Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 13.07.2020.
 

Dūklavs: vairāk jāatbalsta lauku produkcijas ražotāji

Lauksaimniecība, Meži video_f

05.03.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 1

Potenciālās jaunās valdības zemkopības ministra amata kandidāts Jānis Dūklavs 4.marta publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” definēja savus uzstādījumus darbam nozarē. Viņš pauda uzskatu, ka Zemkopības ministrijai (ZM) ir būtiski jāpievēršas tieši ražojošajai daļai, nevis lauku dzīvesveida atbalstam, kur „darbiņš” ir arī citām ministrijām. J.Dūklavs arī sacīja, ka ir jāpārskata Eiropas naudas izlietojums un to nevajadzētu izšķiest tuvu pie 50 ZM programmām.

Zemnieku saeimas valdes loceklis Uldis Krievārs atzina, ka uzsvars uz ražotāju ir būtisks un jauns, bet organizācija saprot, ka šo atbalstu īstenot nebūs viegli, jo būs jāizvēlas, vai turpināt izmantot Eiropas un Latvijas subsīdiju naudu kā sociālos maksājumus laukos. Viņš norādīja, ka Zaļo un Zemnieku savienība, kas izvirzījusi bezpartejisko J.Dūklavu amatam, paudusi pozīciju, ka jāatrod iespēja turpināt arī sociālos maksājumus.

U.Krievārs arī minēja vairākus veidus, kā varētu efektivizēt zemkopības resora darbu, un aizrādīja, ka pašas ZM iekšienē izdevumu griešana bija procentuāli mazāka nekā subsīdiju samazināšana zemniekiem. Taču J.Dūklavs atzina, ka ir runājis ar ministrijas valsts sekretāri un ar atbildīgajiem darbiniekiem un viņi ir nonākuši „pie tāda secinājuma, ka liels samazinājums varbūt nebūtu iespējams”.


Video: Jānis Dūklavs un Uldis Krievārs par zemkopības ministra turpmāk veicamajiem darbiem. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 04.03.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: