Kā Valsts prezidentam jāizvēlas premjera kandidāts?

Šonedēļ raidījumā „Kas notiek Latvijā?” debatēs turpināsim tēmu par un ap valdības veidošanu un jauna premjera meklējumiem.

Šonedēļ, uzsākoties partiju savstarpējām sarunām un gaidot Valsts prezidenta konsultācijas ar partijām, par aktuālāko kļūst jautājums – kā un pēc kādiem kritērijiem Valsts prezidents izvēlēsies premjera kandidātu. Cik noteicoša būs Valda Zatlera loma jaunas valdības izveidē? Kā var atrast kandidātu, kas baudīs sabiedrības vairākuma atbalstu, kā tika solīts Valsts svētku uzrunā? Kā notiks prezidenta pieminētās publiskās debates, kā šajā procesā ņems vērā sabiedrības intereses un viedokli?

Paralēli jautājumi par jaunas valdības izveides kritērijiem un uzdevumiem, kā arī premjera kandidāta izvirzīšanas kritērijiem uzdodami arī politiskajām partijām.

Savukārt no sabiedrības interešu pārstāvības aspekta šobrīd svarīgs jautājums ir par to, kā mediji atspoguļos vai virzīs valdības izveides un premjera izvēles vērtēšanu.

Raidījumā piedalīties aicināti: Valsts prezidents vai viņa pārstāvis, partiju biežāk minētie premjera amata kandidāti, kā arī dažādu masu mediju pārstāvji, kuri otrdien bija aicināti uz sarunu ar Valsts prezidentu par turpmāko politisko procesu un tā atspoguļojumu.

Ņemot vērā Valsts prezidenta aicinājumu uz publiskām debatēm Saeimā, Tautas partija šī vakara raidījumam deleģē Saeimas deputātu Kārli Leiškalnu. Partija "LPP/LC" ar atrunu, ka Ivars Godmanis nav oficiāli nominēts premjera amatam, deleģē partijas līdzpriekšsēdētāju Aināru Šleseru.

Raidījuma sākums 21.novembrī plkst. 21.20 LTV 1.kanālā, e-pasts skatītāju viedokļiem un jautājumiem – knl@knl.lv