Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 31.10.2020.
 

Kas ir jaunais Dombrovska izveidotajā valdības projektā?

Valda Dombrovska valdības video_f

05.03.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 0

4.marta publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” skatītājiem bija iespēja vērtēt, vai potenciālā Valda Dombrovska valdība sabiedrībai, kuras uzticēšanās līmenis politiķiem ir kritiski zems, var piedāvāt ko jaunu.

Pats Ministru prezidenta amata kandidāts no „Jaunā laika” Valdis Dombrovskis uz jautājumu par to, kas valdības projektā ir jaunais, atbildēja ar to, ka izveidotais valdības modelis ir kompromiss starp jaunajām sejām un pārmantojamību. Viņa partijas biedrs, finanšu ministra amata kandidāts Einars Repše savukārt varēja pateikt, ka pati situācija ir jauna, tāpat kā jauna ir arī visu koalīciju veidojošo partiju „izpratne par šo situāciju”, pats gan atzīdams, ka grib paļauties uz vārgām cerībām. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra amata kandidāts no Tautas partijas Edgars Zalāns uz jautājumu par jauno atbildēja ar to, ka šo valdību jāmēģina veidot, nevis sākot ar atbildības dalīšanu, bet nospraužot galvenos uzdevumus – tas gan šoreiz nav īstenots, jo ministru portfeļu sadalījums ir veikts pirms deklarācijas tapšanas.

Esošajam veselības ministram, tautpartijietim Ivaram Eglītim, kam šis amats piedāvāts arī jaunajā valdībā, un tādā pašā situācijā esošajai Zaļo un Zemnieku savienības izglītības un zinātnes ministrei Tatjanai Koķei tika prasīts, ar ko jaunu viņi startēs jaunajā valdībā. I.Eglītis pavēstīja, ka ir nodemonstrējis pietiekamu politisko gribu un spēju pieņemt lēmumus un „viss ir izdarīts”, savukārt T.Koķe pievērsās diviem „būtiskiem objektīviem faktoriem”, kas diktējot dienaskārtību. Bet viena no potenciālās valdības „jaunajām sejām”, zemkopības ministra amata kandidāts Jānis Dūklavs skaidri pateica, ka nedomā sākt ar kritizēšanu, ko Zemkopības ministrija nav darījusi labi vai varētu darīt citādi.

Arī sociālie partneri daudz jaunumu valdības projektā nesaskatīja. Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle pauda, ka konfederācijai ir cerība, ka no valdības būs ātra, atbildīga rīcība. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers kā vienīgo jaunumu varēja minēt iedzīvotāju zināmu optimismu un ticību tiem, kas sastāda valdību. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Nacionālās stratēģijas padomes priekšsēdētājs Sandis Kolomenskis izteica viedokli, ka jaunais potenciālajā valdībā ir dialogs, savukārt Zemnieku saeimas valdes loceklis Uldis Krievārs jauno saskatīja jaunā zemkopības ministra kandidāta uzstādījumos.


Video: Valdis Dombrovskis, Einars Repše, Edgars Zalāns, Ivars Eglītis, Tatjana Koķe, Jānis Dūklavs, Elīna Egle, Pēteris Krīgers, Sandis Kolomenskis un Uldis Krievārs par to, kas Dombrovska izveidotajā valdības projektā ir jaunais. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 04.03.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: