Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 12.12.2024.
 

Koalīcijas nostāja par ‘antimafijas’ likumiem – nezināma

Ivara Godmaņa valdība video_f doc

27.12.2007. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 2
Ministru prezidents Ivars Godmanis („LPP/LC”) uzskata, ka visām piecām labējām partijām neatšķiras nostāja par Kriminālprocesa likuma grozījumiem, t.s., ‘antimafijas’ likumu, kas paredz ar ģenerālprokurora lēmumu izbeigt kriminālprocesu pret personu, kas palīdzējusi atklāt noziegumu, kas ir vismaz tikpat smags. Tomēr Saeimas Juridiskās komisijas apkopotie deputātu priekšlikumi liecina par pretējo – I. Godmaņa partijas biedrs Dzintars Jaundžeikars ierosina minēto grozījumu izslēgt.

Šā gada 19. decembrī raidījumā „Kas notiek Latvijā?” I. Godmanis norādīja, ka piecu partiju viedoklis par Kriminālprocesa likuma 410. pantu neatšķiras un nevar būt par pamatu partijai „Jaunais laiks” nenākt valdībā. Pašreizējās valdības koalīcijas nostāju pauda tobrīd Juridiskās komisijas priekšsēdētājs, tagad jau iekšlietu ministrs Mareks Segliņš. „Pret absolūtu amnestiju, bet par iespēju atbrīvot no daļas soda,” iebilstot Ģenerālprokuratūras priekšlikumam, raidījumā pauda M. Segliņš, īpaši norādot, ka šis viedoklis sakrīt ar I. Godmani.

Tomēr Juridiskās komisijas apkopotie priekšlikumi nerada pārliecību, ka koalīcijā būtu panākta vienošanās. Par minēto grozījumu šobrīd komisijā ir saņemti divi ierosinājumi – jauna redakcija no Ģenerālprokuratūras, kas paredz, ka izbeigt kriminālprocesu nevar pret personu, ja tā pati izveidojusi vai vadījusi organizētu grupu vai bandu, kā arī deputāta Dz. Jaundžeikara ierosinājums noraidīt ‘antimafijas’ likumu.

Kā intervijā „Kas notiek Latvijā?” izteicās Dz. Jaundžeikars, tad viņš ir pret šādu grozījumu, jo pašreizējā likumdošana jau esot apmierinoša. Vēlāk gan viņš precizēja, ka ir pret konkrēto Ģenerālprokuratūras priekšlikumu, bet ir gatavs atbalstīt „speciālistu izstrādātu versiju”. Pašam Dz. Jaundžeikaram nav skaidrs, kāda tā varētu būt. „Reti kuram deputātam šobrīd ir skaidrs viedoklis, kāda varētu būt likuma redakcija,” ir pārliecināts Dz. Jaundžeikars. I. Godmaņa skaidrojums raidījumā par Dz. Jaundžeikara viedokli bija interesants – „viņš var teikt – izslēgt, bet tas jau nenozīmē, ka partijai ir cita nostāja”.

Jāsecina, ka I. Godmaņa uzskats, ka koalīcijā faktiski ir panākta vienošanās par minētajiem grozījumiem, neatbilst patiesībai. Tā ir tikpat neskaidra kā valdības neatliekamo darbu sarakstā minētais, ka Saeimā tiks iesniegti grozījumi Kriminālprocesa likumā iestrādājot nosacījumu Kriminālprocesa minētajā pantā ,ka „prokurors nodod lietu tiesnesim, kurš pieņem lēmumu”. Arī šeit nav atbildēts, vai tiks pēc būtības atbalstīts Ģenerālprokuratūras ierosinājums.



Video: Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs Mareks Segliņš (Tautas partija) uzskata, ka Kriminālprocesa grozījumi, t.s., antimafijas likumi, ir kļuvuši par karogu vienas partijas rokās. Ivars Godmanis ("LPP/LC") uzskata, ka visām partijām ir vienots viedoklis par minētajiem grozījumiem kaut gan partijas biedrs Dzintars Jaundžeikars ir pret tiem. Savukārt Krišjānis Kariņš ("Jaunais laiks") attieksmi pret grozījumiem izmanto kā piemēru, ilustrējot valdības veidošanas procesu (fragments no "Kas notiek Latvijā?", 19.12.2007.).

Iesniegtie priekšlikumi uz 2. lasījumu likumprojektam "Grozījumi Kriminālprocesa likumā"


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: