Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 12.12.2019.
 
Arturs-pensionar    11:37  |  21.08.2008.

Kopuma raidijums bija vertigs.Vairak butu klausijies Jakobidzi,vina tomer no Gruzijas,pie kam ar kolosalu latviesu valodu.Jauniba esmu ar slepem izgajis visu so rajonu,kopa ap 400 km piecu gadu garuma.No Gori lidz Kvemo-Basuri ir kadi 30 km un tur si robeza.Tur patiesi ir gruti parvietoties,jo celu nav.Krievi sobrid gatavojas okupet dalu Gruzijas,diemzel rietumi to negib saprast.Runas par milzigajiem civiliedzivotaju zaudejumiem ir nepatiesiba,tur vinu nebija tados skaitlos.Latvijai galvenais ir energoneatkariba un loti loti izsverta tirznieciba ar so meligo kaiminu. 

ilze  jura29@tvnet.lv  14:06  |  21.08.2008.

Pilnībā piekrītu tam, ka Krievijai karaspēks no Gruzijas jāizved un ANO ir šim procesam jāseko. Tomēr raidījums izgaismoja vairākas lietas, kuras pastiprina notikušā neviennozīmību, un kuras nevar neievērot, lai arī mums ir tāda vēlēšanās.1.Gruzija apšaudījusi Osetiju pirms Krievijas iesaistīšanās. Cik saprotu tas vairs nav noliedzams. Mani šokēja kāda viesa izteiktā frāze, ka Gruzijai ir tiesības pielietot spēku savā teritorijā. Vai tādas tiesības ir tikai Gruzijai vai jebkurai valstij? Vai tiešām reāli pastāv tādas tiesības? 2. Ļoti veiksmīgi un uzkrītoši diskusijas dalībnieki izvairījās izteikties sakarā ar paralēlēm attiecībā uz ASV darbību Irakā, Afganistānā, Dienvidslāvijā. Taču diemžēl,lai kā mūsu politiķi censtos, to nevar ignorēt. Pie tam, ir viena būtiska atšķirība par labu Krievijai. Viss, kas notiek Kaukāzā ir tiešā Krievijas robežu tuvumā un tātad arī reāli ietekmē pašas Krievijas drošību, turpretī ASV savu militāro darbību izvērš valstīs, kas ģeogrāfiski ir ļoti tālas. 3. Man nepatīk tā panikas un baiļu sēšana, kas pie mums notiek Krievijas sakarā. Mani izbrīnīja kādas diskusijas dalībnieces reakcija uz Krievijas puses teikto frāzi, ka viņi savus pilsoņus aizstāvēs jebkurā valstī un jebkuriem līdzekļiem. Viņasprāt tas nozīmējot, ka Krievija var iedomāties apšaudīt jebkuru valsti kad tikai viņu pilsonis tajā tiks apzagts. Nezinu vai kundze patiešām tā domā, tad iebiediēšanas politika nes panākumus vai arī viņa pati apzināti iebiedē sabiedrību. Ir zināmi daudzi fakti pēdējos gados, kad Krievijas pilsoņus ne tikai apzog, nogalina un apcietina citās valstīs, taču vai Krievija tāpēc kādai no tām būtu uzbrukusi? Tas ir vienkārši muļķīgi publiski šādi izteikties. Vispār visus pēdējos gadus mūsu valsts politika attiecībā uz Krieviju, manuprāt, bijusi ļoti nelīdzsvarota. Viena daļa pārspīlēti un absolūti nevajadzīgi cenšas izpatikt Krievijai vietā un nevietā. Savukārt, citi tieši pretēji, demonstrē agresīvu pret nostāju. Gan viena, gan otra pozīcija acīmredzami izriet no mazvērtības kompleksa un ģenētiskajām bailēm. Un no tā izriet secinājums. Mums vajadzētu pārtraukt baidīties un sākt izturēties kā sevi cienošai valstij. Iemācīties divpusējās attiecībās gūt pēc iepējas vairāk labuma sev(un nevis no populārās pozīcijas, man labi, kad kaimiņam slikti). Bet starptautiskajās attiecībās, kas mūs tieši neskar necensties pēc iespējas skaļāk paust kaut kādu viedokli un dažkārt pat pretēju tām valstīm , ar kurām esam vienās starptautiskās struktūrās. Domāju, ka tāda sevis apliecināšana ir pilnīgi nevajadzīga. 

Persiks    23:01  |  21.08.2008.

Nekā, Dombur! Es kā latvietis atbalstu savas valsts centienus par neatkarību, bet man ir pamats kritizēt valsts ofic. nostāju. Ne jau par Krieviju kā uzvarētāju vai zaudētāju vajag runāt (tas ir mazbūtiski), bet par to, ka kritizējot Krieviju, par zaudētājiem kļūstam mēs! Ar krievu var iedzert šnabi un visu sarunāt,- viņš tad būs tavs draugs! Amerikānis ir ļti tālu un ir vājš karotājs, kas grūtā brīdī mūs viegli nodos! Tātad, man kā vienkāršam latvietim ir ļoti svarīgas draudzīgas attiecības ar Kriviju. Tas ir manas drošības garant! 

Arturs-pensionar    13:34  |  22.08.2008.

Uzskatu,ka pie mums maz atklaj pasaule zinamus faktus,ari to ka taisnojas ASV izluki par pirmskara pedejam stundam,ko saka ASV vestnieks Maskava,tas ari taisnojas,jo nogulejis krievu noskanojuma mainu un gatavibu 15 stundas iesutit Gruzija 1200 tankus 10 tukst. karaviru,tai skaita Pleskavas un Ivanovas desantdiviziju dalas,ari cecenu bataljonu "vostok" un "zapad" dalas. Ko tie tur darija? Krievu "lenta ru"raksta ,ka Latvijas un Lietuvas Gruzijai piegadati 14000 kalasnikovi un radioaparatura esot tirs sikums,salidzinot ar Izraelas modernizetajiem tankiem,Kolosaliem Ukrainas sutijumiem,t.sk.,2002 un 2007.g.tanku modernizacijas Lvovas rupnica.Lielas ir ari Serbijas ? piegades. ASV,protams,pirmaja vieta. Visi izsaka izbrinu par gruzinu karaspeka izklisanu un atsacisanos nopietni karot no pasa sakuma. Nu ja,tagad Eiropa locas un nevar saprat vai bailes no krievu laca,vai energoatkaribas mokas,vai biznesa lietas... Krievi,protams,blefo,jo vinu vieta un loma pasaule ir stipri maza.Nesaprotu,kapec pie mums nedruka SVF datus.Tur skaidri redzams,pern IKP krieviem - 1,25 triljoni USD,ES - 16 , ASV - 13,5 triljoni USD,tatad 14 reizes mazak pret katru,28 reizes mazak pret NATO. Vai sie skaitli nesaka skaidri -- Krievija blefo. 

Arturs-pensionar    11:05  |  23.08.2008.

Zel,ka citi tik maz raksta. No Krievijas pienak brinumainas zinas.Pret cecenu bataljona "vostok"komandieri apakspulkvedi,Krievijas varoni Sulimu Jamadajevu ierosinata kriminallieta,vins atvalinats no armijas un izsludinata federala meklesana.1 cecenu kara Jamadajevs esot karojis cecenu spekos,2 - kara federalu puse."Vostok" esot 42 motorizetas divizijas bataljons un nepaklaujoties Kadirovam. Krievija tagad pasi jauta,ko ceceni dara Dienvidosetija un cita Gruzijas okupetaja teritorija. Krievi ari gauzas par 3 SU tipa notriektajam triecienlidmasinam un Izluklidmasinu TU-22,tas pielietosana esot bijusi kluda. Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: