?

Valda Dombrovska valdības video_f

17.09.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
16.septembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” dalībnieki vērtēja Valsts prezidenta Valda Zatlera iepriekšējā dienā sasaukto valdības ārkārtas sēdi no formas viedokļa, spriežot par tās jēgu un devumu labākā komunikācijā ar sabiedrību. Prezidenta iniciatīvas rezultāta novērtējums gan bija atšķirīgs – no viedokļa, ka kā komunikācijas pasākums tā ir vērtējama pozitīvi, līdz viedoklim, ka sēde bija morāli degradējošs pasākums.

Tirgus un sociālo pētījumu centra „Latvijas fakti” direktors Aigars Freimanis atzina, ka notikušo var uzskatīt par šovu. Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš kritiku sēdei pamatoja ar sabiedrības attieksmi pret tās jēgu. Taču viņš arī skaidroja, kāpēc pie pašreizējās valdības un pašreizējā noskaņojuma sabiedrībā nespēj iedomāties citu rezultātu. M.Auziņš arī uzsvēra, ka sabiedrībai ir iespējas piedāvāt valdībai idejas tādā formā, ka tās nevar neievērot, taču tas netiek darīts.

Bijušais premjers un ārlietu ministrs Valdis Birkavs cilvēku neapmierinātību skaidroja ar to, ka viņi gaida rezultātu, nevis šovu, taču šādā sēdē publiski nevar atrisināt būtiskos jautājumus. Viņš bija tas dalībnieks, kas sēdi nosauca tikai par komunikācijas pasākumu, taču kā tādu novērtēja pozitīvi. Rīgas Stradiņa Universitātes Eiropas studiju fakultātes dekāne Ilga Kreituse savukārt salīdzināja valdības sēdi ar pedagoģisko sēdi, starp kurām redzēja tikai vienu atšķirību. I.Kreituse pauda viedokli, ka „tādā veidā nevar izmantot Satversmē dotās tiesības”, turklāt kritizēja arī valsts televīzijas laika tērēšanu un sēdes sasaukšanu laikā, kad lielākajai daļai cilvēku ir jāstrādā.

„Radio SWH” žurnālists Māris Zanders sēdi novērtēja kā V.Zatlera personīgu šovu, kurā viņš gribēja, bet viņam neizdevās parādīt, ka viņš „tur rūpi” par visiem. M.Zanders gan iebilda I.Kreitusei, norādot, ka arī strādājošie iedzīvotāji, ja ir interese un laiks, var iepazīties ar pārsimts lappusēm teksta, kas ir atrodamas valdības mājaslapā. Jāpiebilst gan, ka fakts, ka viņiem ir jālasa apjomīgi ziņojumi, lai varētu saprast, ko un kā valdība dara, droši vien spilgti liecina par to, kādu pienesumu ārkārtas sēde deva vai nedeva sabiedrības informēšanā.

Zvērināts advokāts Andris Grūtups, kas arī iniciējis sociālo kampaņu pret izceļošanu, atzina, ka domā – ārkārtas sēdi nevajadzēja sasaukt. Bet sabiedrisko attiecību uzņēmuma „Hill&Knowlton Latvia” valdes priekšsēdētājs Ralfs Vīlands gāja vēl tālāk un nosauca to par morāli degradējošu pasākumu, pamatojot, kāpēc sēdi sarīkot bija slikti.


Video: Aigars Freimanis, Mārcis Auziņš, Valdis Birkavs, Ilga Kreituse, Māris Zanders, Andris Grūtups un Ralfs Vīlands par Valsts prezidenta sasauktās valdības ārkārtas sēdes formu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 16.09.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: