Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 07.07.2020.
 

Atcelts bibliotēkas būvniecības konkurss (papildināts)

Kultūra

08.02.2008. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 1
Šonedēļ valsts aģentūra „Jaunie trīs brāļi” (J3B) konkursa pretendentiem par Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvniecību nosūtīja vēstuli, kurā informē par būvniecības konkursa atcelšanu finansējuma trūkuma dēļ. Šobrīd aģentūra nevar pateikt, kā rīkosies tālāk saistībā ar bibliotēkas celtniecību.
Kā zināms pagājušā gada septembrī konkursā par tiesībām veikt LNB ēkas būvdarbus pieteicās divas kompānijas – Nacionālā būvkompāniju apvienība, kurā apvienojušies uzņēmumi A/S "RBS Skals", SIA "Skonto Būve" un SIA "Re & Re", kuri, ņemot vērā inflāciju un bankas procentus, bija gatavi veikt uzdevumu par aptuveni 450 miljoniem (no tiem būvniecības izmaksas – 139,5 miljonu latu), bet juridisko personu apvienība SIA "PBLC", SIA "Moduls Rīga" un SIA "PB Fasādes" piedāvājums bija mazliet vairāk nekā pusmiljards latu, no kuriem būvniecības izmaksas – 189,45 miljoni latu.

Vēl novembrī aģentūra vēlējās turpināt būvniecības konkursu. „Pēc [J3B direktora] Zigurda Magones domām, šajā situācijā racionāli un lietderīgi būtu turpināt esošo konkursu, kā rezultātā noslēgt līgumu tikai par būvdarbu veikšanu, taču par šāda risinājuma atbilstību Publisko iepirkumu likumam viskompetentāko skaidrojumu var sniegt vienīgi Iepirkumu uzraudzības birojs,” noradīts J3B paziņojumā.

Kā informēja J3B Komunikācijas nodaļas vadītāja Elīna Bīviņa, tad konkurss pārtraukts finansējuma trūkuma dēļ. Kā zināms Publisko iepirkumu likums ļauj pārtraukt konkursa procedūru jebkurā brīdī, ja tam ir objektīvs iemesls. „Šajā gadījumā objektīvais pamatojums ir tas, ka piedāvātā līgumcena, kas ir ne tikai būvdarbi, bet arī finansējums, ir lielāki nekā pašlaik valsts budžetā pieejamie līdzekļi bibliotēkas būvniecībai,” skaidroja E. Bīviņa. Arīdzan Iepirkumu uzraudzības birojs esot informējis, ka esošā konkursa ietvaros J3B nedrīkst mainīt noteikumus, tāpēc nolemts konkursu pārtraukt. E. Bīviņa arī piebilda, ka nav šobrīd zināms, kā tālāk rīkosies J3B saistībā ar bibliotēkas būvniecību.

Kultūras ministrijā (KM) „Kas notiek Latvijā?” redakcijai apstiprināja, ka jautājums par LNB būvniecību tiks virzīts valdībā, kur tiks piedāvāts, kā risināt situāciju. Kā informēja ministrijas pārstāve Kristīne Zvirbule, šobrīd KM atturas no komentāriem, tieši kāds risinājums tiks piedāvāts, jo tiek gaidīti atzinumi no dažādām institūcijām. J3B pieļāva, ka viens no risinājumiem ir sarunu procedūra ar pārtrauktā konkursa pretendentiem, taču „tas ir tikai viens no veidiem, kā risināt situāciju,” skaidroja E. Bīviņa.


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: