Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 24.11.2020.
 
Šāgada valsts budžeta grozījumi, ko šonedēļ valdība plāno pieņemt, lai iesniegtu Saeimā, ar to saistītās jaunākās iniciatīvas krīzes pārvarēšanai ekonomikas un sociālajā sfērā, problēmas un strīdi pēdējā nedēļā aktuālākajās, izglītības un labklājības nozarēs, nevaldības sektora priekšlikumi un ierosmes – tāds ir tematu loks šīvakara debatēs „Kas notiek Latvijā?”.
1-20 ; 21-38 ;
Ritasi    14:28  |  27.05.2009.

Vai pie mums arii nevajadzeetu kaa Lietuvaa (veeljau neesot,bet esot ideja)premjeram noteikt algu 1 ls,kameer visa shitaa jezga beidzas,peec manaam domaam arii paareejai elitei,vismaz buutu stimuls straadaat lai aatraak tiktu no shii bezdibenja aaraa. 

Gatis    14:53  |  27.05.2009.

Lielākoties maniem draugiem un kolēģiem par visu šo notiekošo ir viens secinājums - valdībai nav ne mazākās sajēgas, kas īsti būtu darāms. 

šausmas    14:56  |  27.05.2009.

Jāsaka, kā ir. Dombrovskis nevelk. Droši vien problēma ir paša maigumā, no vienas puses, un Repšes respektēšanā, no otras. Bet DOMAS PAR VALSTS IZMAIŅĀM strukturālo reformu kantekstā nav. Nav ne vīzija, ne planu, ne programmas. Ir tikai Latvijas sabiedrībai kaitīga virzība uz visa samazināšanu atalgojuma un nodokļu palielināšanu ieņēmumos. BET TAS TAČU IR TUPIKS! Tagad kļuvis skaidrs, ka Dombrovski un Repši jāpadzen, jo viņi nav spējīgi veidot attīstību. Viņi pat ir tik lieli idioti, ka nesaprot, ka tāda attīstība ir vajadzīga, man tā liekas. Viņi grib visu reducēt uz skolotāju un mediķu samazinājumu. Viņi neapjēdz, ka tā būs sociālā katastrofa šai valstij. Galu galā ir taču arī citi ceļi - kaut vai zemju izpārdošana jūras piekraste, vai kā citādi. Bet ļaudis, kas dzīvo šodien, ir pelnījuši normālu dzīvi. Prom Jauno laiku! Zatleram ir jāatlaiž Saeima, jo šādi turpināties vairs nevar. Ja skolotāju sāk turēt par sūdu, tad tāda valdība ir kaka. 

Baac    15:00  |  27.05.2009.

Kamēr netiks veikti auditi un noskaidrots, cik lietderīgi tiek tērēts katrs lats, un kamēr par to nelietderīgu tērēšanu netiks sauktas pie atbildības amatpersonas, kas naudu tērējušas nelietderīgi, nekas šai valstī nemainīsies. Tas pats attiecas uz partiju lobijiem savu sponsoru interesēs, kur saistība ar valsts interesēm ir pilnīga nulle. 

Zekunde    15:07  |  27.05.2009.

Uzbāzīšos Jānim ar saviem priekšlikumiem skatītāju aptaujai. 1. Valsts strukturālās reformas noris pareizā virzienā. / 2. Valsts strukturālās reformas ir nepietiekamas. / 3. Šī valdība nav spējīga veikt strukturālās reformas. / 4. Vajadzīgas Saeimas ārkārtas vēlēšanas. 

F-1    15:14  |  27.05.2009.

Vai nebūtu laiks Valsts vadītājiem pāriet no politiskās atbildības uz reālu atbildību Tautas priekšā ? 

:)    15:55  |  27.05.2009.

Vai cik labi, atkal būs Ķīlis un āāaaāārodbiedrs Krīīīgers. Kas būtu bijis, ja referendumā nobalsotu par pensijām un atlaišanu - vai Jānis to pajautaaaaās? Par 2(diviem) izplenderētajiem miljoniem sanāk 8 tūkstoši algas pa 250Ls - tas ir visamz vēl viena mēnešalga atlaistajiem pedagogiem. 

kom    16:08  |  27.05.2009.

varbūt tiešām labs priekšlikums izpārdot latvijas pilsoņiem valsts īpašumus. Tas dotu iespēju godīgi , bez obligācijām, papildināt valsts kasi no turīgāko cilvēku ietaupījumiem, nevis atņemot naudu devalvējot Latu 

Milda ozoliņa  mildaozolina1@inbox.lv  16:34  |  27.05.2009.

Man 2 augstākās izglītības - tehniskā un ekonomiskā. Ar šausmām skatos , kas notiek manā Dzimtenē. Paņemsim 3 pēdejos "svaigākos" mēģinājumus, ka papildināt Latvijas valsts budžetu - kāpināja gada sākumā PVN daudzās nozarēs. Rezultātā - vēl vairāk samazinājās ienākumi budžetā. Konkreti - šinīs dienās tirdzniecībā - veicu lielāku pirkumu- lūdzu Jums būs atlaide 5% no cenas un lūdzu maksājiet skaidrā naudā - kartes maksājums neder. Kur palika plānotais PVN?! G O D Ā J A M Ā VALDĪBA nu nekādi neredz un negrib saprast, ka šo nejēdzīgo 'PVN kāpinājumu vajadzētu atcelt nekavējoši. Tas vēl vairāk grauj , jau tā slimo mūsu tautsaimniecību. 2. Būs jauns NODOKLIS ,kur skaitis kvadrātmetrus. Paredzamā 'norma'40 kvm.-izskatās dzīvoklim. Cik dzīvo- nav svarīgi. Kas maksās nodokli par tiem virsnormas kvadrātmetriem ? Vai īrnieks, kurš sēž Rīgas centra dzīvoklī bez īres līguma, maksā saimniekam 0,60 Ls/kvm. mēnesī -īres līgumu atsakās parakstīt, jo plika apsaimniekošana vien šodien maksā 1 Ls/ kvm mēnesī un kur vēl apdrošināšana.Dzīvokļu īpašniekiem veidojas lieli parādi. JAU 3 gadus GODĀJAMĀ SAEIMA kaut kur mētā pa savām atviknēm likumu "PAR DZĪVOJAMO TELPU ĪRI", kura pašreizejā atkoriģētajā redakcijā dzīvokļa saimniekiem ir atņemtas visas rīcības tiesības.Īrnieks tas kungs un noteicējs. 3.Tiešām nekavējoties atkal jādabū papildus aizdevums no starptautiskajiem aizdevējiem, lai varētu papildināt PAREX bankas kontus, jo tur acīm redzot barojas daudzi simti DĒLES- ne tikai bijušais bankas īpašnieks KARGINS ik mēnesi gūstot personīgo labumu %% nieka 200 000 latus. Ja GODĀJAMĀ VALDĪBA spētu kaut kā atskaitīties, cik no iepriekš saņemtās naudas ir novirzīts tieš ražošanas paplašināšanai, tad varbūt varētu par kādu grasi sākt ticēt it kā par labu..... ar cieņu Dombura kungs. Milda Ozoliņa mans mob.tel. 26432934 MANS MOB. TEL. 26432934 

  16:47  |  27.05.2009.

Vai nav pienācis laiks valdībai un 100 "gudajām" galvām atzīt, ka situācija ir nekontrolējama un viņiem nav viedokļa kā kontroli atjaunot. Visnotaļ jau nenopietni izskatās lēmumi, kuri tiek deklarēti un pārdeklarēti ar intervālu diena (tas labākajā gadījumā). Nu nevar tas tā tālāk turpināties. Ja Valdība nesaprot, ka valsts nākotne ir iedzīvotāju rokās un dara visu, lai iedzīvotāji padodās - sekas ir viegli paredzamas. Tas nav piedodams, kā valdība izrīkojas ar tik nopietnām lietām, kā valsts iedzīvotāju dzīves. Ne jau visi gaida palīdzīgu roku no valsts (mūsu valstī to sagaidīt nevar), ir cilvēki, kas ir gatavi drīzāk paši sniegt palīdzīgu roku valstij, ja netiek traucēti. Ieteikums valsts vīriem: esiet veči un pieņemat beidzot lēmumus. Galvenais, lai tie netiek mainīti pēc 1 st.. Kā teiktin jāsaka - nāves gaidīšana ir smagāka par pašu nāvi. P.S. Neķirciniet tautu vairs nākotnē ar tekstiem par speciālistiem valsts pārvaldē vai valsts uzņēmumus. Atzīsta beidzot, kā tādu tur nav. Visu parāda rezultāts. Kāds viņš ir valsts mērogā mēs visi labi redzam. 

Viktorija  viktorija.reinfelde@inbox.lv  16:49  |  27.05.2009.

Skumji, bet ikdienā saskaroties ar tā saucamo ekonomikas sildīšanu, uzņēmējiem labvēlīgas uzņēmējdarbības vides veidošanu, izpratnes izrādīšanu no Valsts iestāzu puses, un it ka uzsākto birokrātijas izskaušanu, jāsecina, ka šie solījumi ir ierindojami blakus zīgersitu banāniem un šleseru rīgām. Pēc pamatīgā kritiena no saviem pašuzceltajiem augstumiem, pēc loģikas un citiem likumiem, Valsts aparātam un visiem tā taustekļiem būtu jāsāk rīkoties adekvāti un atilstoši situācijai, lai neiegrābtos vēl dziļākos mēslos, no kurienes neviens mūs neizvilks, jo kāda vajadzība Eiropai smērēt rokas un tērēt naudu, ja pēctam, kad te nekas vairs nebūs palicis, visu varēs dabūt par veti. Bet mēs būsim laimīgi, ka varam noderēt - kaut vai kā teritorija, kur sagāzt atkritumus un sabūvēt cūku fermas. Tas tā, ikdienas sasāpējusi proza pēc cīņas ar joprojām plaukstošo birokrātiju un spēli vienos vārtos. Sistēmā nekas nav mainījies, pat pirms gada bija normālāka attieksme un iespējams dialogs, tad tagad visi ierēdņi ir tā parbijušies par savu ādu un vietu, ka jebkadiem līdzekļiem cenšas attaisnot savu eksistenci un amata nosaukumu.Tada sajūta, ka valsts cenšas pagrābt visu, kas nav piesiets, vienalga, kas būs rīt, galvenais ir dabūt piecus latus šodien, tas nekas ka pēc tam nekā vairāk nebūs, jo liela daļa uzņēmumu pc šiem piespiedu piedziņas procesiem no Valsts puses vienkārši kļūst maksātnespējīgi...bet saņemot atbalstu no Valsts puses viņi maksātu nodokļus vēl ilgi. Nekas nav mainījies, joprojam dzīvojam šodienā, iestiguši reali nestradājošu likumu citēšanā un burtiskā pildīšanā...bet mēs lenā garā turpinām gatavot grozījumus un izliekamies, ka nekas jau nenotiek. Striegam sūdos, nu un tad, silti taču un galvenais, ka nekas nav jādara. Izdzīvos tikai stiprākie un tie, kuriem labie grāmatveži un juristi. 

sens    17:08  |  27.05.2009.

Domāju, ka valdības prioritāte nav strukturālās reformas. Īstenībā no deputātu un to bosu redzes punkta ekonomiskā krīze un viss tam apkārt izskatās daudz savādāk nekā mēs to cilvēcīgi vēlētos redzēt. Ja paskatās KNAB mājas lapā, var redzēt, ka galvenie (īstenībā vienīgie) partiju finansētāji ir kompānijas, kas saņem pastāvīgus pasūtījumus no valsts. Partiju iedibinātās ierēdņu komandas, kas nodrošina minēto pasūtījumu nevainojamu izpildi ir vitāli svarīgas un neaizskaramas, kā dēļ tiek upurēti pat medicīnas darbinieki un skolotāji. Kas un kā būtu jādara šķiet no augstāk minētā ir jābūt skaidram! 

Harijs  brg@inbox.lv  17:09  |  27.05.2009.

Kopēts no Delfi: Valsts prezidents Valdis Zatlers trešdien pauda uzskatu, ka neviens no viņa 31.martā dotajiem uzdevumiem valdībai un parlamentam līdz galam nav izpildīti, taču jautājums par pašreizējās Saeimas atlaišanu nav dienas darba kārtībā. Kam un kāda atbildība tiks prasīta par valsts prezidenta uzdevumu neizpildi????Izskatās,ka nesodamība vairo visatļautību! 

Zaika    17:24  |  27.05.2009.

Dombura kungs, nu luudzu, pajautaajiet - kad ieviesiis progresiivo ienaakuma nodokli ? Es atceros, ka Dombrovskis shajaa sakariibaa izteicās, ka nav vērt to darīt jo nekāda lielaa pienesuma no taa valsts budzhetaa nebuushot. Varbuut nebuus ar, bet vismaz tauta redzees, ka tiek domaats arii par truuciigajiem, kuru muusu valstii ir es pat baidos nosaukt provizoriski, cik tuukstoshu... Luudzu ... 

Beatrise  beatriseozola@inbox.lv  17:31  |  27.05.2009.

Tagad, kad izsolēs tiek pārdoti ļoti daudzi nekustamie īpašumi, pieredze rāda, ka visus izsolē iegūtos līdzekļus atbilstoši Civilprocesa likuma 627.pantam sadala tikai tiesu izpildītājs un ķīlas ņēmējs, parasti tā ir banka, bet netiek veikti maksājumi atbilstoši Civilprocesa likuma 622., 623., 624., 628.pantu prasībām, tai skaitā prasījumi par uzturlīdzekļiem, darba samaksu, nodokļiem un nenodokļu maksājumiem budžetā. Valsts interesēs būtu saņemt nodokļu maksājumus, kas maksājami par izsolītajiem nekustamajiem īpašumiem, un pie viena arī citus parādnieka nesamaksātos nodokļus, tāpēc būtu rūpīgāk jāuzrauga piedziņas procesu, ko veic zvērināti tiesu izpildītāji. Nav šaubu, ka valsts interesēs būtu, lai vispirms būtu apmierināti prasījumi par nodokļu maksājumiem, kas maksājami par šo nekustamo īpašumu, kā arī citi valsts prasījumi pret parādnieku par nodokļiem un nenodokļu maksājumiem budžetā. Tiesneši apstiprinot izsoles aktu, nepārliecinās, vai tiek ievērots likums sadalot nekustamā īpašuma pārdošanā saņemto naudu, atstājot to tikai zvērinātu tiesu izpildītāju ziņā. Kā piemēru varētu minēt G.Saknīša izsolēs pārdotos īpašumus, kur G.Saknītim vēl ar vien ir palicis liels nodokļu parāds. Pēc VID datiem Gatim Saknītim 2008.gada 23.decembrī ir bijis nodokļu parāds Ls 428600 apmērā un GS Nekustamie īpašumi nodokļu parāds ir Ls 1,53 miljoni apmērā. Runāju par šo tēmu ar maksātnespējas administratoriem un viņi saka, ka ja vispirms piedzītu valstij pienākošos maksājumus, tad bankas un citi aizdevēji nebūs ieinteresēti ņemt ķīlas, jo parādīsies pārāk liels risks tās zaudēt. Tādējādi tas būtiski traucētu kreditēšanai un būtu ekonomiku bremzējoši. Rodas jautājums kādas interese aizstāv visas šīs valsts amatpersonas, jo apzināti neievēro spēkā esošos likumus? Valsts patreiz aizstāv tikai bankas, bet bankām pēc ieķīlātā nekustamā īpašuma pārdošanas paliek parādnieks un turpinās piedziņas process, toties nelaimīgajam kredītņēmējam vairs nav nekā, tikai parādi mūža garumā. Tas vēl nav pats briesmīgākais. Kredītņēmējs nav viens, parasti ir līdzaizņēmēji un galvotāji, kas arī atbild ar visus savu mantu. Arī viņu manta tiek pārdota piedziņas procesā par nesamērīgi zemām cenām. Patreizējā likumdošana nestimulē banku pārdot kredītņēmēju ieķīlātos īpašumu par iespējami augstāku vērtību, jo mērķis ir iegūt arī līdzaizņēmēju un galvotāju īpašumus un mūžīgos maksātājus. Valstij vajadzētu kredītņēmējus no tā pasargāt, bet nevis ar budžeta naudu, bet likumu. 

mareks  mareksmetal@gmail.com  17:50  |  27.05.2009.

Interesanti! Valdība runā par ekonomikas stimulēšanu, bet tanī pat laikā, kad ~ 200 uzņēmumi ar ~ 200 ES fondu projektiem vēlas celt valsti, radīt jaunas darbavietas un/vai saglabāt esošās darba vietas, tad valsts (LIAA) šos visus projektus izsvilpj galīgo sīku dēļ, piemēram, kasās, ka krāsotājs strādās 3 mēnešus gadā un veiks krāsošanas darbus (projektu izmet), citviet kāds projekts izmests, jo tas nav PVN norādījis izmaksās (PVN nav, ja pērk ko ārpus Latvijas ES) u.c. sīkumu dēļ. Kāds varētu parēķināt, ja realizē projektu, tad cik uzreiz valstij atnāk naudas atpakaļ nodokļu veidā, piemēras, soc.nodokļi - IT projektiem, ja projektā tikai strādā programmētāji. Nu sataisījām pārsūdzības! Iesniedzām EM. Un kas tālāk? Bez preses un Jums, Dombura kungs, viss visticamāk ies caur Ž... (atvainojos par krievu rupību) un nekas nenotiks... un kas tālāk... Jābrauc citur bizness taisīt!? A kāpēc ne - teiksim Lietuvā!? Mareks 

Žanis    18:30  |  27.05.2009.

Varētu pajautāt kungiem:Kapēc valstij nav naudas? 

Aldis E    18:46  |  27.05.2009.

Ja sbiedrība ilgstoši vērtības vairāk tērē nekā rada, tā degradējas. Apaug ar parazitējošām struktūrām, no kurām grūti atbrīvoties. Ja paskatāmies, kā audzis Latvijas kopājais ārējais parāds, līdz 2003 gada beigām parāda ikgadējais pieaugusms nepārsniedza 500 miljonus. Tad sekoja uzrāviens, kas pēdējā treknajā 2007 gadā parādu pieaugums sasniedza 6 miljardus un 113 miljonus. Latvijai ar 2,3 miljoniem iedzivotāju tā ir katastrofa. Kur palika šī nauda? Daļa tika sabāzta pa kabatām, bet lielākā daļa iesaldēta vai izšķērdēta tagad nevienam nevajadzīgās virāk vai mazk nepabeigtās būvēs, ar kādām pilna Latvija. Par tādu naudu Latviju varēja pārvērst par industriālu valsti. Katrā Rimševica trešdienas vizītē tiekam aicināti sildīt ekonomiku. Lai sildīt, vajag malku un krāsni. Pasaulei ir krāsnis - Toijota, Kraislers, Saab. Mēs bez rentablas ražošanas varēsim sakurt ugunskuru un mēģināt sasildīt izplatījumu. Var jautāt, kur ir izeja? Izeja ir vienmēr un būs arī tagad. Jautājums tikai, cik tā būs sāpīga. No valsts jāprasa, lai ietekmējamā tiesu vara nekropļotu konkurenci. Jāizdzīvo stiprākam, konkurēt spējīgākam, bet tikai godīgā spēlē. Citādi no parazitējošām struktūrām vaļā netikt. Taisot parādus, līdz kapitāla uzkrāšanās posmam vēl neesam tikuši. Cik tas būs mežonīgs, to tagad būs izdevība nobaudīt. 

Egīls    19:03  |  27.05.2009.

Tur ar Repšes augstprātīgo, tukšo pļāpāšanu vien nepietiks. Sen vajadzēja saprast, ka no viņa jāatbrīvojas, kā no lieka balasta. Kad Einārs ver muti vaļā tad ausis vīst. Vervelē daudz , bet nepasaka neko, gluži, kā buldozers. 

liske    19:06  |  27.05.2009.

nu nevar gaidit ka valdiba kura ir atkratijusies tikai no izcilakajiem kretiniem, bet kuru 2/3 veido ieprieksejo valdibu "bezmugurkaulnieku" partiju kodols mainisies un stradas veletaju vairakuma laba. Tapat ari Zatlers smere vienu pec otra dzivot nespejigus risinajumus, ta viet alai pieliktu treknu punktu sai kabatas partiju sistemai un stiprinatu tautvaldibu. Tai pasa Jurmala vai Kekava bez jebkadam problemam lien atpakal vecie korumpanti un izsaimniekotaji, ja pirms velesanam butu izveidota sapratiga veletaju parakstu barjera, tad nebutu tada bardaka. Un vairakumam ta smadzenu skalosana avizes, TV un radio atgadina atkal Saeimas iebraukto celu uz kresliem. Varbut varetu Vita Matiss kundzi uzklausit, vismaz ir cilveks kas prot stabili stavet uz kajam nevis ta ka Kalvits, Slakters, Roze u.c. butvet valsti un tautsaimniecibu uz korupcijas saestiem pamatiem. 1-20 ; 21-38 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: