Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 08.08.2020.
 
2010.gada budžeta projektā izdevumu samazinājumus vismaz šobrīd ir iecerēts veikt nevis lineāri, bet gan balstoties uz valsts funkciju analīzi – izvērtējot šo funkciju nepieciešamību un tad lemjot, vai tām jāatstāj viss pašreizējais finansējums vai daļa, vai arī konkrētās funkcijas veikšanu vispār var pārtraukt. Ministrijas un sociālie partneri savu izvērtējumu jau ir devuši, tagad to gaidīs no partijām. Bet 9.septembra publiskās debates „Kas notiek Latvijā?” (KNL) liecināja par situācijas absurdumu un radīja nopietnus iemeslus šaubīties, vai realizētā pieeja novedīs pie kvalitatīva budžeta projekta sagatavošanas. Ja premjers Valdis Dombrovskis („Jaunais laiks”) runāja faktiski paralēli Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektorei Elīnai Eglei un pēc būtības uz pārmetumiem nereaģēja, tad sociālie partneri savukārt nespēja pārliecināt, ka patiešām zina, no kurām funkcijām valsts varētu atteikties. Tikmēr ekonomista padomus abas puses ignorēja.
Negriez mani!  pilnīgi@anonimi.lv  02:06  |  13.09.2009.

Cilvēkam var būt mērķis un simts priekšlikumi visādām darīšanām. Cik vajag priekšlikumu tam KAS uz MĒRĶI iet? Taisnība, ka cilvēka vērtības noliegums ņepokatit. Ceļš uz ideālu sabiedrību. Attiecies pret citu tā, kā attiecies pret sevi: kā pret draugu nevis ienaidnieku. Kā pret valsti nevis pilnu naktspodu. Ja es savas LIELĀS VALSTS funkciju Izglītība nepildu, procesu nevadu, bet, lai ir par ko diskutēt(!!!), priekšlikumus par funkciju vērtējumu turpinu iesniegt, bāzes piedāvājumu turpinu veidot, tad kāpēc jaucu gaisu ar runām par administratīvā aparāta graizīšanu. Izglītība nav prioritāte>Nevajadzīga darbība>Neapmierinoši rādītāji>Alga zema un vēl sarūk>It /kā/ nemaz nezūd ticība sev>Muldu atspēries... Kā paliek ar mācīšanos, domāšanu, runāšanu? Ak es iesniegšu finanšu ministrijā savus priekšlikumus par manas domāšanas vērtējumu - domāšana super+atteicos no sirdsapziņas kontroles - ļoti izdevīgi priekšlikumi. Kas tad īsti ir mans personīgais mērķis? Uzdevums? Mans personīgais noderīgums, pielietojums. Ko es personīgi daru. Ir man personīgā atskaite sev personīgi par to, kas es sev esmu šajā valstī? Funkcija vai kas cits???? 

Negriez mani!  pilnīgi@anonimi.lv  02:07  |  13.09.2009.

Lai sāktu iet, gājējam vispirms ir jānonāk pie sevis. 

Inspekcija    02:14  |  13.09.2009.

Es nezinu, kā jābūt. Man tikai nepatīk. Un jums nepatīk, ka man nepatīk. Bet entie miljoni (kaut vai - 40%) man patīk. 

Negriez mani!  pilnīgi@anonimi.lv  02:55  |  13.09.2009.

Zinu vien to, ka sevi noliegt es nevaru. Un nemaz tik trekns un uzblīdis neesmu. Citiem taču ir vairāk. Bet kāpēc visiem nav vienādi - tas nav mans jautājums sev. Jautājums sev ir: kāpēc man trūkst un kā atjaunot savus resursus. Mana funkcija nav sev kaitēt. Bez sevis sapratnes, es nevaru zināt, kas man kaitē, kas palīdz. Bez sevis sapratnes neviens mans pieticīgi alkatīgais plāns nedarbojas. Bedrē iekritis es nedarīšu 5x aktīvāk to, ko līdz šim. Es pārdomāšu. Pacentīšos. (Priekš kam izglītības ministrijas administratīvajam aparātam izglītība un kas mācās Latvijā, vai es veiksmīgi administrēju vai mans piedāvājums vēl ir jautājums u.c.) Kāds ieguvums man ir vajadzīgs, lai ko tas maksātu šajos krīzes laikos, kad apstājos un instinktīvi pastiepju roku kā ubags? Vai es eju uz to? Ko es iegūstu? Kam kalpo mana noslodze? Man? Vai pat man nekalpo...? Atklāt, saglabāt un palielināt par 41-100% skaidras un lietderīgas funkcionālās darbības, pakalpojumu paku. Kā to atklāt? Kā panākt to, ka man ir pietiekoši (un ikvienam ir pietiekoši)? Kāda īsti būs mana alga un kādam laika periodam, jo tik neatlaidīgi rosos. Kad un no kā tas mainīsies, ja nemainīšos es? 

Inspekcija    03:06  |  13.09.2009.

Ko darīt, darbs var būt riebīgs, bet alga jānopelna. Lai nav balta, bet lai maize ir. Kaut pa druskai. Varbūt man izdosies. Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: