Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 23.04.2024.
 
Vienas no asākajām iebildēm pret izdevumu samazinājumu nu jau pieņemtajos šī gada budžeta grozījumos ir skolotājiem, kuri ir pieprasījuši izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes demisiju. 17.jūnija publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” politiķi gan demonstrēja atšķirīgu izpratni par nozaru ministru atbildību budžeta samazināšanas īstenošanā, tomēr nesniedza skaidras atbildes par to, kā izglītības nozarē plāno veikt reformas, kuru rezultātā skolotāju atalgojuma samazinājums varētu būt mazāks.
Anita    09:51  |  18.06.2009.

Vai tiešām viss 4miljardu lielais valsts budžets aiziet algās un pensijās, ka ir vienīgā vieta, kur kaut ko samazināt? Rezumējot raidījumā redzēto, valdībai nav redzējuma, ko darīt tālāk un ko tā gatavojas darīt, lai uzlabotu situāciju valstī. 

daina    11:21  |  10.08.2009.

Tikko apskatījos likuma par valsts budžetu pašu pirmo variantu, kas tika pieņemts pagājušā gada oktobrī - tur valsts izdevumi plānoti 5 791 293 866, tātad līdz 6 miljardiem vēl samērā tālu. Jau drīz pēc bužeta pieņemšanas mūsu saeimā un MK "Uzzināja", ka pasaulē un , paskat tikai, arī Latvijā esot krīze! Sākās budžeta samazināšana, kas faktiski nav beigusies nevienu brīdi. Tajā pašā laikā taču it kā tika samazināti arī valsts pārvaldes un pašvaldību izdevumi un algas un it kā taču būtiski samazināti. Tad paskaidrojiet man. kā pēc šiem "būtiskajiem" samazinājumiem valsts budžetā pirmajā pusgadā ir iztērēti 3 miljardi/tas ir oficiāli masu saziņu līdzekļos nosauktais cipars/. Tikai nesāciet gvelzt, ka notikušas reorganizācijas utt., kas prasījušas lielus līdzekļus. Jau gada sākums parādīja, kā šīs tā saucamās pārmaiņas ministrijās tiek veiktas.Veiksmīgi tika atlaisti paši pirmie cilvēki, kas tiešām darīja reālu darbu, apkopējas. Bet vai tāpēc nauda tika ieekonomēta. Nekā. uzreiz taču tika slēgti līgumi ar firmām un izdevumi pat palielinājās. Un kā vienmēr viss ir kārtībā, neviena vainīgā un atbildīgā, kaut gan visi zināmi, bet zagšanas un izlaupīšanas sistēma rulle. Tālāk labāk, kā tiek likvidētas aģentūras, kuras ar pavisam nelieliem samazinājumiem pievieno ministrijām, vai apvieno, kā tiek likvidētas partiju barotnes- padomes, kur sēdošie partiju ielikteņi, liekēži pārsēduši valdēs vai citos speciāli viņiem radītos amatos. Nosauciet vienu struktūru valstī vai pašvaldībās kur godīgi un atbildīgi tiek veiktas reformas. Tādu nav! Ja nu vienīgais uz papīra un atskaitēs. Reāli valstī ierēdņi un politiķi ir izzaguši un turpinās izzagt tik ilgi, kamēr būs ko zagt. Pavisam nesen skatījos tālrādī. Skat uz 700 000 privātajā sektorā strādājošiem t.i. pelnošajien naudu budžetam ir 300 000 ierēdņu, valsts un pašvaldību iestādēs strādājošie, kuri saņem algas no budžeta ieņēmumiem. Plus vēl bērni, pensionāri un invalīdi, kurus valstij ir pienākums uzturēt, bet valsts dara visu, lai savus tiešos pienākumus neveiktu. Vai valsts pienākums nav samazināt tieši šo 300 000 armiju un samazināt vismaz 10 kārtīgi. Starp citu šis process būtu jau jābeidz, tikai ierēdņu un viņiem kalpojošo liekēžu ir tik daudz un viņus tik dedzīgi atbalsta politiķi, ka šis process tiek apzināti kavēts, tajā pašā laikā visu smagumu uzliekot vienkāršo cilvēku maciņiem. Nekavējoši ir jāsāk valsts pārvaldes un pašvaldību reorganizācija, reāli/ nevis uz papīra vai fiktīvi kā līdz šim/ pārskatot to funkcijas un samazinot strādājošos vismaz 10 kārtīgi, pretējā gadījumā Latvijai nākotnes nav. 



Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: