Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 09.07.2020.
 
Ko vajag 'čekot' un ko varēja novērst?
kirsis.a    11:39  |  10.01.2008.

Par Jēkabsona kungu neizteikšos, jo viņš jau par sevi visu ir pateicis ar šo vienu teikumu, kas likts raksta virsrakstā. :) 

AR    13:32  |  10.01.2008.

Raidījums bija ļoti saistošs un interesants, ar iespēju pasmaidīt, kura mijās ar nožēlu. Laikam jau tādi uz šo brīdi esam. Absolūtu neuzticību manī viesa Jēkabsona k-gs, nožēlojami murmulēja un nespēja atbildēt uz jautājumiem. 

Andris    14:08  |  10.01.2008.

"neizbēgamais cilvēciskais faktors", tas var notikt TIKAI valsts pārvaldē!!! tādi ka Bičevskis un Jēkabsons sen zaudētu privātājā biznesā darbu!!!!!!!!!! tagad varēs savas neizdarības un nolaidību attaisnot ar 11 septembri!!! 

ES  dragon_s@navigator.lv  17:00  |  10.01.2008.

IT lietas ir diezgan specifiskas (vai varbūt vienkārši man labāk zināmas), tāpēc raidījuma vadītāja "peldēšana" bija diezgan manāma. 100% drošas sistēmas nav un nevar būt. Un vienas sistēmas veidotājam braukt virsū par to, ka tajā kāds ievadījis nepareizus datus, bija diezgan nekorekti. Tam bija jābūt atrisinātam vienu līmeni augstāk, t.i. bija jānosaka, ar kādām vēl sistēmām ir jāsalīdzina iedz. reģistra dati, lai izķertu negodprātīgos darbiniekus vienā iestādē. Galu galā, viss sākās ar to, ka robežsardzes datus salīdzināja ar reģistra datiem. Lielās sistēmās to sauc par 'Integrity test'. Tajā brīdī, kad atcēla pieraksta sistēmu, valsts dienesta sistēmu un tagad arī pasu kontroli uz robežas ar Eiropu, bija ļoti rūpīgi jāizdomā, kur būs tie kontrolpunkti, ar ko salīdzinās reģistru. Pašlaik pietiek ar vienu diviem negodprātīgiem darbiniekiem, lai sistēmā iepludinātu kreisos datus, uz kuriem visi pārējie paļaujas kā uz pareiziem. Pases jau netika viltotas, tika ignorēti ārpussistēmas viltojumi. 

paija  es  08:56  |  11.01.2008.

nav runa par 100% drošumu,bet 8 cilvēku noziedzīga organizēta grupa vienā iestādē ir tā kā drusku par daudz pēc jebkuriem kritērijiem .Nav jau runa par vienu gadījumu,bet sistēmu. Tā ka nevajag te stāstīt par IT specifiku un lielajām gudrībām,kas piemīt tikai speciālistiem . Tāpēc domāju,ka vadītājs ir atbildīgs un viņu jāatlaiž. Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: