Ko Latvija nav izdarījusi, lai uzlabotu uzņēmējiem vidi?

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis 26.augusta raidījuma „Kas notiek Latvijā?” izteica neizpratni par to, kāpēc valdība nespriež par steidzīgi izdarāmiem pasākumiem, kas novērstu situāciju, ka Latvijas uzņēmēji pārreģistrē savus uzņēmumus citās valstīs. Viņš arī aizrādīja, ka uz uzņēmēju izteiktajiem priekšlikumiem dzird atbildes, ka ir jāmaina likums, kas ir ilgs process, bet tad, kad vajadzēja budžeta samazinājumu, likumus politiķi varēja izmainīt vienā naktī.

Uz situācijas nopietnību norādīja arī nacionālās aviokompānijas „airBaltic” prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks, kurš atklāja, ka Igaunijas ieņēmumu dienesta konsultācijas telefonā „perfektas nodokļu konsultācijas” sniedz angļu, igauņu, krievu, latviešu un lietuviešu valodā. Zvērinātu advokātu biroja „Sorainen” partneris Jānis Taukačs pievērsa uzmanību PVN atgūšanas problēmām no valsts un aicināja politiķus novērtēt, vai biznesa vide ir pietiekoši uzlabota, lai celtu tagad jaunus nodokļus. Virkni konkrētu piemēru nosauca arī Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektors Ģirts Greiškalns, kurš pauda viedokli, ka ar „birokrātijas ķēžu” noņemšanu vien uzņēmumiem varētu atvieglot darbību un ar administratīvo barjeru noņemšanu varētu atkal „baltajā zonā” dabūt tos uzņēmumus, kurus šobrīd dzen pelēkajā un melnajā.


Video: Andris Jaunsleinis, Bertolts Fliks, Jānis Taukačs un Ģirts Greiškalns par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 26.08.2009.)