Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 31.10.2020.
 

Sejas un idejas: jauna vai citāda valdība?

Valda Dombrovska valdības

04.03.2009. Jānis Domburs  A A A Komentāri: 15
Ciktāl šorīt paziņotais potenciālais Valda Dombrovska vadītās valdības sastāvs ir pilnvērtīgs, kādas ir „jaunās sejas” un ciktāl personāliju maiņas un saglabāšanās ietver jaunas idejas? Kādi ir pamatprincipi topošajai valdības deklarācijai un neatliekamo darbu plānam? Šie ir pamatjautājumi šīvakara debatēm „Kas notiek Latvijā?”

Lielākā daļa no šorīt nosauktajiem ministru amatu kandidātiem jau ir bijuši ministru amatos, tiesa gan, citos resoros. Savukārt zemkopības, labklājības, ekonomikas, kultūras un aizsardzības ministru amatiem nominētie ir relatīvi „jaunākas sejas”, tiesa gan, daži jau ir ar stāžu partiju vai valsts pārvaldes darbā. Taču abos gadījumos jautājums ir līdzīgs – ciktāl šie ir labākie kandidāti jaunās koalīcijas ietvaros, ciktāl šī jaunā valdība, tās premjers nāk ar jaunām idejām un jauniem uzstādījumiem? Protams, to saistību ietvaros, ko valsts uzņēmusies. Turklāt, kas jāpatur prātā, gan starptautisku, gan pašmāju saistību ietvaros. Ministru prezidents šodien savos publiskajos komentāros runāja par „jauno seju” un pēctecības sabalansētību, tomēr nekonkretizēja, uz ko tieši attieksies pēctecība, bet uz ko nē un kur nepieciešamas pārmaiņas.


Šodien potenciālajam premjeram bija tikšanās ar dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un ekspertiem, kuri izteica cerīgus komentārus par gaidāmo valdības darbu un atkārtoja savus ieteikumus sociālekonomiskajā jomā. Tomēr ne miņas no cerīguma nav, tiklīdz runa ir par budžeta izdevumu samazinājumiem dažādās nozarēs. Kādi būs jaunā premjera un finanšu ministra uzstādījumi par samazinājuma principiem? Kā izdevumu samazinājums nozarēs tiks sasaistīts ar efektivitātes palielināšanu un kas būs prioritātes neaizskaramo izdevumu un ieguldījumu sadaļā? Līdzās samazinājumiem, arī šī sadaļa arvien vēl ir neskaidra – attiecībā uz pensijām un pabalstiem, lauksaimniecību, izglītību, veselību, Eiropas Savienības struktūrfondu apguvi un daudz ko citu. Taču valdības deklarācijas un vismaz neatliekamāko darba plānu gatavošanai laika ir vairāk nekā maz.


Raidījumā piedalīsies:
Valdis Dombrovskis (JL), Ministru prezidenta amata kandidāts
Einars Repše (JL), Finanšu ministra amata kandidāts
Edgars Zalāns (TP), Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra amata kandidāts
Ivars Eglītis (TP), Veselības ministra amata kandidāts
Tatjana Koķe (ZZS), Izglītības un zinātnes ministra amata kandidāte,
Jānis Dūklavs, Zemkopības ministra amata kandidāts
Elīna Egle, Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore
Pēteris Krīgers, Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs
Uldis Krievārs, Zemnieku saeimas valdes loceklis
Sandis Kolomenskis, Tirdzniecības un rūpniecības kameras Nacionālās stratēģijas padomes priekšsēdētājs


 


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: