Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 29.03.2024.
 
Finanšu ministrs Einars Repše („Jaunais laiks”) 26.augusta publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” uzsvēra to, cik zems Latvijā ir vidējais nodokļu slogs – atšķirībā no Eiropas vidējā rādītāja, kas ir 39%, Latvijā tas ir zem 30% no kopprodukta. Ministrs apgalvoja, ka esam apzināti izvēlējušies saglabāt nodokļu slogu zemā līmenī tāpēc, lai uzņēmējiem būtu iespēja radīt darba vietas un attīstīties. Ar to viņš pamatoja savu nostāju necelt vairākus nodokļus. Taču citiem debašu dalībniekiem pret šādu argumentāciju bija iebildes, raugoties uz šī nodokļa sloga smagumu dažādām cilvēku kategorijām.
vasjad    14:24  |  26.10.2009.

10 gadi ir laiks, pēc kura stājas spēka noilguma termiņš un par noziegumiem nav iespējams saukt pie kriminālatbildības. Tāpēc vajag nekavējoties uzsākt tūkstošiem krimināllietu pret valsts amatpersonām. Lietu uzsākšanai nepieciesami tikai to ienākumu deklarācijas no 1999. gada līdz pēdejās deklarācijas iesniegšanai. Kuri tagad nav amatos, bet tolaik bija - arī jāizskata deklarācijas. Un ja tur personai ir gan parādi, gan aizdevumi, lielākie par 10 000 latu - krimināllietu jāuzsāk nekavējoties. Bet ja kādai amatpersonai daudzus gadus arkārtojas šads scenarijs - tad tas jau recidivists. Un to jāsoda ar vislielāko brīvības atņemšanas termiņu! Jo lai aizdotu naudu, to vajag no kā aizņemties. Lai nepaliktu minusos, vajag aizdot ar lielākiem %, nekā aizņemšanas %. Bet tas jau ir bizness! Ja persona reģistrētā - ka pašnodarbināta ar finansēm vai ka aizdevuma firmas vadītājs un maksāja nodokļus par šiem darījumiem - tad viss ir labi, likuma robezos. Bet ja šadu dokumentu nebija, tad nodarbojās ar nelikumīgu uzņemējdarbību. Un ar savu deklarāciju apstiprīnāja to. Tāpēc jāsoda par to šadus cilvēkus ar 1 )brīvības atņemšanu + 2 )soda naudu. Bet ja aizņemtas-aizdotas summas ir ļoti lielās - virs 24 000 latu, vai vairāk par vienu gadu šadi dati ir no vienas personas, tad papildus + 3 ) mantas konfiskācija. Neatkarīgi no tagadējā vai todienu ieņēmāmā amata! Tas ir loģiski un tiesiski! Vajag tikai griba, drosme un ātrums - lai ārkārtejās tiesas sēdēs sodīt tos un aiz restēm! Un uz priekšu! Pat ja par 1999. g. pazaudēti dokumenti, palika par 2000. g, vai 2001. g , vai no 2002. g.? Vai šadu datu pavisam nav VIDa ? (domāju saprotat manas idejas.) 

vasjad    14:35  |  26.10.2009.

Kāds teiks, ka varbūt naudas pa īstam tiem nebija - rakstīja deklarācijās parādus-aizdevumus, cerot uz "negaidītiem" ieņēmumiem no sava darbības. Bet arī tas ir 1 . prettiesiski, 2 . - deklarācija jāraksta patiesība. Un ja tā ir parakstīta un iesniegtā - tad jāatbild par saviem datiem! Tur nav rakstīts "varbūt saņemšu "patecības naudu", va "iespējams, kads man to dos". Tur rakstītais jauztver ka reālo naudu tajā laikā!!! Šeit ne diskusijas, bet pārkāpumu, kuri ir kriminālsodami. Tā ir nelikumīga darbība, vai krāpšanas shēma, vai kukuļu saņemšanas nākotnē iespēja - viss tas pēc krimināllikuma beidzas ar cietumu! 

vasjad    14:54  |  26.10.2009.

Vai vieniem vajag atvert bankas, līzinga kompanijas, valūtu maiņas iestādes. Jāmaksā nodokli, algas, jāievero likums; bet citi, kuri paši izstrādā likumus un pieprasa pildīt valsts likumus, kuri soda par likumu nepildīšanu, - paši savus likumus un nepilda! Vai kur Satversmē vai citur ir pieļauta šada iespēja? Vai teiciens "viens likums viena taisnība visiem savējiem" ir viens amatpersonām. Bet parējiem ir "cits viens likums cita viena taisnība visiem nemūsējiem"? Eksperimentus jāveic ne tikai ar vardēm vai tarakaniem. Eksperimenta veidā: Bet ja būs aplikti ar nodokliem ieņemumi, tad un šadas deklarācijās ierakstitās lietas - a"izdev-ieņem" būs jāapliek ar tādiem pašiem nodokļiem!!! Tad uzreiz nodokļa % likme samazināsies, vai tiks atcelta? Interesanti, ko šie "rapulīši" tasīs lai glābtu savu naudiņu negodīgo?. 



Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: