Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 17.04.2021.
 

Kā Straume ‘ieplūda’ lidostā „Rīga”?

Politiskās partijas video_f

11.02.2008. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 2
Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers nepiekrīt „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) priekšsēdētājam Robertam Zīlem, ka viņa vadītās partijas biedrs Jānis Straume, kurš iesaistīts vairākos politiskos skandālos, lidostas „Rīga” padomē nav virzīts no partijas. Fakti liecina, ka pārstāvji valsts uzņēmumos virzīti pēc partejiskās piederības, pret kuru iebilda pats R. Zīle raidījumā „Kas notiek Latvijā?”.
Raidījumā „Kas notiek Latvijā?” Eiropas Parlamenta deputāts Ģirts Valdis Kristovskis kā vienu no iemesliem, kāpēc izstājies no partijas „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (TB/LNNK), minēja neskaidrību saistībā ar partijas pārstāvjiem valsts uzņēmumu padomēs. „Šie cilvēki, kas ir padomēs, taču realizē valsts intereses,” sašutis bija Ģ. V. Kristovskis. Viņš norādīja, ka Jūrmalgeitas un Mottes dzīvokļu afērā figurējošais Jānis Straume kā partijas pārstāvis arvien vēl darbojas vairākos valsts uzņēmumos, kuros netrūkstot skandālu.


J. Straume – 4 valsts uzņēmumos

Kā zināms Jānis Straume pēc neveiksmīga starta pēdējās Saeimas vēlēšanās 2006. gada decembrī iekļuva divos uzņēmumos – Rīgas Brīvostas valdē kā ekonomikas ministrijas pārstāvis, savukārt Satiksmes ministrija (SM) viņu iecēla „Latvijas Pasta” padomē. Bet pagājušā gada aprīlī J. Straume iekļāvās vēl divu valsts akciju sabiedrību, kas pakļautas SM, padomēs: „Latvijas Autoceļu uzturētājs”, kā arī „Starptautiskā lidosta „Rīga”. Raidījumā „Kas notiek Latvijā?” R. Zīle kategoriski noliedza, ka viņš sarunā ar satiksmes ministru būtu virzījis J. Straumi darbam lidostas padomē. „Es zināju, ka Šlesers nekādā ziņā neatbalstīs kaut kādus manis virzītus pārstāvjus,” teica R. Zīle.

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers gan ir pretējās domās – J. Straume ir TB/LNNK biedrs „un kā šīs partijas pārstāvis viņš arī tika virzīts darbam padomē,” A. Šlesera viedokli pauda viņa preses sekretārs Ģirts Dripe. Kurš tieši no tēvzemiešiem izvirzījis J. Straumi šim amatam, A. Šlesers nevarot atcerēties.

Diemžēl ar J. Straumi līdz šim nav izdevies sazināties – nedz uz telefona zvaniem, nedz īsziņām viņš neatbild kopš ceturtdienas rīta. Taču R. Zīle „Kas notiek Latvijā?” redakcijai pauda uzskatu, ka pēc būtības pilnvarnieku izvirzīšana ir partijas iekšējā lieta. „Tas, ka vēlētāji viņu nav ievēlējuši parlamentā, nenozīmē, ka mēs viņu uzskatām par pilnīgi neizmantojamu cilvēku,” pauda R. Zīle piemetinot, ka citās partijās politika esot līdzīga un ieteica paskatīties, kādi partiju virzīti eksperti ir citu uzņēmumu padomēs un „tad Straume izskatīsies nieks uz šī fona”.


Vārdi pretrunā darbiem

Jāņem vērā, ka raidījumā R. Zīle pauda, ka viņu neapmierina kārtība, kādā notiek valsts pārstāvniecība uzņēmumos. Taču J. Straumes gadījums liecina, ka TB/LNNK partijas priekšsēdētājam nav bijušas un vēl joprojām nav iebildes, ka politiķis ar skandalozu vēsturi un ārsta izglītību pārstāv valsti satiksmes nozares uzņēmumos. Zīmīgi, ka arīdzan cits TB/LNNK biedrs Vents Balodis, kas bija iesaistīts Mottes dzīvokļu skandālā, šobrīd ir Rīgas pašvaldības uzņēmuma „Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētājs, „Rīgas Centrāltirgus” padomes priekšsēdētājs, kā arī padomes loceklis valsts akciju sabiedrībā "Latvijas Valsts meži".


Video: Eiropas parlamenta deputāts Ģ. V. Kristovskis pārmet TB/LNNK priekšsēdētājam R. Zīlem necaurspīdīgumu partijas biedru deleģēšanai valsts uzņēmumos, uz ko R. Zīle atklāj, kā Jānis Straume kļūst par padomes locekli uzņēmumos (fragments no "Kas notiek Latvijā?", 06.02.2008.).


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: