Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 07.07.2020.
 

Jūgendstila muzejs izmaksās lētāk

Kultūra doc

29.02.2008. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 1
„Rīgas Kultūras aģentūra” izdevies vienoties par izmaiņām iepriekš kritizētajā nomas līgumā Rīgā, Alberta ielā 12, kur paredzēts izveidot Rīgas Jūgendstila muzeju. Īres maksa būtiski samazināta, kā arī Rīgas Domei (RD) vairs nebūs jāmaksā par telpām, kamēr tajās īpašniece veiks remontu. Tomēr dīvaini, ka paralēli tam, ka nomas līgums ar RD būs nodrošinājums nepieciešamajam kredītam telpu remontam, pirms aptuveni pusgada ēka ieķīlāta par vairāk nekā 300 tūkstošiem latu.

Kā zināms, RD „Jaunā Laika” frakcijas vadītājs Olafs Pulks vērsās Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā (RAPLM) ar iesniegumu, lai tā izvērtētu, cik likumīgs ir lēmums par Jūgendstila muzeja izveidi ēkā Alberta ielā 12. Paskaidrojumā ministrijai Rīgas mērs norāda, ka „Rīgas Kultūras aģentūra”, kura organizē Jūgendstila muzeja izveidi, lūgusi veikt grozījumu domes lēmumā, kas paredzēja slēgt līgumu par neremontētu pagrabstāva un 1. stāva dzīvokļa īri, kas kopā mēnesī izmaksātu nepilnus 13 tūkstošus latu.

Nomas maksa samazināta

Pārrunu rezultātā nomas maksa būtiski samazināta – par 1. stāva telpām tā ir par četriem latiem kvadrātmetrā mazāka un tagad būs 18 latu, savukārt pagrabā kvadrātmetra noma no Ls 16,50 nokritusies līdz pat 9 latiem. Tiesa, pagrabstāva platība samazināta, bet tas kompensēts ar platību ēkas otrajā stāvā, kur maksa būs 16 lati par kvadrātmetru.

Tomēr jāatgādina, ka iepriekš vislielāko kritiku minētais lēmums saņēma citu iemeslu dēļ. Tas paredzēja, ka RD būs jāmaksā augstā īres maksa vēl par neizremontētām telpām līdz pat 2009. gada 1. jūlijam, kad tās nodos ekspluatācijā. Kā rakstīts vēstulē RAPLM, pārrunu rezultātā esot panākta vienošanās, ka pašvaldība „uzsāks nomas maksas maksājumus tikai pēc tam, kad attiecīgās telpas tiks nodotas tās lietojumā izremontētā stāvoklī un tādējādi neveiks nekādus nomas maksas maksājumus telpu remonta darba laikā”.

Grib izmantot RD kā kreditētāju

Vēstulē arī norādīts, ka šāda vēlme – iekasēt nomas maksu vēl par neizremontētām telpām – nākusi no telpu īpašniekiem, „lai iegūtu nepieciešamos līdzekļus kredīta procentu maksājumu veikšanai par saņemto kredītu telpu remontam”. Kā liecina informācija Valsts Vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā, minētais īpašums ieķīlāts šā gada jūnijā par vairāk nekā 300 tūkstošiem latu SEB Unibankā. Līdz ar to jaunu kredītu bez garantijām ēkas īpašniecei Sveai Kablicai-Krauzei iegūt būtu apgrūtinoši, tāpēc vēlme noslēgt līgumu jau šobrīd, ir saprotama. Tajā pašā laikā izbrīnu raisa fakts, ka minētā ķīlas nauda gan nav izlietota telpu remontam, bet gan kādiem citiem mērķiem, bet jauna kredīta saņemšanai tiek izmantota RD.

Savukārt RAPLM juristi vēl turpina vērtēt RD lēmuma likumību un sola dot atbildi RD deputātiem tuvākajā laikā.

 

Birka atbilde RAPLMKomentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: