Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 09.07.2020.
 
Pensiju (ne)indeksēšana un otrā līmeņa pensiju sistēmas maiņa, izmaiņas ģimeņu, bezdarbnieku un, iespējams, arī citu pabalstu principos vai apjomos, un valsts turpmākā sociālā politika – šie ir diskusijas pamatvirzieni šīvakara „Kas notiek Latvijā?”
1-20 ; 21-40 ; 41-42 ;
Ilze  italo@tvnet.lv  16:07  |  18.03.2009.

Lūdzu uzdot jautājumu par to, vai tiks ievērots tiesiskās paļābvības princips attiecībā uz pašlaik gaidāmajiem bērniņiem, t.i., ka 306 dienas pēc noteikumu grozsīšanas vēl maksās piedzimšanas pabalsta piemaksas un ģimenes valsts pabalstu pa vecam. Pati pašlaik gaidu dvīņus, kam jādzimst augustā. Tā kā tie būs 3 un 4 bērns ģimenē, piemaksa pie piedzimšanas pabalsta sastādītu 400,- Ls, bet ikmēneša ģimenes valsts pabalsts pāri par 26,- Ls, ar ko esmu rēķinājusies. Uzskatu, ka Cilvēktiesību principi irjāievēro, citādi nekas neatliks kā vērsties Satversmes tiesā. Paldies! 

Agnese  sue19@inbox.lv  16:23  |  18.03.2009.

Papildinot iepriekšējo komentāru - kad ex-ministre Purne runāja par vecāku pabalsta apcirpšanu strādājošajiem vecākiem un piesauca tiesiskās paļāvības principa ievērošanu, viņas interpretācijā tas izklausījās tā - neko neatņemsim tiem, kas pabalstus jau saņem, jaunie noteikumi attieksies uz tiem, kas pabalstu vēl tikai saņems. Taču, ja pareizi saprotu, tiesiskās paļāvības princips jāattiecina arī uz tām jaunajām ģimenēm, kam mazuļi jau pieteikušies, bet vēl nav piedzimuši... Par šo jautājumu nekur neesmu atradusi ne vārdiņa. Būšu ļoti pateicīga, ja šovakar uzdosiet šo jautājumu raidījumā. Paldies. 

FZSS    16:44  |  18.03.2009.

IZSKATĀS KA PIEM. MAZĀS PAŠVALDĪBAS NEDOMĀ RĪKOTIES,VISMAZ MŪSPUSĒ KAPA KLUSUMS! DRĪZ VAIDĒS-VALDĪBA NEDOD NAUDU! VAR TAČU IZDOMĀT NEORDINĒTUS;) PASĀKUMUS.... 

A.    16:49  |  18.03.2009.

Vai tiešām arī šo 8 Ls bērnu pabalstu ir lemts atņemt??? Kādu nākotnes vīziju saredz valdība - kādas ir prioritātes krīzes laikā? Izglītība un zinātne nav vajadzīga, bērni arī nav vajadzīgi. Gribu dzirdēt kādas tad ir valdības prioritātes krīzes laikā? Savējo pasargāšana un glābšana? Neesmu ar mieru, ka tiek samazinātas iemaksas pensiju 2.līmenī. Kad piespiedu obligātā kārtā visi, kam vecums atļāva, tika tur iesaistīti, nebija teikts, ka pastāv varbūtība šīs iemaksas izšeptēt citām vajadzībām. Turklāt, runājot par algu samazināšanu, man šķiet, ka ir starpība, vai par 20% mazina algas, kas pārsniedz 1000 Ls un algas, kas knapi sasniedz 300 Ls. Lūgums, lai visi varētu pilnvērtīgi izbaudīt krīzes apstākļus, kārtīgi samazināt lielās algas. Tad arī nevajadzēs ķerties klāt vecāku pabalstiem un pensijām. 

Ieva  romuls@apollo.lv  16:55  |  18.03.2009.

Man vispār patīk "motivācija"- bankas izmanto situāciju un ar otro līmeni dara, ko grib, tāpēc samazināsim to tā labi kārtīgi.....Lai gan pie mūsu veselības aprūpes manas iespējas nodzīvot līdz pensijai tāpat ir stipri štruntīgas-ja jutīšu, ka galīgi nespēšu pastrādāt, atliek tik nopirkt šņabi un nolikvidēt kopā ar zālēm.... 

depo  domss@inbox.lv  16:59  |  18.03.2009.

Kas notiek?Pagaidām nekas-labāk uzprasi,kas notiks rudenī,kad lielai daļai pabalstu beigsies?Sāks ņemt nost tiem, kam kaut kas ir...Kā plikie boļševiki... 

Olīvija  tukins2@inbox.lv  17:12  |  18.03.2009.

Dombura kungs! Ļoti ļūdzu pievērst uzmanību tādam faktam, ka t.s. vecāku pabalstu par bērna kopšanu līdz 1 gada vecumam(māmiņalga) šobrīd saņem apm 25 % vīriešu. Tas nozīme to, ka reāli bērnu mājās kopj mamma (visticamak nekad nestrādājusi sieviete, vai strādājusi par krietni mazāku algu kā ir tēvam) Šis "caurums" likumdošanā ir pavēris durvis uz masveida soc. budžeta iztukšošanu. Kas arī ir noticis pēdējā laikā. Pat VSAA darbinieces iesaka tēviem ņemt uz savu vārdu šo pabalstu, sakot - būs lielāka naudiņa. Tad kad dažas sievietes Satversmes Tiesā cīnījās par tiesībam strādāt un saņemt vecāku kopšanas pabalstu tam bija pavisam cita doma apakšā. Jo kādreiz (līdz 2004. gadam) bija atļauts saņemt pabalstu un algu, ja nestrādāja vairāk par 20 stundām nedēļā. Dažos interneta portālos, konkrēti Cālis.lv(pateicoties tieši šī portāla dalībnieču aktivitātēm tika izcīnīta iespēja saņemt algu un bērna kopšanas pabalstu vienlaicīgi) tiek apspriesta iespēja atkal rakstīt vēstuli un "vest valsti pie prāta" ar ierosinājumu ierobežot pabalsta izmaksas strādājošiem vecākiem. Tādā veidā pasargājot soc. budžetu. Mans ierosinājums būtu - raidījumā pieskarties arī šai tēmai- māmiņalgu saņem strādājošais tēvs. Vai ir apzināta šī pabalstu saņēmēju kategorija? Cik no pabalsta saņēmējiem tiešam reāli kopj mazuli un vienlaicīgi strādā? Par 2. pensijas līmeni jautājumu nav. Šobrīd domāju, ka mans valsts noteiktais pensionēšanās vecums būs 80 gadi. Dod Dieviņ nodzīvot vismaz līdz 60. Paldies! 

iedzīvotāja    17:50  |  18.03.2009.

God.Dombura kungs, kādam vajadzētu palīdzēt saprast iedzīvotājiem patieso stāvokļa nopietnību. Paši vien ir līdzvainīgi valsts un savā personīgajā postā, izņemot vienīgi invalīdus un smagi slimos. Mans necilais viedoklis - kamēr Dombrovska valdība ir tikko sākusi darbu, ir jāgriež tik, cik prasa valūtas fonds. Pavisam jaunu valdību taču negāzīs, vai pilnīgs aklums un kurlums iestājies, vai nedzirdējāt, ko Rimšēvics runāja raidījumā pirms nedēļas?????! P.S.protams, viņa alga arī ir jāgriež. Vispār bezatbildības karaļvalsts, skolotāji streikos, fui. 

Viesturs    18:27  |  18.03.2009.

Vajag pajautāt vai tad līdzšinējā politika bijusi sociāli atbildīga un taisnīga, konkrēti: 1.iespēja pārrēkināt pensijas; 2.iespēja nemaksāt soc nodokli no lielajām algām dividendēm, kapitāla pieauguma uc. 3.visāda veida pabalstu atkarība no algas lieluma, jeb bērnu vajadzību atkarība no tā cik bagāti vecāki, vai laika kad nācis pasaulē. Bez atbildes uz siem jautājumiem jebkuras diskusijas par pašreizējo krīzes politiku ir bezjēdzīgas ! 

Econ    18:59  |  18.03.2009.

Kāda tur vairs samērība vai taisnīgums - samērīgi būtu, ja visi nekustamā īpašuma spekulanti vismaz pusi no saspekulētā iemaksātu budžetā šī iepriekš pieļautā ārprāta seku likvidēšanai, un neba jau tie "nopeltie" ierēdņi bija tie spekulētāji un lielie pelnītāji "treknajos" gados. Viens gan ir skaidrs - ir jāatmet doma par to, ka nākotnē kāds Latvijā iepludinās naudu, jo, ko paši spēs saražot un pārdot uz ārvalstīm, tas arī būs - nekas vairāk. Un ne jau valsts atbalsts (pārliekot viena uzņēmēja samaksātos nodokļus otra kabatā) kaut ko dziļi mainīs. 

Ināra    19:03  |  18.03.2009.

Dombura k-gs, man ir priekšlikums, kā acīt- ja jau visi, tad visi! Ja jau Dombrovska k-gs ir atrisinājis trūkstošās naudas problēmu uz vēl nedzimušajiem bērniņiem, tad es ierosinu vēl vienu konkrētu ekonomijas ieviešanas pasākumu. Nesen izlasīju, ka 100 mūsu tautas priekšstāvji vienā mēnesī nopelna ( visi kopā) pāri pār 151000 latu deputātu algās. Tātad - laiks ir slikts, naudas nav, lai atsakās no savām algām un gada laikā ekonomija 1 milj. 800 tūkst. kā likts! Kauns un negods! Ja nu nav kur ekonomēt, tad ne jau uz tiem bērniņiem. Vai tad tās māmiņas, kuras ir spiestas iet uz darbu ātrāk, atstājot bērniņu pieskatīšanā auklītei vai, ja paveicas, vecvecākiem, to dara sava prieka un izklaides pēc? Tak jau tāpēc, ka nevar iztikt ar otras puses aldziņu! Nē, mēs esam lepni un vēl arī to vienu pamperu paku nogriezīsim tai ģimenei nost! Lai zin, kā bērnus laist pasaulē! 

Madris  durejs@e-apollo.lv  19:07  |  18.03.2009.

Pievienojos Viestura teiktajam.Iztikas minimums februārī bija 172Ls, kapēc jāgriež nost tiem, kas pat to nesaņem.Vajag noteikt griestus saucamajām māmiņu algām.Ieviest progresīvo nodokļu likmi,iekasēt sociālo nodokli no lielajām algām.Tā vietā ķeras klāt ģimenes pabalstam, kas jau tā ir smieklīgs.Gribētu redzēt to idiotu, kas to ir ierosinājis.Vienreiz jau, liekas Šķēles valdība, gribēja sašķirot tos, kam maksāt smieklīgo pabalstu, kam - nē, bet attapās,ka administratīvās izmaksas būs lielākas, kā ieguvums. 

mazmeita    19:11  |  18.03.2009.

Man blakus sēž sirma skolotāja, kura padlaikos skolā strādāja par 95 rubļiem mēnesī. Viņa bija gan priekšmetu skolotāja, gan klases audzinātāja (toreiz nepiemaksāja par klases audzināšanu!), gan bez maksas vadīja deju kolektīvu. Vai jūs šodien varat iedomāties skolotāju, kurš tāpat kā sirmā skolotāja šodien spētu kaut ko darīt bez maksas? Ja nemaksā skolā tiek likvidēts deju kolektīvs. Štrunts par bērniem, kas nespēj saprast, kāpēc vairāk nav deju kolektīvs... 

Andris    19:17  |  18.03.2009.

Ir apnicis mūsu valsts eksperimentālais stāvoklis, mūžīgā nestabilitāte, nespēja stabilizēt lietas un normāli pārvaldīt valsti un valstī notiekošos procesus!!! Tiek pilnīgi ignorētas lietas par ko esam vienojušies ilgtermiņā. Tas attiecās gan uz pensiju indeksāciju (pat, treknajos gados izdomāja pie tik augstas inflācijas, pretēji pensiju likuma pamatnormām, neindeksēt pensijas, kas lielākas par 225 latiem), gan nodokļa procentiem, kas jānovirza pensiju otrajam līmenim, gan demogrāfijas uzlabošanai piešķirtajiem gimeņu pabalstiem, kā arī uz citām lietām. Kā var ticēt tādai valsts politikai, kas ilgtermiņa normas izmaina īstermiņā vai vidējā termiņā? Tagad arī nolēma neindeksēt pensijas tie, kas iztērējuši atstātos valsts kasē uzglabāšanai sociālā budžeta līdzekļu uzkrājumus, apmēram, viena miljarda latu apmērā. Šajā valstī tā vienkārši var iztērēt sociālā budžeta uzkrājumus (ap miljards latiem) un runāt, ka nepietiks līdzekļu sociālajā budžetā, un nenest atbildību par veco ļaužu, kādas tur labklājības, iztikas nodrošināšanu, jo daudziem desmitiem tūkstošu pensionāru pensijas ir mazākas par iztikai nepieciešamo līdzekļu minimumu (par sociālā budžeta uzkrājumu izsaimniekošanu - atbildīgais Godmanis)!!! Kam lai ticam nākotnē, vai pensiju sistēmai, kuras normas mainīs katru gadu, vai otrajam pensiju līmenim, kurā ieskaitamos nodokļa procentus maina kā kārtis kavā, vai fiktīviem demogrāfijas izaugsmes plāniem, kas palikuši jau tikai uz papīra, kam ??? 

soc. darbiniece    19:20  |  18.03.2009.

sAPROTU, KA ŠOVAKAR TIKS SKATĪTA ĻOTI jūtīga tēma visām iedzīvotāju kategorijām. Mans ieteikums -- lūdzu nepadarīt šo vakaru par "gaudu runu" dažādu iedzīv. pārstāvjiem, kuri diezgan šauri (bieži arī populistiski) spriež TIKAI no savas puses.Jārēķinās diemžēl, ka līdzekļi soc. budzetā ir tikai tik cik viņi ir-- kur liela daļa vainas jāuzņemās pašiem jaunajiem darbaspējīgiem cilvēkiem, kuri (vismaz apm. 50 proc) algu saņēma aploksnēs, nomaksājot nodokļus no minim. algas. Esmu par to pārliecinājusies ikdienā saņemot izpildītās iztikas līdz. deklarācijas, un to arī viņi neslēpa. Tikai patreiz vajadzētu pašiem saprast, kādi nomaksātie nodokļi tādi pabalsti un algas (īpaši pedagogiem vienmēr par mazu).Mūsu valstī diemžēl pabalstu sistēma stipri izkropļota, jo 'visa palīdzība pienākas (arī nepieciešama)tikai trūcīgiem, kuri par nedomā maksāt nodokļus, bet kliedz --man pienākas.Man liekas, ka jārisina jautājumi darba vietu radīšanai, lai var nopelnīt, jo aicinot daudzbērnu ģimenes nodarboties laukos ar piemājas saimniecību, daudzi skatās uz mani kā "jumts aizbraucis" protams neliela daļa gatavojas zemes darbiem, un mēs pašvaldība atbalstam šādas ģimenes, bet faktiski jaunie cilvēki nesaprot, ka nauda valstij ir tik cik ir, un liela daļa pensionāru saņem 45 Ls pabalstu mēnesī, un jāizdzīvo, protams pašvald. jāpalīdz.VARBŪT BEIDZOT SĀKSIM STRĀDĀT un neņaudēsim, man prieks par mūsu vecajiem cilvēkiem, kuri neskatoties, ka ir krietni pāri par 75.g. vēl strādā piem. dārziņā, jo zina ka pašam vien jādomā par sevi, un vēl "bērniņiem " jāpalīdz.Es vispār esmu ptikai par to iedzīvotāju kategoriju aizstāvību, kuri ir vismazāk aizsargātie -tie ir bērni, invalīdi un vecie cilvēki, arī šeit steidzīgi jārisina par lētākiem medikamentiem un ārstēšanu, Sociālās problēmas rodas arī no dārgās apkures cenas gāzei-- Laujiet pilsētās iedzīvotājiem pašiem ievilkt gāzes apkuri, nebūs jāmaksā tik daudz-- mēs laucinieki sen to esam izdarījuši, un esam apmierināti--- tikai steidzīgi JĀSAMAZINA nepamatotie GĀZES tarifi. Vispār beidzot domāsim un strādāsim ekonomiski, Jaunās māmiņas lai mazāk klaigā un draud ar ES tiesu bet lai strādā un saņem no iemaks''atiem nodokļiem.Arī pedagogi pieraduši tikai kliegt, ka maza alga kaut vidējā alga ap 560 LS mēnesī, mēs soc darbinieki par tādu kādreiz sapņojām, bet arī nespīd, ar ko mēs esam sliktākas, 

Andris    19:21  |  18.03.2009.

Biju šokā, kad uzināju kādos akīvos bija saguldījusi manu otrā līmeņa pensijas naudu svedbanka. Tur jābūt pilnīgi bezatbildīgam idiotam, lai pensiju fonda naudu ieguldītu riskantos finanšu istrumentos. Uzreiz naudu pārnoguldiju citur. Domāju, ka ja taisās samazināt otrā līmeņa daļu līdz 2%, tad var likvidēt to pasākumu vispār. 

talak vairs nav     20:13  |  18.03.2009.

Pensiju sistema ir tikai redzamakis grausts ko pec uzdarbosanas valsts parvalde atstaj TP, LCPC, LZZ un TB un pats labakais ka sie cilvecini no t.s. "partijam" ko par partijam nevar saukt jo tas pec biedru skaita ir drizak organizetas nemakulu grupas. Ir javeido siets kas sija tik ilgi lai veletaji var izveleties pienacigus tautas priekstavjus un tikt vala no savtigiem paslabiuma mekletajiem 

Līga  gaujas12  20:31  |  18.03.2009.

Ļoti lūdzu uzdot jautājumu.kādēļ tiek apmaksātas pusdienas pirmo klašu skolniekiem,ja valstij nav naudas.vai šie bērni ir savādāki,vai labāki par mazajiem,kuriem tiek nogriezti 8.-Ls mēnesī,bet pirmās klases vienam bērnam uz mēnesi tiek iztērēti vidēji 18,-Ls.Vai tiešām vēlas panākt jauno ģimeņu aizplūšanu uz ārvalstīm,kur bērni ir prioritāte!!!!!Patlaban esmu vienīgā pelnītāja ar min.algu un bērnu pabalstu,kā lai visu samaksā.Man ir divi bērni un arī tie 17,-ls ir daudz no svara.Vai valsts vīriem un sievām nav kauns tautai skatīties sejā.Tas vienkārši ir nožēlojami.Liels paldies!!!! 

Jautātājs    20:35  |  18.03.2009.

1. Kādēļ visiem citiem algas un pabalsti tiek samazināti vardarbīgā kārtā, bet ministrus un Saeimas deputātus labākajā gadījumā var lūgt no kaut kā atteikties? Kādēļ nevarētu būt likums ar atbilstošu tabulu, kā tiek samazinātas lielās, kā mazās algas, un kuras nesamazināt nemaz? 2.Ja tas ir taisnība, ka iepriekšējos gados sociālais budžets ir lietots aizpildot "robus" valsts budžetā, vai tad nevajadzētu būt programmai (plānam), kā šo parādu atdot? Tad šim plānam būtu izmantojami arī Eiropas aizdotie līdzekļi. 3. Kādi valsts plāni nodarbinātības veicināšanai? 

seenice    21:24  |  18.03.2009.

Šobrīd politiķi un finansisti pret tautu un valsti izturas tāpat kā suteners pret prostitūtu, kā grib tā dara, cik grib tik ņem, morāle un likums - lieki nieki ! 1-20 ; 21-40 ; 41-42 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: