Seriāls turpinās: kratīšana Krastiņa kabinetā

Šī gada 2.aprīlī „Kas notiek Latvijā?” raidījumā par korupciju un nelikumīgu apbūvi pašvaldībās uz raidījuma vadītāja J.Dombura jautājumu par politiskās atbildības un uzticības atjaunošanas kritērijiem gadījumā, ja korupcijas „seriāls” Rīgas domē turpināsies, domes priekšsēdētājs Jānis Birks atbildēja, ka šobrīd saskaras ar tādas korupcijas sekām, kas nav radusies ne pirms gada, ne pieciem, bet acīmredzot visu laiku ir eksistējusi. Viņš uzsvēra, ka viņam ir ļoti nopietni nodomi sakārtot domi un normatīvos aktus, un aicināja citus politiskos spēkus nākt nevis ar jautājumiem, bet priekšlikumiem. J.Birks neuzskatīja, ka ir līdzatbildīgs par notikušo arestu sēriju, jo neesot „saskāries ar šādiem jautājumiem”. Savukārt Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Edmunds Krastiņš, vaicāts par atbildību un korupcijas skandālu iespējamā turpinājuma konsekvencēm, atbildēja, ka jūt politisku atbildību par to, kas notiek, un ir kaut kādā ziņā vīlies par to, ka mēģinājumi uzlabot sistēmu nav devuši pietiekošus rezultātus. E.Krastiņš sacīja, ka, ja „šīs lietas izvērtīsies plašumā”, tad ir pilnībā jāuzņemas politiskā atbildība un jāatkāpjas no sava amata.

Šobrīd Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veic kratīšanu E.Krastiņa darba kabinetā. Ar ko šī kratīšana beigsies un pēc kādiem kritērijiem E.Krastiņš mērīs savu atbildību par notiekošo, to uzzināsim jau tuvākajā laikā.

 

Video: Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks un Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Edmunds Krastiņš par korupciju Rīgas domē un politisko atbildību. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 02.04.2008.)