Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 10.07.2020.
 
Valdība ir uzsākusi nākamā gada valsts budžeta veidošanu, kas apvīta ar skarbām prognozēm par kārtējo izdevumu samazināšanu, politiķu domstarpībām ar sociālajiem partneriem par reformām valsts pārvaldē un arī domstarpībām valdošās koalīcijas iekšienē. Nākamā gada budžeta izveides stratēģija, tā ekonomiskie, politiskie, sociālie un citi aspekti būs šīvakara „Kas notiek Latvijā?” debašu temats.
1-20 ; 21-40 ; 41-44 ;
Interesanti    15:19  |  09.09.2009.

Mani interesē - kad un kur būs lasāms valsts budžeta līdzekļu izlietojums sīki pa pozīcijām visās valsts iestādēs? Kad tiks beidzot sakārtots jautājums ar valsts īpašumā esošajiem lielajiem uzņēmumiem, piem. Latvenergo u.c.? Kā var būt situācijas, ka šajos valsts uzņēmumos tiek maksātas fantastiskas algas, piem. Parex? Kad tiks izmeklētas lietas par to, kā no šiem lielajiem uzņēmumiem tiek atdalītas pelnošās struktūras un privatizētas, bet uz valsts kakla atstāti visi izdevumi? 

Ulla    15:47  |  09.09.2009.

Gribētos dzirdēt, 1.Kad beidzot valsts pārvaldē strādājošajiem noteiks algas griestus 2. Kad bezdarbnieku pabalstam noteiks griestus. Kāpēc tas līdz šim vēl nav izdarīts? 

Andrej    15:54  |  09.09.2009.

Cik miljonus 2010 gada budžetā tiek plānots noguldīt / ieguldīt Parexā? 

inese  inese444@fsmail.net  16:21  |  09.09.2009.

Viss ir procesā. Var jau runāt, var arī nerunāt... Tieši tāpat kā pašlaik notiekošais ir 18 gadu politikas rezultāts, un ne viena, vai divu cilvēku kļūdas - ups, kļūdījos! - ko var labot, bet gan daudzu saskanīgu darbību rezultāts, tāpat arī šis pagrimums paņems ILGU laiku un valsts neatjaunosies ne viena gada, ne vienas valdības laikā. Un vispār ir tik maz, ko valdība var ietekmēt, kaut arī mums ļoti patiktu tam ticēt, tāpēc maza jēga ir to plāniem un stratēģijām. 

Vilnis    16:24  |  09.09.2009.

Es aicinu raidījuma vadītāju katram priekšlikuma izteicējam par veidiem kā palielināt vai samzināt budžeta ieņēmumus vai izdevumus tūlīt pat prasīt konkrētus skaitļus, cik šis priekšlikums dos. Un aicinu tūlīt pat "apklusināt" tos runātājus, kas apgalvos, ka 500 miljonus varam iegūt nogriežot dažas vēl palikušās lielās algas vai mehāniski apvienojot divas ministrijas. 

Ieva to šausmas  romuls@apollo.lv  17:29  |  09.09.2009.

Nu tā kā ārēja devalvācija pati neko nemaina, tad sanāk, ka vienīgā iespēja mazināt energoresursu ietekmi ir palaist drukājamo mašīnu, jo nekur citu, kur ņemt naudu mazināšanai nebūs. Banknote jau pati par sevi ir papīra gabals, tikai mūsējai nav seguma, un, ja neatdodamu kredītu un nenopērkamas enerģijas dēļ nobankrotēs vēl kādi potenciālie sedzēji.... 

Vilnis    17:48  |  09.09.2009.

Nav jēgas diskusijai, kamēr nav zināms SVF vēstules divu nepublicēto punktu saturs. Pieļauju, ka runa iet par valūtas koridora paplašināšanu. Un ja tas ir tā, tad par to tiks paziņots iepriekšējā vakarā, nu tā, kā parasti tādas lietas pie mums notiek. Un tad secinājumus izdariet paši.... Interesanti, ko un kā atbildētu uz šo jautājumu Latvijas Bankas pārstāvis, jo viņam pēc dienesta stāvokļa šie punkti ir zināmi!!! Kā viņš mēģinās izlocīties??? Un pēc tam, kad šie punkti jau būs izspēlēti - parādīt viņa šodienas atbildi! Man ir kauns... par šiem cilvēkiem. Kā var tā melot? Un cik ilgi vēl? 

Juris  jzarins@gmail.com  17:51  |  09.09.2009.

Gribētos, lai raidījums netiktu izmantots TP un varbūt vēl kādas partijas vai personas sevis "baltināšanai". Ja kāds asi nostājas pret nodokļiem, tad viņam acīmredzot ir plāns kā piepildīt valsts kasi? Ir pilnīgi nepieņemami, ka šajos apstākļos skaidri redzams, kā TP nedomā par kopīgu darbu, bet sevis norobežošanu no neizbēgami grūtā reformu darba. Tas nozīmē, ka mēs nekādā bedrē neesam, neviena biezā mašīna vēl pie sētas nav nolikta, visi lielveikali rullē. Un vēl, vai kādreiz jautājumus aptaujā nevar uzdot tādus, ko pēc tam speciālists izvērtē kā slēptos - jo 1.patiesībā saka: man viss vienalna, 2.balso pret kādu noteiktu partiju; un tml, jo bieži jautājumus izlasot ir saprotama atbilde, kas jāapstiprina, nu ja prasa vai jūs gribat ka ceļ nodokūs, tad diez vai var gaidīt, ka 45% teiks Jā, gribam gan! Jautājumi reizēm "atdod" pēc viegluma. Sociologs uzdotu slēptākus. Lai labs vakars šodien, es gan tikšu tik uz pašām beigām. :) 

opsaa    18:31  |  09.09.2009.

Man gan pagajusais raidijums par izglitibu lava saprast izglitibas reformas butibu. Ta ka paldies par to. 

yi    18:33  |  09.09.2009.

Forsi butu pajautat Dombrovskim, vai un kaa vins plano stradat ar Tautas partiju ? Par nodokliem un parejo viss ir skaidrs, jo tas ir ierasktits aizdevuma liguma. Tatad, kada veida vins plano tos 500 miljonus nonemt ? 

ploks    18:36  |  09.09.2009.

Lai ari visi kliedz un vaid par nekustama ipasuma nodokli, man jaatzistas , ka man ir kauns par savu lauku maju maksat 7 LVL gada, un es nesaprotu valsti, kura atlauj ipasniekiem neko nemaksat. Ja tev ir ipasums, tad es tomer turigs. 

Aldis E    20:05  |  09.09.2009.

Cik ilgi mēs muļļāsim faktiski vienu un to pašu tēmu ar nelielām niansēm. Palielināt vai mazināt valsts būdžetu un nodokļus? Kam tēriņus mazināt vairāk, kam mazāk? Kā mazināt tēriņus, bet palielināt birokrātijas efektivitāti, kā atbrīvoties no kretīniem, bet saglabāt darba rūķus? Tas arī viss. Kad sāksim ķidāt tautsaimniecību? Kad sāksim pētīt, kā vērtības ne vis dalīt, bet vairot? Kad meklēsim, kas tam traucē? Kad ķersimies pie Latvijas galvenās dilemmas: blēdis un bagāts vai godīgs un nabags? Pēc kādiem noteikumiem Latvijas biznesa spēle faktiski tiek spēlēta? Kas faktiski diktē šīs spēles noteikumus un kas ir spēli uzraugošais tiesnesis? Vai šī ir tā spēle, kura visvairāk piemērota un vajadzīga Latvijai? Kāpēc Latvijas uzņēmēji pārceļ savu biznesu uz valstīm, kur nodokļi lielāki un algās jāmaksā vairāk? 

magister    20:08  |  09.09.2009.

Pagājušais raidījums manī sēja šaubas par šī raidījuma kvalitāti vispār. Kāpēc? Tāpēc ka izgl. ministre atrunājās ar puspatiesībām, šo to noklusēja, šo to piepušķoja un tika smuki cauri ar samērā veselu ādu. Vēlreiz - kāpēc? Tāpēc ka back office štruntīgi strādā un neievāc informāciju no pirmavotiem (tiesa, izklausījās, ka nav pat kārtīgi izstudēta min. w-lapa). Nu un ko mēs varam gaidīt no šodienas plašās un smagās tēmas? Kārtējo brēkšanu pēc "uzstādījuma" (starp citu, tizls, latviešu valodā neiederīgs vārds!), stratēģijas un mērķiem? Laikam jau. Protams, skatīties skatīšos, bet... tā kā žēl izniekotā laika, tā kā nedaudz skumji... 

grāmatvede    20:17  |  09.09.2009.

Labvakar. Par valsts budžetu. Man ir jautājums. Kāpēc nepieciešams uzturēt darba inspekcijas institūciju, ja, cik man zināms , inspekcija pamatā atrakstās ar vēstulēm. Arī es esmu giezuzies Vlasts darba inspekcijā, izteikusi savu sāpi par neizmaksātu algu. Un tālāk?? Labi viņi apmeklē šo uzņēmumu, uzraksta protokolu un man kā glābiņu meklējošam darbiniekam vēstuli, lai pasteidzoties iesniegt prasību tiesā. Par kādiem līdzekļiem , lai aizeju pie juristiem ???. Bet es jau neesmu vienīgā. Vairāki mani pāziņas devušies arī uz VDI un tas pats rezultāts- neizmaksāto algu nav iespējams atgūt, kaut arī ir līgums. Nu jau arī šie negodīgie uzņēmēji zina, ka darba inspekcija praktiski neko nevar panākt un no tiem vairs nebaidās. Tāpēc nesaprotu, kam nepieciešama vesala armija ar ierēdņiem Valsts darba inspekcijā ????? 

oka    21:21  |  09.09.2009.

oranžie varēja izstrādāt likumu izbeigt 'dižķibeli'¸ kā to darija ar inflūcijuu 

uzņēmējs    22:06  |  09.09.2009.

Dombrovska kungs !Varbūt ,ka es kaut ko nesaprotu un tāpēc neredzu jēgu atgriezties Latvijā , lai uzsāktu biznesu Dzimtenē , bet kāpēc man zvana uzņēmēji no Latvijas un prasa palīdzēt pārcelt vai iesākt biznesu Skandināvijā ? Prasu - kāpēc? Atbildes skan pilnīgi vienādas : neredzam jēgu darboties Latvijā , jo uzņēmējdarbības vide neuzlabojas, bet tieši pretēji - pasliktinās. Birokrātija neesot mazinājusies.Valdība tikai runā par atbalstu, bet praktiski neko nedarot. Vēl jo vairāk- nodokļi tikšot palielināti, bankas , praktiski, pilnīgi pārstājušas sadarboties ar uzņēmējiem . Ja Jūs zinātu , kāds ir atbalsts uzņēmējiem šeit, domāju, ka jūs līdz raidījuma beigām vairāk nebilstu ne vārda. Mans viedoklis : varbūt , tomēr, tik dziļas krīzes laikā valsts galvenos posteņos vajadzētu atrasties nevis nevis politiķiem -fizikas pasniedzējiem , bet gan spēcīgiem ekonomistiem. Kas notiks , kad aizņemtā nauda tiks iztērēta , bet kas to pelna , Latvijā paliks arvien mazāk. 

jurists    22:34  |  09.09.2009.

Piedodiet, bet Egles tarkšķēšana vienā toņkārtā vairs nav izturama. Viņa regulāri tiek aicināta uz Jūus raidījumu, taču gvelž vienu un to pašu. Interesanti, kas notiktu, ja viņu ieliktu Dombrovska vietā - kritizēt un runāt par koncepcijām taču ir vieglāk nekā reāli vadīt šo grimstošo kuģi. 

Ezis    22:46  |  09.09.2009.

Jo ilgāk Dombrovskis pavada ministru prezidenta amatā, jo es ar lielākām šausmām klausos viņa tekstos, sodienas raidījumā arī nespēja pateikt neko sakarīgu, tik vien kā kaut kādas lapeles rādīja, bet neviena argumenta pēc būtības uz neseno VK secinājumu, ka valsts pārvalde izdevumus nav samazinājusi, bet Dombrovskis tikai muld par algām, cilvēkam ar doktora grādu vajadzētu zināt, ka izdevumi nesastāv tikai no atalgojuma vien. 

Riebums    23:22  |  09.09.2009.

Pēc raidījuma- skumjas, bezcerība, dusmas un vēlme pamest šo zemi, aiz bezspēcības kaut ko mainīt. Riebīga sajūta- tu redzi, ka ir stulbums, bet šis stulbums ir valdošs, nedzirdošs, spītīgs, tam pieder vara. Tu nevari demokrātiski ar šo stulbumu tikt galā, jo šis stulbums visu laiku maļ vienu un to pašu. Gribas sasist televizoru, kas nemaz nav pie vainas. Gribas ar mēslu vezumu braukt uz Rīgu, ar dakšām. Dombrovska "statistiķa talants" pilnīgi pārliecināja, ka tādi jēdzieni cilvēki, tauta, valsts viņam ir sveši. Un noteikti tās nav prioritātes. Valsts vadīšana viņam nozīmē sastādīt budžetu ar 500 milj. samazinājumu, pilnīgi bez apjēgas par paša izdalīto funkciju nozīmi, jēgu- kam bija vairāk, tam vairāk nogriežot, bez valsts attīstības redzējuma, bez skaidra rīcības izvērtējuma, bez paredzamo rezultātu modelējuma. Darba devēju pārstāves ļoti labās replikas un taktiski tiešās norādes, kā vajadzētu, tā arī sadzirdētas netika. Plāna nav. Vīzijas nav. Nodokļi būs. Visu, ko teiks SVF, akli pildīs. Latviju iztukšos, iedzīvotājus izdzīs. 

balsotājs    08:15  |  10.09.2009.

Manuprāt lai viss notiek kā Dombrovskis vēlas, tad nu noies pa grunti visa Latvija būs revolūcija un tad arī sapratīs kā tālāk dzīvot. Tikmēr ņems aizņēmumus parakstīs papīrus, bet reāli jau mēs tāpat enmaksāsim, bet uzmetīsim šo kreditoru bandu! 1-20 ; 21-40 ; 41-44 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: