11.februāra raidījumā „Kas notiek Latvijā?” patērētāju un kredītņēmēju tiesību aizstāvji debatēja ar banku pārstāvjiem par kreditēšanas līgumos iekļautajiem noteikumiem, to izmaiņām un taisnīgumu. Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa raksturoja divas grupas lietu, kas ir skatītas centrā, un atzina, ka publiski jau daudz izskanējusī „Aizkraukles banka”, kas kredītņēmējiem piedāvā izvēlēties starp diviem sliktiem variantiem, nav vienīgā banka, kas piemēro līdzīgas formas lietas. B.Vītoliņa atklāja, ka arī par „DnB NORD Banku” un „Danske Banku” ir saņemtas sūdzības, kuras ir pamats izskatīt, savukārt par netaisnīgiem līguma noteikumiem lietas ir tikušas vai šobrīd tiek izskatītas visām bankām. Kā visbiežāko netaisnīgo noteikumu viņa minēja šķīrējtiesu iekļaušanu līgumos, un konstatēja, ka vairāku likumdošanas problēmu dēļ patērētājam Latvijā ļoti bieži nav iespējams sevi aizsargāt.
„Swedbank” privātpersonu kreditēšanas nodaļas vadītājs Dzintars Kalniņš iebilda tam, ka bankas saviem klientiem neiet pretī, un apgalvoja, ka janvārī „Swedbank” 555 klientiem tika atviegloti maksāšanas noteikumi. Viņš arī solīja, ka neviena mājsaimniecība, kas ir labticīga mājokļa pircēja, „nav un netiks” izlikta uz ielas, gan atzīstot, ka pašai bankai tas nebūtu komerciāli izdevīgi. Savukārt „SEB bankas” valdes loceklis Roberts Bernis apgalvoja, ka šķīrējtiesas ir iekļautas tikai tajos līgumos, kas noslēgti pirms iestāšanās Eiropas Savienībā, jo kopš iestāšanās šī prasība no standarta līguma hipotekārajai kreditēšanai ir izņemta ārā.
Latvijas Kredītņēmēju apvienības valdes priekšsēdētājs Ainārs Gorenko apsūdzēja bankas, ka tagad, kad kredītņēmēja iegādātā nekustamā īpašuma cena ir nokritusies un cilvēks ir palicis bez darba, banka pasaka, ka paņems vēl galvotāju un arī visus kontus, kam uzliks inkaso. R.Bernis savukārt norādīja, ka 85% no tiem, kam ir problēmas ar kredītu atmaksāšanu, ir tādi kredītņēmēji, kas ir ņēmuši vairākus kredītus.