Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 26.11.2020.
 
Valdība ir uzsākusi nākamā gada valsts budžeta veidošanu, kas apvīta ar skarbām prognozēm par kārtējo izdevumu samazināšanu, politiķu domstarpībām ar sociālajiem partneriem par reformām valsts pārvaldē un arī domstarpībām valdošās koalīcijas iekšienē. Nākamā gada budžeta izveides stratēģija, tā ekonomiskie, politiskie, sociālie un citi aspekti būs šīvakara „Kas notiek Latvijā?” debašu temats.
1-20 ; 21-40 ; 41-44 ;
Ieva  romuls@apollo.lv  10:26  |  09.09.2009.

Vēl par veselības aprūpi: nevar runāt par to, ka tur samazinājuma nebūs, vai tas būs mazāks, jo šogad ir iekrājies daudz nepadarītu darbu (neārstētu slimnieku), kas nākamgad visticamāk tepat vien būs, turklāt ievērojami palielinājuši savas iespējas kļūt par neatliekamiem. 

Ieva    10:34  |  09.09.2009.

Mani tā veselības aprūpe uztrauc: 1) Vienīgā iespēja tajā taupīt ir slimniekus sākt ārstēt pēc iespējas vairāk (ir arī otra, bet neārstēt nevienu, tai skaitā neatliekamos ir...), taču mums viss notiek tieši otrādi; 2) Visa muldēšana par slimnīcu lielo skaitu ir un paliek tikai muldēšana, jo arī ārvalstu speciālisti saka, ka ambulatorā aprūpe mums ir daudz par švaku, piemēram, Stradiņos atvērtais Ambulatorās ķirurģijas centrs par faktiski maksas iestādi kļuva vēl pirms lielās krīzes, iespēju vienas dienas laikā veikt visus nepieciešamos izmeklējumus praktiski nav (praksē bieži sanāk, ka tad, kad tiek veikts pēdējais izmeklējums, pirmā rezultāti jau ir novecojuši), dārgās kompensējamās zāles pat slimniekiem ar vairākām problēmām tiek nozīmētas pēc principa pamēģini un tad jau redzēs (lai pēc tam, kad slimnieks nonāks ārstu redzeslokā ar krīzi, pateiktu oi, bļin!), hroniski slimie bieži sēž bez darba, jo jebkura saasinājuma gadījumā var nākties gaidīt uz palīdzību mēnešiem ilgi (iebraukt slimnīcā dzīvību apdraudošā stāvoklī arī nav risinājums).... 3) Man ir reta ģenētiska mutācija, kas var būt spontāna, bet var arī nebūt. Tikai, kā lai es, piemēram, argumentēju māsas aiziet pārbaudīties: aizej uzzini, vai jums nenāksies pašām apmaksāt dārgus izmeklējumus un operācijas? Un tā ir arī daudziem citiem: regulāri iet pie ārsta nebija jēgas jau treknajos gados, jo bija reāli izdzirdēt: ja ārstēsim tik viegli slimu, kur ta mēs tos neatliekamos liksim? Un pareizi, kur liks, ja nav ne naudas, ne vietu? 

Ieva  romuls@apollo.lv  10:45  |  09.09.2009.

Trūcīgo spilvens vismaz attiecībā uz veselības aprūpi ir pilnīgs bleķis, jo pirmkārt šādi cietīs tie, kam ir daži lati vairāk par noteikto minimumu, otrkārt slimības izmaksā dažādi, lai gan iespējams, ka tieši to ierēdņi un amatpersonas ļoti labi zina, jo kompensēt antibiotikas un "vieglās" pretsāpju zāles trūcīgajiem ir viena lieta, savukārt to pašu endoprotezēšanu sacīsim skolotājai, kas līdz tās nepieciešamībai nonākusi smagas slimības rezultātā-pavisam cita. Tikai lieta tā, ka tās zāles, kas netiek kompensētas, ļoti bieži ir pavisam neobligātas, jo problēma pāriet pati, toties laicīgi neprotezēts cilvēks var pabraukāties ar neatliekamajiem, jo visu laiku guļot ir dabūjis smagu pneimoniju vai vispār tromboemboliju... 

šausmas    10:48  |  09.09.2009.

Ir bažas, ka šīvakara Domburšovs būs tāds pats blā-blā-blā kā pagājušās nedēļas izglītības raidījums. Pamuldās, simto reizi atkārto katrs savu nostāju (kas jau sen ir zināma), asos jautājumus apiet (kā Koķes gadījumā par e-Magoni), un pašķiras ne ar ko. Arī šodien raidījums draud būt miegains, vēl jo vairāk, ja atkal piedalīsies tā saucamie sociālie partneri. Visi šie jaunsleiņi, krīgeri, grandavas, egles - nu, moins! Un Dombrovskis... Kas nespēj ne pats kādu antikrīzes plānu izdomāt, ne valdību piespiest to izdarīt, ne ekspertus piesaistīt, un pat ne par visu to problemātiku sakarīgi izstāstīt. Šķiet, viņš vispār neapjēdz šīs putras, kuru pats pielikts un piekritis izstrēbt, ne konsistenci, ne ingredientus, ne daudzumu. Viņš zināmā mērā tirinās kā politisks puņķis uz drāts. Ja Domburkungs arī šo raidījumu vadīs no tāda paša rakursa kā iepriekšējo, tad tas būs atkal kārtējais blā-blā-blā. Galu galā tomēr prasītos tā kā uzstādīt TIKAI VIENU mērķi un uz to iet, koncentrēties uz šauru un pārskatāmu, nevis bezgalīgi apmuļļājamu problēmu, par kuru varam teikt, ka Latvijā nav līdz šim zināmu tādu speciālistu, kuri to visu varētu atrisināt. Un es varētu norādīt virzienu, kurp varbūt jāiet. Lats... Ātri vai vēlu, bet tas būs jādara. Un jo ilgāk vilksim, jo dziļāk kritīsim tai bedrē iekšā. 

šausmas    11:09  |  09.09.2009.

Un vēl par to slimo banknoti, kuru mākslīgi uztur pie dzīvības ar milzīgiem izdevumiem. Vajag izbeigt runāt par ieguvuma sliktajām pusēm. Vajag sākt domāt, kā šīs negatīvās konsekvences (kredītņēmēji, importa energoresursi, kaimiņvalstu nepatika) mazināt. Šā vai tā scenārijs ir tāds, ka TAS notiks, valsts būs spiesta TO darīt. Jautājums tikai - vai piedzīvosim sabrukumu līdz ar laupīšanām uz ielām, pašnāvniekiem, totālu bezdarbu, vai tomēr padomāsim par koridoru. Un pat vairāk. Arī koridors laikam vairs nepalīdzēs, var nākties domāt par 30 procentiem. Tādas, lūk, pārdomas stratēģiskā skatījumā. Negribētos, ka tā notiek, bet tā bilde tā izskatās. 

šausmas    12:09  |  09.09.2009.

Milzums skaits cilvēku tiek atlaisti. Un būs vēl. Valsts nedara pietiekami daudz, lai viņiem sagādātu iespējas nodarbināties. Faktiski, nedara neko. Ir jāaizņemas miljards, divi, trīs... cik vajag, lai šie cilvēki iesaistītos uzņēmējdarbībā un kaut vai savstarpēji vaiens ar otru tirgotos un sniegtu pakalpojumus. Ja mēs varējām iegrūst miljardu sprāgušas bankas stutēšanā, tad šiem atlaistajiem pilsoņiem jau nu arī varam palīdzēt, un mums (valstij) tas ir jādara. Bet nav valdībā ne struktūru, ne politikas ar to nodarboties. Ekonomikas ministrija? Ha, (Mottes smiekli). Jau sen bija jāizveido ekonomiskās krīzes institūts - t.sk.ar akadēmisko spēku piesaisti. Bet nav. Tā vietā ir diletantisks traļi-vaļi, ko mēs, iespējams, šovakar atkal redzēsim zilajā ekrānā. Nu apmeram ko līdzīgu tam, kas piektdien notika 100. pantā, kur Veidemane un Lapsa ar Āboltiņu un Kristovski ļoti uzskatāmi parādīja to, Kas notiek Latvijā. 

Viviana    12:19  |  09.09.2009.

Man arī gribētos raidījumā dzirdēt konstruktīvu runāšanu un nevis tādu, kā bija pagājušajā raidījumā, ka nekas netika pateikts!!! Man no Dombrovska gribētos dzirdēt atbildes uz tādiem jautājumiem: 1.kamdēļ viņš tik ļoti pastāv uz PVN paaugstināšanu, kad patiesībā tos vajadzētu samazināt, lai vismaz nauda nāk kasē un nevis palielināt, jo nav nekāds noslēpums, ka nodokļu palielinājuma dēļ bankrotē uzņēmumi, cilvēki zaudē darbu, attīstās ēnu ekonomika, kas jau daļēji bija izskausta dažus gadus atpakaļ un visa tā rezultātā strādājošais viduslānis pamet Latviju vai sēž uz bezdarbnieku pabalstu, kura izmēri LV ir pamatīgs robs ekonomikā.. 2.Vai var tautai apskaidrot, kur tās lielās summas, ko Latvija ir aizņēmusies, kur tās tiek novirzītas??, ja piem. medicīnas nozarei vajadzīgi pārdesmit miljoni, lai tā normāli funkcionētu, kas ir niecīga daļa no aizņēmuma, kamdēļ tai tā netiek novirzīta?? 3.Ko viņš domā par to, kas apmaksās milzīgo parādu, ja pamatiedzīvotāji dzīvo zem iztikas minimuma un lielais vairums ir tādi, kas ir patērētāji(pensionāri un bērni) un nevis nodokļu maksātāji. 4.Vai valdībai un Saeimai nevajadzētu samazināt algas, vismaz uz pusi, jo saņem neadekvātu algu, jo vienkārši ar saviem darbiem netiek galā, ir neprofesionāli un ir ielaiduši tādas kļūdas, par kurām vajadzētu būt ne tikai atbildīgiem, bet arī tās kompensēt ne tikai materiāli, bet arī morāli(lai gan nezinu, kā tas būtu iespējams..) 5.Vai nodokļu nav par daudz??, piem. ja plānots aplikt visus mājokļus ar nodokli, vai tas viņam šķiet godīgi??, ja jāmaksā visiem, kas nenodarbojas ar nekustamo īpašumu biznesu??!!! 6.Un pavisam cilvēcīgs jautājums.. Vai gadījumā valdošā elite nedzīvo citā realitātē?????, ja reiz var draudēt tautai(kā to darīja L.Mūrniece saistībā ar piketu Bauskā). p.s.piederu pie tiem, kas nav tikai nosodītājs, jo uzskatu, ka katra tauta ir pelnījusi tādu valdību kādu tā ir pelnījusi.., un katram pret valsti jābūt atbildīgam un nedrīkst nepārtraukti kaut ko no tās prasīt kā no slaucamas govs, bet arī tai pašiem ir jādod, bet nu jau ar katru dienu sāk likties bezjēdzīgs tas devums valsij.. Es neesmu paņēmusi nevienu slimības lapu 20gadu laikā(ja neskaita dzemdību atvaļinājumu), tikai vienreiz esmu bijusi bez darba un saņēmusi neicīgu bezdarbnieku pabalstu pāris mēnešus un vairs nekad to negribu darīt.. Neesmu manipulējusi ar nodokļiem, neesmu šmaukusies un apgājusi šo valsti, bet par manis maksātiem nodokļiem noteikti esmu kādu uzturējusi šajā valstī, arī tos kangarus, kas ir paliels skaits valdībā, un par to skumstu, ka jāsāk kaunēties par šo valsti, lai kā līdz šim to esmu aizstāvējusi... Vēlu sakarīgu raidījumu!!! 

Juris    12:30  |  09.09.2009.

Vai kāds var pateikt: ko darīsim, kad aizdevums būs izlietots??? 

Leila    12:41  |  09.09.2009.

Cienījamais Dombura kungs! Ceru,ka pirms raidījuma šos komentārus lasīsiet, tādēļ uzdošu dažus jautājumus, kas patiešām interesētu tautu. Pareizāk sakot, interesētu tiešās atbildes no ministru prezidenta mutes. 1. Kad tiks izteikts rājiens ministrei Koķei, kura atklāti pagājušajā raidījumā meloja par Eiropas struktūrfondiem? 2. Kā iztikt ar 210 latiem? 3. Vai skolotājiem nākamgada budžetā ir paredzēts algas samazinājums? 4. Vai 13.novembra mītiņā tiks izsaukti "papildspēki", lai tie izmisušos un nelaimīgos cilvēkus izdzenātu? Paldies. 

Aija    12:49  |  09.09.2009.

Jāni, Dombur, man Jums ir viens jautājums . Kām šie Jūsu veidotie raidījumi domāti? Man likās, ka tautai, ja reiz raidījuma laikā prasāt publikas viedokli. Bet pavisam neasen kādā intervijā Jūs ciniski atbildējāt - TAUTA IR STULBA !!!!!!!! Es vairs Jūsu šovus neskatīšos, jo, ja cilvēks tā izsakās par tautu, tad viņš ir tikpat sekls kaa tie politiķi muldētāji, kuriem bezkaunīgums un pārākuma apziņa , kā arī nekompetence rēgojās no visā'm spraugām. Kāpēc Jūs tautu nosaucāt par stulbu ????? 

šausmas  Aijai  13:04  |  09.09.2009.

Nu, tauta tiešām ir stulba. Tieši tāpat kā tās priekšstāvji. Jūs variet mainīt valdības, variet mainīt deputātus - bet tautas sūdabrāļa sindroms paliek. Jo kamēr vieni nevarēs izdzīvot ar 210 latiem, citiem arī 2210 latu būs par maz. Un argumenti taču tik pārliecinoši - vienam divas augstākās izglītības (Berķis), citam vajag konkurentspēju (Repše), vēl cits dara ļoti nozīmīgu darbu (Domburs, piemēram)... Kamēr latvietim trūks empātijas (spējas iejusties cita ādā), tikmēr līdzpilsoņu intereses šiem pie ruļļiem esošajiem būs kā kaķim zem astes. Tātad var jau Domburšovos un visur citur runāt par problēmām daudz un dikti, bet tas viss būs ūdens liešana. Vajag atiet nostāk un uz visu paraudzīties no cita redzespunkta. Vajag pamainīt mentalitāti, bet ekonomiskās krīzes risināšanas gaismā - vajag piesaistīt kādu tik tiešām prātīgu rietumnieku. Kaut vai desmit miljonus samaksāt, bet lai tomēr beidzot vienreiz kāds izstrādā REĀLU krīzes risināšanas stratēģisko vīziju un plānu, orientējoties uz visu valsts nacionālo, finansiālo, ekonomisko, sociālo un kulturālo spektru. 

šausmas    13:20  |  09.09.2009.

Piedošanu, bet Dombursaits manī izraisa domāšanas ķēdīti. Ienāca galvā, ka par visām ekonomiskajām un finansiālajām ķibelēm sniegt konceptuālu vērtējumu būtu labi uzaicināt raidījumā kādu sociālas domāšanas guru, kurš to apskatītu no makro viedokļa, no politekonomisko teoriju puses. Un sāku domāt, kas mums ir - Kūle, Ķīlis, ... Stop! Atkal auzās, atkal savs deķītis tuvāks un pilnīgs reāli gāzto kalnu veikuma deficīts. Vienīgais, kas nāk prātā - Jānis Ikstens varbūt. Vita Matīsa varbūt. Jā, īss mums tas gudro latviešu soliņš. Un tikai nemēģiniet man te piedāvāt kaut ko no JL, no TP, no PP, no LC, no SC, no TB... Zinām jau. Starp citu, Dombrovska kungs, vai Jūs esiet mēģinājis Ikstenu un Matīsu piesaistīt pie savu vēl neesošo plānu izstrādes? Varbūt varētu palūgt, samaksāt, bet tad vismaz būtu cerība, ka nebūs zilonis trauku veikalā uzdarbojies, atšķirībā no tā, ko Valsts kanceleja sastrādā ar funkcionālajiem auditiem par 1,6 miljonu. 

heijā    13:49  |  09.09.2009.

nu gan vienreiz pareiza tēmas izvēle. Laiks tā kā būtu sākt prātot, kur ta' njems tos 500 jeb 410 miljonus. Dombur, Tu esi malacis, visi shovakar skatīsimies. Veixmi Tev (un mūsu valstiņai:)) 

Maija Aijai    13:57  |  09.09.2009.

nu, 75% jau arī ir stulbi! Vai tad Jūs savā dzīvē un paziņu lokā to neesat noveerojusi??? Taisnību vien teica! Nav ko melot, tas ir grēks:) 

Maris    14:06  |  09.09.2009.

Mani arī nenormāli gribētos dzirdēt no prejmera, kāds tad ir īsti mērķis un ko ejam, un plāns kā to realizēt. Bet tādu atbildi nedzirdēsim, jo nav ne mērķa, kur nu vēl plāna. Pat tagadējā ugunsgrēka dzēšana notiek pilnīgā bardakā, nav pilnīgi nekādas kopainas. Dombrovskis arī ir pilnīgs impotents, lai cīnītos pret ierēdņu totālo cinismu. Pilnīgi ne ar ko neatšķiras no pārējiem politiķiem; kamēr opozīcijā tikmēr dzen demagoģiju līdz ģībonim, kā jāsāk strādāt, tā ir pilnīga nulle. Nožēlojami. 

labais    14:12  |  09.09.2009.

Varbūt vajadzētu valdībai arī dod zvērestus pirms stāties amatā tapat kā to dara policjas darbinieki. (aizstāvēt valsi) 

Elita  elvin987@inbox.lv  14:27  |  09.09.2009.

Pietiks samazinat budzeta terinus uz Latvijas tautas iedzivotaju, biznesa attistibas un ekonomikas rekina. Visupurms ir japarskata valsts parvaldes aparats un ta veicamas funkcijas- jalikvide departamenti, kuri veic dubultas funkcijas, tad so 250 departamentu vieta jarada daudz mazaks skaits,kuri veic darbu operativi un atri, nevis ka paslaik, kad laba roka nezin ko dara kreisa roka. Palielinot nodoklu nastu, ienemumu prognozes neattaisnosies, jo iedzivotajiem nebus naudas -lidz ar to kedes reakcija, nauda neienaks ari valsts kase, nozelojami, ka mes stavam bezdibena mala, tikai musu valdiba to neapzinas-viniem deretu atcereties Lenina rakstus par revolucionaru situaciju, kad augsas vairs nevar valdit pa vecam un apaksas vairs nevar izdzzivot pa vecam- lidz tam nav talu, beidzot atklati ir japasaka taisniba gan par Parex banku,gan par to,ko sagaidisim jau soziem. Ja si valdiba nav spejiga rast risinajumu,prognozeju sis valdibas krisanu. Imantam Ziedonim ir sadas rindas- Leksim bedre, leksim bedre Redzes kas mus ara vilks..... Ir jaizbeidz ta traka partiju padarisana,jo noformulets merkis- izvest Latviju no sis ekonomiskas krizes- tad visam partijam ir jaatmet savas ambicijas un koalicijas- jarikojas ir si merka varda- nezeligi, nedomajot par savu kabatu,nedomajot par draugiem un radiem,un savam biznesa interesem un to lobesanu-jadoma ir daudz globalak par Latviju,kura daudziem ir viena un kuri nevar pamest so zemi.Nezinu vai atnaks otreiz tads 34 gads un vadonis, bet laikam jau ne.... Vai starp sodienas politikiem ir tads,kurs spetu Latviju izvest no krizes? 

Aija  Maijai  14:27  |  09.09.2009.

man interesēja tikai paša Jāņa viedoklis, diemžēl... Nav noslēpums, ka mēs neesam gudri, jo neprotam vienoties un rīkoties. Bet kā tā var teikt raidījuma vadītājs, kura auditorija ir tauta ? Tad es tam raidījumam vispar neredzu jēgu, sanāk tikai televīzijas naudas nokāšana par rweitingiem. 

šausmas    14:34  |  09.09.2009.

Te jau pēc komentāriem ir redzams, ka valsts krīzes vainas ļaunuma sakne ir nevis konkrētās ekonomiskās programmās, bet gan atbildīgo darbinieku daomāšanā vispār, pareizāk teikt, tās iztrūkumā. Tāpēc, Dombura kungs, Jūsu raidījums būs turpat ētera miskastē kur piektdienas 100. pants Elksnes kundzes izpildījumā, ja Jūs nepskatīsieties uz visu lielo problēmu mazliet dziļāk - tur, no kurienes latvieša stulbumam kājas aug. Punkts. 

arnolds    14:57  |  09.09.2009.

Jautājui premjeram un pārējiem: 1) Kas Latvijā ir augstākā prioritāte valdības izpratnē- cilvēks, valsts attīstība vai budžets? 2)No kā iekasēs paredzētos nodokļus, ja bezdarbs pieaug, uzņēmējdarbība tiek attīstīta tikai vārdos, bet ne darbos, ja sācies jauns ekonomiski aktīvo iedzīvotāju emigrācijas vilnis? 3)Kā palielinātie nodokļi (arī iecerētie) un samazinātās subsīdiju izmaksas, piemēram, lauksaimniekiem, var attīstīt uzņēmējdarbību Latvijā? 4) Kā valdība iecerējusi palielināt iedzīvotāju pirktspēju? 5)Kas tad īstenībā ir Latvijas attīstības galvenie virzieni? 6)Kāda ir Latvijas tautsaimniecības attīstības vīzija tuvākajiem 5 gadiem, kā to iecerēts sasniegt, ko KONKRĒTI valdība ir izdarījusi, lai šī vīzija būtu skaidra, saprotama, pieņemama iedzīvotājiem un ko, lai to varētu īstenot. Kur lasāms valsts tautsaimniecības, iedzīvotāju labklājības līmeņa paaugstināšanas un attīstības plāns, kur var iepazīties ar prognozējamajiem pasākumiem šajā jomā? 1-20 ; 21-40 ; 41-44 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: