Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.09.2020.
 

Fliks: mums nav uzdevums optimizēt FM ienākumus

Nodokļu politika, VID video_f

27.08.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 3
26.augusta publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” jau realizētās un gaidāmās nodokļu izmaiņas Latvijā vērtēja arī nacionālās aviokompānijas „airBaltic” prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks, kura paša vadītais uzņēmums pēdējās dienās guvis lielu rezonansi sabiedrībā saistībā ar lēmumu algot pilotus no ārvalstīs reģistrētas kompānijas, tādējādi daļu nodokļu nemaksājot šai, bet citai valstij. B.Fliks raidījumā uzsvēra, ka uzņēmuma uzdevums nav optimizēt Finanšu ministrijas ienākumus, bet minimizēt izdevumus.

B.Fliks arī skaidroja, ka viņam kā uzņēmējam ir jārēķinās ar vissliktāko, proti, ka tiks īstenota visu nodokļu celšana, kas līdz šim ir pieļauta. Viņš kritizēja to, ka nezina, kādi nodokļi Latvijā būs nākamnedēļ, un raksturoja to kā neizturamu situāciju. „Īstenībā no tādas vides jābēg prom,” secināja nacionālās aviokompānijas vadītājs. Viņš kritizēja neziņu arī tāpēc, ka Eiropas Savienībā notiek liela sacensība par investīcijas projektiem un ir jāzina, kādus nosacījumus uzņēmējs var piedāvāt. B.Fliks arī paskaidroja, kāpēc Igaunijā varētu būt labāk realizēt projektus nekā Latvijā, pat ja tur nodokļu sistēma ir sliktāka.

Tāpat viņš pauda viedokli, ka varbūt tomēr atkal ir jādiskutē par valūtas devalvācijas jautājumu, un aicināja nekavējoties koriģēt pieļautas kļūdas, to vidū pievienotās vērības nodokļa pacelšanu tūrismam un akcīzes nodokļa pacelšanu, ko B.Fliks raksturoja kā pilnīgu katastrofu.


Video: Bertolts Fliks par Latvijas nodokļu sistēmu un tās izmaiņām. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 26.08.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: