Potenciālais jaunās valdības finanšu ministrs Einars Repše no partijas „Jaunais laiks” 4.marta publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” sabiedrībai atklāja, kā grasās strādāt, lai panāktu 2009.gada valsts budžeta izdevumu samazināšanu. E.Repše apliecināja, ka mazinājums nekādā gadījumā nedrīkstēs būt matemātisks un proporcionāls, arī ne starp ministrijām. Viņš skaidroja, ka samazinājuma apjomu katrai ministrijai vērtēs viņš kopā ar Finanšu ministriju, savukārt valdību veidojošā koalīcija nāks kopā un spriedīs, „ja nepieciešams”.
E.Repše pauda pārliecību, ka izdevumi ir jāsamazina vismaz par 500 miljoniem latu jeb aptuveni 20%, un samazinājums var palielināties līdz 700 miljoniem latu, ja sarunas ar starptautiskajām finanšu institūcijām būs nesekmīgas. Taču viņš piekrita, ka var būt tā, ka kādai ministrijai samazinājums būs mazāks par 20%, bet citai varbūt 30% liels. Finanšu ministra amata kandidāts pavēstīja, ka no ministru kandidātiem būs vajadzīga palīdzība un „talants un pieredze”, lai samazinātu tos izdevumus, kas neatstātu kaitīgas sekas.
Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle šai uzstādījumā sadzirdēja bīstamību, ka par budžetu spriedīs koalīcija, neiesaistot cilvēkus, kas raksta plānus un referātus par to, kā valstij ko vajadzētu darīt. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers savukārt solīja iesniegt jaunajai valdībai aktualizētu sarakstu ar priekšlikumiem par to, kas ir jāsamazina, kas jālikvidē un kuras funkcijas var nodot privātajam sektoram. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvis Sandis Kolomenskis jau piedāvāja konkrētas idejas – samazināt valstī reģistru skaitu un vispār aizliegt drukāt papīrus. E.Repše definēja, ka tikai tad, kad vairs nevarēs ar sabiedrības atbalstu atrast nelietderīgu tēriņu piemērus, varēs noticēt, ka viss iespējamais ir samazināts.