Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 12.12.2019.
 
Agris Murāns  agris@relnet.lv  10:35  |  22.08.2008.

Lejnieka kungam. Krievijas rīcība nepārprotami ir starptautisko tiesību pārkāpms. Tomēr vajadzētu padomāt par to, kādi notikumi pirms tam ir atsaitējuši rokas Krievijai un devuši iespēju šādi rīkoties. Atgādināšu, tie bija trīs: 1. Nato uzlidojumi Serbijai. 2. ASV un sabiedroto iebrukums Irākā. 3. Kosovas neatkarības pasludināšana un starptautiska atzīšana. Piekrītu, ka katrs gadījums ir jāskata atsevišķi un tas, ka citi pārkāpuši starptautiskās tiesības nedod tiesības Krievijai tās pārkāpt. Tomēr, atklāts paliek jautājums, vai Latvija ir tik konsekventi ievērojusi starptautiskā tiesības, lai šobrīd iesaistītos tiesvedībā starptautiskajās tiesās. Manuprāt, Latvija, jūsu vārdiem izsakoties, pati nav balta un pūkaina (piemēram, Latvija Irākā ir prettiesiska okupācijas karaspēka sastāvā) un ir lielā mērā atbildīga par to, ka starptautisko tiesību atīstība ir atmesta gadus 50 atpakaļ. Turklāt, neticu, ka Latvijas politiskā vadība ir šobrīd spējīga šādi rīkoties, jo tā nesaprot, ka Latvijas kā mazas valsts iespējas sevi aizsargāt ir vienīgi starptautisko tiesību attīstība. Ar attīstību es domāju arī spēju atzīt sevi vai savus partnerus un draugus par vainīgiem starptautisko tiesību pārkāpšanā un uzņemties vai pieprasīt atbildību. 

nswap  news.nswap.info  07:30  |  01.09.2008.

spožais jurists lejnieka kungs varētu pie reizes arī palīdzēt latvijas valstij iesūdzēt kādā tiesā asv - par totāli nelikumīgajiem no visiem starptautisko tiesību aspektiem cip slepenajiem ceļojošajiem cietumiem, piemēram ;) Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: