Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 10.07.2020.
 

„Zelta tilts”, lielākā pēcatmodas būve un atbildība

Rīgas dome

25.03.2009. Jānis Domburs  A A A Komentāri: 34
Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojuma par „Dienvidu tiltu” izvērtēšana no finanšu, tehniskajiem, tiesiskajiem, politiskajiem un jebkādiem citiem aspektiem – tas ir šīvakara „Kas notiek Latvijā?” debašu temats.
Šodien, nedēļu pēc VK ziņojuma publiskošanas, Rīgas domes pretkorupcijas komisijas darba kārtībā ir jautājums „Par Rīgas domei veicamajiem darbiem saskaņā ar Valsts kontroles revīzijas ziņojumu”. Veicamie darbi – tas ir plaši interpretējams jēdziens. VK ziņojums ietver gan secinājumus par tiesisko normu pārkāpumiem un finanšu izšķērdību, gan ieteikumus. Secinājumu vērtēšana un ieteikumu ieviešana var būt, bet var arī nebūt pamats arī atbildīgo meklējumiem, uz ko aicina galvaspilsētas pašvaldības vadības oponenti. Atbildību vērtēšana, protams, ir arī darbs Ģenerālprokuratūrai, kur uzsākta pārbaude saistībā ar Valsts kontroles iesniegtajiem materiāliem, tomēr ne tikai tai, jo prokuratūrā jau ir runa par kriminālatbildību, kas ir tikai viena no atbildības formām.

Tai pat laikā vainīgo meklēšanas azartā būtu svarīgi arī neaizrauties ar pirmstermiņa notiesāšanu un subjektivitāti, metot visus iesaistītos pār vienu kārti un pierādot tikai vienu patiesību, – apspriešanas vērtas ir gan iebildes par procedūrām, finansējumu un sadārdzinājumu, gan salīdzinājums, ka daudzi citi tiltu projekti ārzemēs tomēr izmaksājuši dārgāk.
Būtiskais faktors ir arī tas, ka „Dienvidu tilta” otrās kārtas būvniecība turpinās, trešās kārtas būvniecība vēl priekšā, un tuvākā vai tālākā nākotnē sagaidāmi arī citi liela mēroga būvniecības projekti. Līdz ar to jautājums nav tikai par pagātnes notikumu izvērtēšanu, bet arī par esošo un turpmāko projektu realizācijas principiem.

Raidījumā piedalīsies Valsts kontroliere Inguna Sudraba, Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks, Rīgas domes bijušie priekšsēdētāji - Aivars Aksenoks un Gundars Bojārs, SIA Skonto būve līdzīpašnieks Guntis Rāvis, Olafs Pulks (JL), RD Pilsētas attīstības departamenta Dienvidu tilta būves direkcijas vadītājs Eduards Raubiško, bijušais Rīgas domes Finanšu departamenta direktors Raimonds Krūmiņš, Rīgas domes Finanšu departamenta direktora biroja vadītājs Andris Konošonoks un biedrības "Tautvaldība" valdes loceklis Kaspars Apinis.

Ja starp šī pieteikuma lasītājiem ir kāds, ko KNL redakcija, iespējams, nav apzinājusi kā potenciālu raidījuma dalībnieku, bet kurš uzskata sevi par lietpratēju jeb ekspertu „Dienvidu tilta” jautājumos un kurš būtu gatavs piedalīties debatēs LTV studijā, lūdzam sazināties ar KNL redakciju – knl@knl.lv


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: