Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 24.11.2020.
 

Godmanis: ja Sarma melojis, atbrīvojiet viņu no darba rīt!

Enerģētika video_f

14.05.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
Par enerģētiku atbildīgas ekonomikas ministrs Artis Kampars (partija „Jaunais laiks”) 13.maija publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” skaidroja savu pozīciju enerģētikas jautājumos. Iepriekšējā dienā valdība vēl nebija pieņēmusi Ekonomikas ministrijas sagatavotās izmaiņas atjaunojamo energoresursu atbalsta noteikumos, kas paredz samazināt tarifus vēja, mazo hidroelektrostaciju un biogāzes enerģijas iepirkumam, un par šīm izmaiņām valdība atkārtoti lems nākamnedēļ.

A.Kampars skaidroja, ka viņa mērķis ir, pazeminot tarifus atbilstoši Eiropas Savienības cenām un izvērtējot, kas Latvijā ir prioritārs, esošo kvotu ietvaros dot iespēju ražot. Viņš uzsvēra, ka ļoti svarīgi ir tas, lai visiem tas būtu pieejams un „nebūtu tā, kā tas izskatījās biogāzes iepirkumā”. Ministrs atzina, ka zaļā enerģija ir dārgāka un, ja mēs vēlamies to ieviest, par to diemžēl maksā visi pārējie patērētāji kopumā. A.Kampars savu politiku atjaunojamo energoresursu jomā definēja kā tādu, kas nepalaiž to „nekontrolējamā stadijā” un tomēr kaut kādā veidā ierobežo kvotu, kas būtiski ietekmē gala tarifu un gala cenu.

Bijušais premjers, šobrīd Saeimas deputāts no partijas „LPP/LC” Ivars Godmanis pievērsās biogāzei, par kuru tika lemts viņa valdības vadīšanas laikā. I.Godmanis sacīja, ka ir uzdevis ļoti konkrētu jautājumu Ekonomikas ministrijas Enerģētikas departamenta vadītājam Uģim Sarmam un tā brīža ekonomikas ministram, tagad satiksmes ministram Kasparam Gerhardam (TB/LNNK), vai koeficienti par biogāzi ir adekvāti un nav lielāki kā Lietuvā, Igaunijā, Eiropā. „Viņi man abi divi apgalvoja, ka tas viss ir precīzi,” sacīja I.Godmanis un ieteica A.Kamparam rīt atbrīvot U.Sarmu no darba, ja viņš ir melojis.


Video: Artis Kampars un Ivars Godmanis par atjaunojamo energoresursu politiku un atbildīgo personu atlaišanu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 13.05.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: