Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.04.2024.
 
Viens no tematiem, kas daudz uzsvērts kontekstā ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātu darbu, ir saistīts ar Krieviju – gan ar vēstures izvērtējumu un skaidrošanu citu Eiropas valstu pārstāvjiem, gan ar Eiropas ekonomiskās un enerģētiskās politikas ietekmēšanu Latvijai labvēlīgā gultnē. Diskusijas par šiem jautājumiem norisinājās arī 3.jūnija publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?”, kur skaidri parādījās dalībnieku atšķirīgās nostājas.
forši    14:17  |  05.06.2009.

Pavērojiet lietuviešus - viņi parasti diplomātiski apiet tēmas, kas var viņiem ekonomiski traucēt, kā piemēram, lietuvieši uztur labas attiecības ar Krieviju. Krievija lielā mērā diktē ES attieksmi pret Latviju, domāju, ka tas nevienam nav noslēpums. Vēl bez tam Latvija ir maza un nabaga, biezie ES onkuļi negrib laist Latviju pie lemšanas, jo mums nav ne savas gāzes, ne naftas, ne stabilas ekonomikas, nav praktiski nekā, kas viņus interesētu. Tikko biju Krievijā. Krievijas krievi ir dziļi un pamatīgi pārliecināti, ka krievus Latvijā pazemo, diskriminē, ka viņus šeit tur bezmaz vergu kārtā. Savukārt Krievija tur dzelzs dūrē Eiropu savas gāzes dēļ un ne tikai gāzes dēļ. Eiropa ieklausīsies arī turpmāk Krievijas interesēs, patīk tas mums vai nepatīk. Daudz kas būs atkarīgs no Latvijas EP deputātu personīgās harizmas un prasmēm, lai beidzot EP sāk ieklausīties tieši tajā, ko saka Latvija. Pretējā gadījumā mēs vēl joprojām turpināsim strauji slīgt krīzes bezdibenī. Latvijas EP deputāti jau līdz šim klāstīja mūsu vēstures skaidrojumus un vērtējumus. Rezultāts ir nekāds. Diemžēl. Jaunajiem EP deputātiem ir jāmeklē jauna taktika - kā beidzot likt EP un ES ieklausīties ne tikai savās biznesinteresēs pret Krieviju, bet arī mūsu Latvijas problēmās. 



Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: