Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 24.11.2020.
 

Kā efektivizēt veselības aprūpes un izglītības nozares?

Valda Dombrovska valdības video_f

05.03.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 3

Veselības aprūpe un izglītība ir tās nozares, kurās plašas reformas Latvija ir apsolījusi arī starptautiskā aizdevuma piešķīrējiem. Tāpēc 4.marta publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” esošajiem šo nozaru ministriem, kas ir kandidāti attiecīgo ministriju vadībai arī jaunajā valdībā, tika uzdots jautājums par to, kā šīs nozares ir efektivizējamas. Taču atbildes līdzinājās jau daudzkārt dzirdētām arī citu valdības locekļu atbildēm – tieši šajā nozarē līdzekļu samazinājumu veikt nevajadzētu.

Veselības ministrs, tautpartijietis Ivars Eglītis apgalvoja, ka veselības aprūpē ir pieteiktas „pilnīgi nopietnas” strukturālas pārmaiņas, taču jau tagad nozarē budžets ir nogriezts tā, ka katrs nākamais griezums ir saistīts ar konkrētu slimnieku, viņa veselību un pat dzīvību. Situācijas risināšanai viņš piedāvāja par 20 santīmiem paaugstināt cigarešu paciņas cenu, kas dotu vajadzīgos papildus ieņēmumus. Bet, vaicāts par strukturālām reformām, I.Eglītis gan piekrita, ka Latvijā vajag modernu neatliekamo palīdzību un pāris kvalitatīvas slimnīcas, taču neatbildēja uz jautājumu, cik slimnīcu valstī paliks, un atkārtoja, ka katrs līdzekļu samazinājums nozarē tomēr būs saistīts ar slimību pasliktināšanos.

Zaļo un Zemnieku savienības izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe saistībā ar iespējām samazināt izdevumus nozarē pauda vēlmi „uzprasīties uz audienci”, izstāstīt un parādīt situāciju, kāda ir izglītībā. Viņa uzsvēra, ka daudzas pirmsskolas un profesionālās izglītības iestādes vairs nevar izdzīvot ar esošo finansējumu, un iebilda iespējām budžetu samazināt.


Video: Ivars Eglītis, Tatjana Koķe un Einars Repše par veselības aprūpes un izglītības nozaru efektivizēšanu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 04.03.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: