Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 29.03.2020.
 
Par nodokļu izmaiņām šobrīd vairāk tiek spriests nevis politikas maiņas kontekstā, bet gan budžeta deficīta samazināšanas kontekstā, un arī finanšu ministrs Einars Repše („Jaunais laiks”) 26.augusta publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” (KNL) skaidroja, cik lielu daļu no nepieciešamās 500 miljonu latu deficīta samazināšanas būtu „loģiski” veikt uz nodokļu palielināšanas, cik – uz izdevumu samazināšanas rēķina. Tiesa gan, algu samazināšana, bezdarba palielināšanās un izdevumu pieaugums, piemēram, par veselības aprūpi ir radījis situāciju, kad lielas iedzīvotāju daļas maksātspēja ir būtiski pasliktinājusies. KNL atklājās, ka Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis, ņemot to visu vērā, E.Repšes sauktos skaitļus uzskata par nereāliem.
Skatitajs    19:34  |  27.08.2009.

Visa diskusija pietruka faktu un argumentu, ka ari skata no malas un svaigu ideju. Var jau dzit visus runatajus pa apli, bet kada jega, ja neviens nepasaka kautko jaunu. Piemeram, jau tagad juridiskas personas NIN maksa no ipasuma iegades vertibas = tirgus vertibas. Ja ipasums pirks 2 gadus atpakal, tad bilances vertiba ir sobrid apm. 3-10 reizes augstaka neka tirgus vertiba. Pie samazinatiem ienakumiem sadas personas ir faktiski maksatnespejigas un nav variantu vienoties ar VID par kadam izmainam. Paliek, protams, iespeja parvertet ipasumu, bet tas rada n-tas citas sekas. Seit pat var minet ari konkurences jautajumu, jo fiziska persona maksa NIN no kadastralas vertibas bet juridiska no bilance vertibas = iegades cenas. Fiziska persona tadejadi var iznomat kadu ipasumu par daudzkart mazaku naudu. Konkrets piemers Riga, kur juridiska persona maksa apm. LVL 2`000 NIN gada, bet fiziskai personai tas butu apmeram LVL 50. Par tadam lietam vajadzeja runat, bet diemzel aicinatie, lai cik ari tika prezenteti ka eksperti, apsprieda teoretiskas izmainas un no realitates attalinatus jautajumus. 

Ieva  romuls@apollo.lv  09:14  |  29.08.2009.

Lai piešķirtu atlaides trūcīgām ģimenēm (starp citu, kāpēc tikai ģimenēm?- visi trūcīgie precieties!?), vispirms ir šie trūcīgie jānosaka. Kāpēc, piemēram, par bagātiem uzskata smagi slimos? Jo tai iztikas minimumā, kas kalpo par orientieri, minētās zāles trūcīgie nepirks, ja nu vienīgi pretsēnīšu ziedi, bet pārējo pacietīs tāpat, toties ir ļoti daudzas citas zāles, nemaz nerunājot par to lietošanas sekām, ārsts, tagad arī operācijas.... 

Aiga    17:58  |  29.08.2009.

Valsts visu šo gadu laikā nav uzcēlusi nevienu dzīvojamo namu (nu labi, pāris, uz vecajiem karkasiem priekš bomžiem), tādēļ uzskatu, ka tai arī nav tiesību prasīt šo jauno nodokli. Nu labi, lai izvairītos no turpmākām nenormālām spekulācijām - apliekat no otrā īpašuma, pat kaut vai no pirmā mājokļa 200-tā vai 250-tā m2. Tad būs apliktas ekskluzīvās platības. Tagad šis nodoklis mazliet atsauc vēstures grāmatās aprakstītos feodālisma laikus. Un tie 50 m2 dzīvokļiem un 100 m2 mājām, kas esot FM mīļākais variants - tas jau nu vispār galvās varēja ienākt tikai īpaši glupiem cilvēciņiem, un galu galā, kādēļ tāda diskriminācija starp māju un dzīvokļu īpašniekiem? Tiem, kas nevarēja atļauties māju, jāsāk maksāt jau no 51. m2????, pat neskatoties uz to, cik cilvēku tajā saspiestajā miteklītī dzīvo? 

Silvija  cunduris@one.lv  17:28  |  01.09.2009.

Man ir dziļa pārliecība, ka nodoklis par īpašumu ir jāmaksā un jāmaksā visiem. Tāpat visiem jāmaksā obligātā veselības apdrošināšana, bet PVN gan ir ar steigu jāpazemina. un vēl 1) minimizējam vadībnieku un ekonomistu budžeta vietas augstskolās, tā vietā paplašinam profesionālo izglītību. 2) iemācam jauniešiem, ka ne jauvadībniekus beigušie veido sīkos uzņēmumus, bet tieši sava aroda speciālisti 3) samazinam nodokļus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem 4) skolas tiešām bija par daudz, bet nedrīkstēja likvidēt nenodrošinot bērnu nokļūšanu skolā 5) pie dakteriem mēs skrienam par daudz, vairs jau neviens negrib uzņemties atbildību par savu veselību un dzīvību, bet mūsdienu medicīna ārstē "pēc visiem pasaules standartiem" ar ANTIbiotikām, ANTIdepresantiem un citiem ANTI... Tāpēc jau mēs visi tik daudz tērējam medicīnai. .... ko no...politikā es iet negribu, tāpēc i nesūdzos :) veiksmītes Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: