Kāda ir prezidenta vīzija Latvijas nākotnei?

Intervijā raidījumam „Kas notiek Latvijā?” Valsts prezidents Valdis Zatlers 1.aprīlī atklāja savu Latvijas nākotnes attīstības vīziju. V.Zatlers uzsvēra, ka nākotnes labklājību varam būvēt tikai uz esošajiem resursiem, proti, mežiem, upēm, jūru un ostu kā dabas dotiem resursiem un intelektuālo potenciālu, kam vienīgajam nav limitu un kas ir jāattīsta, arī piešķirot līdzekļus. Viņš gan nebija ar mieru nosaukt jomas, kurās izdevumus vajadzētu „griezt”, izvairīgi norādot uz politisku izšķiršanos un prioritāšu saprašanu.

V.Zatlers sacīja, ka katrā valsts prezidenta vizītē notiek Latvijas uzņēmēju lobēšana un kā veiksmīgu piemēru minēja vizīti Centrālāzijas trīs valstīs, pēc kuras tika noslēgti līgumi par gandrīz miljardu ASV dolāru. Viņš atzina, ka Latvijai ir jāmeklē jebkurš iespējamais tirgus, ar kuru šobrīd var tirgoties, „lai kas tur notiktu”.

Prezidents arī definēja, ka Latvija pasaulē cīnās par savas drošības nodrošināšanu, kas saistīta ne tikai ar jau izpildītajiem uzdevumiem iestāties NATO un Eiropas Savienībā, bet arī ar eiro ieviešanu.

Video: Valsts prezidents Valdis Zatlers par Latvijas nākotnes attīstības vīziju un prezidenta lomu starptautisko interešu aizstāvēšanā. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 01.04.2009.)