Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 24.11.2020.
 

Kāpēc ministrija apturēja konkursu par vēja enerģiju?

Enerģētika video_f

21.05.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 2
Situācija ir līdzīga tam, ka es uzaicinu pie sevis ciemos viesus un stundu pirms noteiktā termiņa aizslēdzu durvis un pasaku visiem – nu, atvainojiet, žēl, ka jūs neatnācāt! Šādi „TCK” vēja parka projekta vadītājs Jānis Sprincis 20.maija publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” raksturoja veidu, kā Ekonomikas ministrija decembrī apturēja konkursu par elektroenerģijas ražošanu no atjaunojamā resursa – vēja.

J.Sprincis pauda viedokli, ka apturēt konkursu trīs nedēļas līdz tā beigām „nebija īsti korekti”. Viņš uzsvēra, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā decembrī tika piešķirtas licences 180 megavatu vēja parku izbūvei un visi šie parki bija gatavojušies startēt apturētajā konkursā, kurā cena bija 7 santīmi par kilovatstundu. J.Sprincis apgalvoja, ka viņa pārstāvētais uzņēmums ir izrēķinājis, ka tāda cena ir adekvāta un rentabla, tāpat kā uzņēmēji, kas realizē projektus Užavas pagastā. J.Sprincis norādīja, ka ministrijai nebija juridiskas tiesības konkursu izbeigt vai apturēt trīs nedēļas pirms piedāvājumu iesniegšanas termiņa beigām.

Bijušais ekonomikas ministrs, tagadējais satiksmes ministrs Kaspars Gerhards („Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) centās pamatot savu rīcību ar „visām indikācijām” un „visu informāciju”, kas bija. Turpinot salīdzinājumu ar viesībām, viņš skaidroja, ka konkursa apturēšanas brīdī neviens viesis nebija atnācis un neviens viesis arī nebija redzams pie apvāršņa. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes loceklis Ivars Zariņš aizrādīja, ka konkursos viss parasti notiek pēdējā dienā, uz ko K.Gerhardam pamatotu pretargumentu nebija.

„BK Enerģija” īpašnieks Jānis Sprinovskis gan kritizēja J.Sprinča pārstāvēto uzņēmumu par to, ka „viņi jau vēju nav mērījuši”. J.Sprinovskis pauda uzskatu, ka Latvijā var tirgot dokumentus, uztaisīt „firmiņu” un pieteikties uz 1000 megavatiem, un dabūt atļaujas un visus papīrus. J.Sprincis atzina, ka viņa pārstāvētais uzņēmums vēja mērījumus nav veicis, bet minētie kolēģi Užavas pagastā to ir darījuši un nosaukuši šo cenu – 7 santīmi par kilovatstundu.

Video: Jānis Sprincis, Kaspars Gerhards, Ivars Zariņš un Jānis Sprinovskis par vēja enerģijas konkursa apturēšanu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 20.05.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: