Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 26.01.2021.
 

Šlesers nav pildījis solījumus par „Latvijas Pastu”

Telekomunikācijas, sakari foto

17.01.2008. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 5
„Latvijas Pasta darbības optimizācija izvirzīta par vienu no Satiksmes ministrijas galvenajām prioritātēm, un es ticu, ka jau tuvākajā laikā pasta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšanos varēs novērtēt ikviens mūsu valsts iedzīvotājs.” – tā noslēdzas satiksmes ministra Ainara Šlesera uzruna pirmajā „Latvijas Pasta” avīzes numurā 2004. gada novembrī. Tajā solīta plaša pasta modernizācija, uzņēmuma apgrozījuma strauja kāpšana un pat pieļauta tarifu pazemināšana. No minētā izpildīta vien maza daļa.
Minētajā uzrunā A. Šlesers sola, ka pastam piesaistīs jaunus darbiniekus, paaugstinot darbinieku algu vidēji līdz 250 latiem. Kā zināms pagājušā gada augustā šādu algas līmeni, draudot ar streiku, pieprasīja pastnieki, kuri saņēma minimālo algu. Šobrīd „Latvijas Pastā” vidējā alga esot 280 lati pirms nodokļu nomaksas. Blakus tam arī solīts, ka netiks slēgtas pasta nodaļas, bet 2007. gadā vien pasts slēdza 238 pasta nodaļas, bet jaunas atvērtas tikai trīs.

„Jāuzsver, ka mēs nepalielināsim tarifus. Mēs palielināsim konkurētspēju. Cenas noteiks tirgus, un dažiem pakalpojumiem tās, iespējams, pat tiks samazinātas,” teikts A. Šlesera uzrunā. Solītais tomēr nav piepildījies – šogad tarifi preses piegādei palielināti par aptuveni 40%.

Apšaubāms arī, vai solītais apgrozījuma divkāršais pieaugums līdz 50 miljoniem līdz 2008. gadam tiks sasniegts. Zināms, ka 2006. gadā tas bija aptuveni 38 miljonu latu (salīdzinājumā ar 2005. gadu – par nepilniem 7 miljoniem vairāk). Vai 2007. gadā bijis lēciens apgrozījumā par vismaz 12 miljoniem un sasniegts apsolītais, būs zināms pavasarī pēc gada pārskata nodošanas.


Satiksmes ministra A. Šlesera uzruna "Latvijas Pasta avīzes 1. numurā 2004. gada novembrī


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: