SIA “Multihalle” pauž gatavību atkāpties no projekta Skanstes ielā, bet nespēj nosaukt citu cenu, kā vien visu ieguldījumu atmaksāšanu, kas arī nav izteikti precīzā summā. Situācijā, kad kompānijai ir ieildzis neveiksmīgs bizness, šāda ambīcija neizklausās gluži adekvāta. Un, galvenais, paužot rūpi par projekta veiksmīgu turpināšanu, kas patiešām saistītos ar pienācīgu saistību pārņemšanu pret projektētājiem un konsultantiem, tomēr pašai “Multihallei” nav skaidra piedāvājuma, ko un par kādu cenu vispār varētu pārdot. SIA “Merks” ir nosaucis cenu – 1,2 miljoni eiro. Lai gan šī summa ir aptuveni pusotru reizi lielāka par “Multihalles” pamatkapitālu, tomēr tā, cik zināms, ne tuvu nesedz visus veiktos ieguldījumus un vēl nesamaksātās saistības. Kamēr nav publiskots, kas tieši par šo summu tiktu atpirkts vai kādas saistības pārņemtas, ir neiespējami novērtēt tās pamatotību. Turklāt pārliecību par atklātu spēli mazina arī pagājušās nedēļas pieredze ar “Merka” atteikumu parakstīt četrpusējo līgumu ar valdību un Hokeja federāciju. Gan “Merks”, gan tā konkurents - piecu Latvijas būvfirmu apvienība atsakās pirkt “Multhalles” kapitāla daļas. Publiski pārliecinošas argumentācijas nav, tomēr tas rada šaubas, cik racionāli notikusi līdzšinējā saimniekošana. Labā ziņa ir fakts, ka “Merks” piedāvājumam ir konkurenti, un konkurence, pēc definīcijas, varētu veicināt procesu. Tomēr arī piecu firmu apvienībai vēl nav piedāvājums par cenu un nosacījumiem “Multihalles” projekta pārņemšanai. Ja ne sliktā, tad neskaidrā lieta ir tas, ka ne “Merks”, ne piecu būvfirmu apvienība nedod skaidru plānu, kā tās paredz nākotnē izmantot jaunuzcelto halli. Atceroties sarunas par problēmām un draudošo šī objekta nerentabilitāti, gaišo vīziju par 2006.gada čempionāta iespējām aptumšo versijas par to, kas notiks pēc tam.
Tikmēr visnotaļ savdabīga ir Rīgas domes vadības un valdības saspēle. Otrdienas valdības sēde, izsludinot hokeja halles jautājuma risināšanu, visa spriešana koncentrējās ap plānu nodot “Merkam” zemi halles būvniecībai Lucavsalā. Nepieaicinot ne “Multihalli”, ne Hokeja federāciju, ne piecu būvfirmu pārstāvjus, kas premjeram un Rīgas mēram savu piedāvājumu bija iesnieguši pirmdienas pēcpusdienā, pasākums izskatās pēc, sporta terminiem runājot, spēles vienos vārtos. Šī varianta tapšana un spēles noteikumi vēl arvien ir neskaidri. Lai gan Rīgas mērs saka, ka abos variantos halles būvētājiem būtu līdzvērtīgas zemes platības, līdzšinējās preses ziņas tam īsti neatbilst. Vēl marta sākumā “Merka” vadība apliecināja, ka firma Lucavsalā no pašvaldības nomā 3,1 hektāru zemes, tagad jau runa ir par septiņiem. Papildus tiem domes vadība izteikusies par iespēju iznomāt būvniecībai vēl 28 hektārus Lucavsalā, kā arī vēl 13 hektārus Skanstes ielā. Turklāt, neskaidrs ir jautājums par pašvaldības ieguldījumu infrastruktūrai. Un, visbeidzot, “Merks” Lucavsalu atzinis par 15-20% procentiem dārgaku nekā līdzšinējo 26 miljonus eiro vērto Skanstes ielas projektu, bet sola tādus celtniecības termiņus, kas neatbilst starptautiskās hokeja federācijas noteiktajiem.
Līdz otrdienai “Multihalle” sola savus nosacījumus par Skanstes ielas projekta pārdošanu, savukārt “Merks” būšot sagatavojis nosacījumus Rīgas domei par Lucavsalu. Valdībā pagaidām nav definēts, kad tā varētu turpināt spriest par hokeju, un vai tā organizēs jaunu vairākpušu līgumu. Tikmēr jau pēc nedēļas Rīgā sagaidāma Starptautiskās hokeja federācijas komisija. Skaidrs, ka Lieldienas daudziem šai sakarā nebūs tikai brīvdienas. Taču, diemžēl, nerodas pārliecība, ka visiem, kuri apgalvo, ka viņu galvenā vēlme ir nodrošināt pasaules čempionātu Latvijā, galvenā patiešām ir šī, nevis vēlme “sakārtot” sev un vēl dažiem izdevīgu projektu.