Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 31.05.2020.
 

Vai Latvijai ir plāns, kā atpelnīt starptautisko aizdevumu?

Ekonomika, bizness video_f

18.12.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 15

Jau tuvāko dienu laikā mums sola paziņot, kādu aizdevumu starptautiskās institūcijas un citu valstu valdības aizdos Latvijai. 17.decembra raidījumā „Kas notiek Latvijā?” dalībnieki debatēja par to, vai Latvijai ir plāns, kā atpelnīt šo naudu, lai vēlāk aizņēmumu varētu atdot. SIA „Grandeg” īpašnieks Andris Lubiņš atklāja, ka viņu jau ilgu laiku „kretinē” tas, ka netiek runāts par naudas nopelnīšanu, bet naudu var paņemt tikai tad, ja zina, kā to atdos. Viņa bažas par iespējām atdot naudu bija saistītas ar to, ka Latvijā nav ražošanas. Premjers Ivars Godmanis („LPP/LC”) uz to atbildēja, ka trešā daļa no aizdevuma tiks izmantota tieši kredītiem ražotājiem un uzņēmējiem, kas kredītus saņems, būs jāparedz šo kredītu atdošana. Ar to premjers gan nepaskaidroja, kā valsts atpelnīs to aizdevuma daļu, ko nāksies izmantot vairāku gadu budžeta deficītu segšanai.

Ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards norādīja uz pasākumiem, ko valdība dara „jau visa gada garumā”, un ikgadējo uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumu plānu. Viņš uzsvēra, ka līdzekļus uzņēmēji varēs saņemt gan likviditātei, gan struktūrfondu apguvei. Valdības pārstāvji neatzina uzņēmēju protestu pamatotību, un premjers kā skaidrojumu uzņēmēju neapmierinātībai minēja vienkārši to, ka valdība paaugstina nodokļus, par ko uzņēmēji nav priecīgi. Bet Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs atšķirībā no valdības pauda viedokli, ka ekonomikas stabilizācijas programma ir noteikti jākoriģē un šobrīd ir vajadzīgs īstermiņa plāns, kā nepieļaut dramatiski lielu bankrotējušo uzņēmumu skaitu.

Video: Andris Lubiņš, Ivars Godmanis, Kaspars Gerhards un Vitālijs Gavrilovs par Latvijas plāniem atpelnīt aizņemto naudu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 17.12.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: