Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 16.07.2024.
 
Šonedēļ raidījumā „Kas notiek Latvijā?” debatēs turpināsim tēmu par un ap valdības veidošanu un jauna premjera meklējumiem.
1-20 ; 21-39 ;
zen  xleb@inbox.lv  21:26  |  20.11.2007.

lieliskas debates, čakarē cilvēkus... 

Viks  viks55@e-apollo.lv  10:10  |  21.11.2007.

Pirmās brīvvalsts likā valdības nāca un gāja, jo nebija iespējams vienoties par vienu, vai otru jautājumu, līdz K.Ulmansis, lai ieviestu kārtību, atlaida Saeimu un ieviesa diktatūru. Kāmēr politiķi par būtiskāko dienu no dienas uzskatīs savstarpējo "pirkstu" pieskatīšanu, aizmirstot par tiem, kas ārā, nekas būtiski nemainīsies, neatkarīgi no tiem, kas mājas iekšpusē. Realitāte ir jāpieņem uz 4 gadiem, un tad ir jāmēģina neiekrist uz reklāmas trikiem. Labējo sastādītas valdības pēc būtības nedomā par "naudas saņēmēju" labklājību, jo viņu intereses ir aizstāvēt "naudas vairotājus". 

ha blja -> Viks    10:45  |  21.11.2007.

tu ierosini, lai kaads gudrinieks uznjemas autoritaaru vadiishanas stilu - re, mums viens pamuljkjis jau meegjinaaja - tauta sho gandriiz ar lietussargiem saduura. viss ir labi ja shis induvidualists ir ar galvu uz TU, bet ja pakadaas taads kaa A.K. (tas nav Avtomat Kalashnjikova) vai kaads bezmugurkaulnieks,kam labaak buutu bijis palikt zoo, tad sorry - es kravaaju chemodaanu un paareejie lai arii ciinaas katrs par sevi. ceru, ja Jaunais laiks arii shovakar buus, gribeetu, lai vinjiem uzjautaa sekojoshu jautaajumu - kaa vinji taisaas atmaxaat tautai, par iespeeju veidot jaunu valdiibu - jo pat Antonam ir skaidrs, ka vinji pirxtu nepielika, pie probleemas iekustinaashanas, vinji vnk izmantoja situaaciju, kad opoziicijas darbu uznjeemaas tauta.... ai ai ai... 

aa    12:03  |  21.11.2007.

Kaut kāda bezizejas situācija.. Es pat nezinu, ko lai Jūs, Dombura kungs, viņiem jautājat.. Ak jā! Kāpēc ruks joprojām arī stūrē jaunās valdības veidošanu? Un kāpēc Valdis neiztaisno savu mugurkaulu un lietas neņam savās rokās, pārējos gudriniekus un gaisa jaucējus noliekot pie vietas? Mums visiem ir jāatdzīst, ka tā tam arī vajadzētu notikt, lai nerastos nekādas šaubas, vai maldi par to kas būs, un kas varētu būt, u.t.t. Vai tad mums visiem to vajag, lai pēc iespējas ilgāk būtu bardaks, neskaidrības, kau kādas vecas uzticības, vairākums saimā, u.t.t Tauta vienkārši grib dzīvot un viss.. Protams tas viss nav tik vienkāši, bet Valdis ar vienu savu gājienu tās lietas varētu sakārtot! Kā lai viņam to likt noprast? 

lora    13:44  |  21.11.2007.

Ir jau labas tās runas par partiju viedokļu saskaņošanu, īpaši ekonomikas sfērā,tomēr... Tas taču ir premjera pienākums un prasmes jautājums - spēt efektīvi vadīt šādas viedokļu saskaņošanas! Spēt to darīt ikdienā! Kas ir Ministru Prezidents? Ministru komandas vadītājs. Tad kas premjeram ir pamata, galvenajam kritērijam? Prasmei 1) atlasīt sev vislabāko komandu, 2) ikdienā šo komandu, katru savas komandas dalībnieku, trenēt un vadīt tā, lai tā augtu. Tātad, manuprāt, būtu interesanti visiem, jo tikai dabiski, ja tagad premjeru kandidāti tiktu tomēr nominēti un tiktu dots laiks, neliels - nedēļa, divas, lai tad katrs no viņiem pastrādā un pierāda: parāda 1) kādas katram kandidātam tad ir šīs prasmes atlasīt sev komandu, spējot pierādīt mums katra ministra izvēles kritēriju pamatotību un paša izvēlēto komandas spēlētāju atbilstību paša kritērijiem, 2) kādas ir paša spējas vadīt starppartiju diskusijas, lai saskaņotu viedokļus kaut tai pašā ekonomikas sfērā. Jo šīs divas prasmes taču ir būtiskākais premjeram! Kā citādi mums to abu esamību/neesamību ieraudzīt jau laikus?!? Vai mums ir vajadzīgs premjers, kurš nespēj tikt galā ar partijām - jo partijas šam var uzspiest jebkuru, jebkādus cilvēkus pieņemt savā komandā, arī tādus, kuri redzami ir garām kā profesionāļi?! Ja mums tāds, nevarīgs pret partijām - pret visu partiju ambīcijām, lasi, pret stulbumu nespējīgs izcīnīties nav vajadzīgs, tad... šāda, manis ieteiktā, publiskā sacensība starp kandidātiem mums palīdzētu jau laikus redzēt - kurš prot pats atlasīt profesionāļus ministru amatiem un arī ar partijām tikt galā, bet kurš tomēr to nemaz neprot! 

Dace    14:43  |  21.11.2007.

Uzskatu, ka JL nevajadzētu iesaistīties tādā valdībā, kur atkal apgrozās tie paši, kuriem jau tauta izteica neuzticību. Šoreiz Kalvītis un Co saprot, ka bez JL nekas nesanāks, tāpēc nolēmuši viņus izmantot par aizsegu, lai atkal iesēstos ministru krāslos. JL turieties no viņiem pa gabalu! 

Nils    15:36  |  21.11.2007.

nevaretu teikt ka mani kaut mazakas simpatijas izraisa LPP ar Šleseru prieksgala, nevaretu ari teikt ka vispar sobrid butu spejigs nostaties kadas partijas puse, vai paust pilnigu atbalstu tai, bet kaa premjeru, cilveku kurs vairak vai mazak censas, dara un kvalitativi dara savu darbu, gribetu redzeet I.Godmani. Vinam ir ljoti plasa un dazada politiska pieredze, gan premjera amata, gan vadot ministrijas, gan stradajot koalicija, gan opozicija! 

lora    15:43  |  21.11.2007.

Toties Godmanim redzami pašam nav nekādas sajēgas makroekonomikas likumsakarību izpratnē, nerunājot par prasmi šīs likumsakarības iespaidot, pamainīt valsts ekonomkai veselīgākā gultnē! 

guga    16:09  |  21.11.2007.

Pie pašreizējās politiskās situācijas valsts prezidentam daudz enerģiskāk vajadzētu uzņemties jaunās valdības veidošanas procesu. Pašreiz situāciju dīvainu padara tas, ka to uzņēmies ir Kalvīts, kura rīcība noveda pie tādā rezultāta, ka valdībai jātkāpjas pie Saeimas atbalsta. Līdz ar to ir apšaubāmi, ka tur kas labs var sanākt. JAunais laiks ir vajadzīgs, lai novērstu opozīcijas destruktīvo rīcību, jo kopā ar pārejiem (SC; bitēm) var prasīt referendumus par pieņemtajiem likumiem. Pēc tam varēs pateikt, ka visa vainīgs JL, īpaši, ja iedos ekonomikas, izglītības ministriju. Dombrovskis varētu vadīt valstiski domājošo valdību, nevis partiju īnterešu aizstāvētājus MK. Godmanim lielākā problēma ir viņa politiskā pieredze, kura nosaka, ka jādzied kopēja dziesma ar maizes devējiem, jo citādi var palikt ārpus borta. Tāpēc viņš vairīsies pieņemt vienpersoniskus lēmmumus, kas nebūs saskaņoti ar Šlesera komandu. Pašreizējā viņa darbība par to liecina, ka tomēr trūkst mugurkaula, jo prakse pierāda, ka ir gatavs laizīt gan Šlesera, gan Kalvīša roku. Varētu palikt par iekšlietu ministru. Cik saprotams, ārpus partiju kandidātu jau nemeklēs. No vienas puses - bailes, no otras KAlvīša uzstādijums - es ar nepazīstamiem neielaižos. Izskatās, ka tādas pagaidu valdības līdz SAEIMAS vēlēšanām (kārtējām vai ārkārtējām) varētu būt vairākas. Uzticība jau nav valdošajai varai un viņu domāšanas veidam un darbības stilam, līdz ar to mēģinājumi kaut ko mainīt būs tikai ārēji. Līdz ar to aktīvākai jābūt sabiedrībai, īpaši inteliģencei, kurai jānāk ar uzstādijumu valdībai "TAutas deklarācija MK darbībai", nevis jāgaida kaut kas jēdzīgs no valdošajiem. "KAs ir radīts, lai tikai ņemtu, nav spējīgs dot citiem". 

Juris    16:46  |  21.11.2007.

Varētu pieciest jebkuru premjeru, bet tikai ne no JL. Paskaidroju: Viņiem nepiemīt politiskā kultūra, un jebkāda spēja komunicēt , diskutēt ar citādi doājošiem.Automātiski citādi domājošie tiek prasti apsaukāti un apvainoti visādos noziegumos. Un šo tradīciju politikā ievazāja JL ,ar savu ienākšanu, kas tagad jau bieži vien un sāpīgi vēršas pret pašiem JL. JL nekad neprot zaudēt ar cieņu, bieži uzvedas, ka bērnudārza bērni. Un šī sērga ir lipīga, piemēram S. Kalniete, kuru es kādreiz cieniju, līdz ar ienākšanu JL ir kā nomainīta, palikusi, kā prasta bāba ( atvainojos par rupjību). Šīs lietas ir tās , kuras atgrūž no JL. 

Fanny    17:10  |  21.11.2007.

Nepatīk man tas, ka raidijumos žurnālisti tagad taisa politiku. Tagad; Kas notiek Latvijā, Skats no malas, Simtais pants, Arī Top desmit LNT ir tie, kas taisa politiku un kompostr'e tautai prātu. Žurnālistam ir jābūt tam , kurš atspoguļo notikumus un neiespaido manu notikumu vērtējumu. latvijā tas tā nav, te ar zemtekstiem , kontekstiem, un visādiem viltīgiem paņēmieniem skatītājam tiek mutē ielikts žurnālista viedoklis., tas pats attiecas uz politiskajiem komentētājiem uc viņiem līdzīgajiem., kam to smadzenīšu tā pamazāk gremo un rij nost visu, ko Domburveidīgie viņiem nosviež priekšā. 

Kaija    17:54  |  21.11.2007.

Ko nozīmē publiskā debate premjera kandidātam??? tas noteikti tiks izvēlēts jan zoodārzā, tad varbūt dzīvnieku patversme...? 

Fely cita    18:16  |  21.11.2007.

Es nesaprotu vienu - kā vispār var notikt kaut kādas partiju apspriedes, ja premjeru izvēlas prezidents? Ko viņi tur appriež? Kurš lielāks kretīns? 

Guntis    19:13  |  21.11.2007.

Pieņemot, ka varbūt Dombrovskis, jautājums ir, kā viņš novērsīs atsevišķu dienestu (piemēram VID),kuru vadībā ir viņam nelojāli cilvēki, sabotāžu. Jo jebkuru rīkojumu var elementāri padarīt absurdu. Un vai šajā valdībā būs iespējams pieņemt lēmumu par, piemēram, Vaškevica atstādināšanu? Varas prestižu tas neapšaubāmi celtu. 

inese  inese444@fsmail.net  20:18  |  21.11.2007.

Vēlētos šajā raidījumā saskatīt to, ar kādiem cilvēkiem te ir darīšana kā iespējamiem premjera kandidātiem... to, kāds ir viņu skatījums uz esošo situāciju... kāds ir to redzējums Latvijas nākotnes attīstībai.... Kādas ir to vērtības... un dzirdēt to kā viņi runā par sevi un par citiem. Domāju ka būs interesanti... 

BricK    20:20  |  21.11.2007.

Kur gan rodas tādi pusrubļi kā Fanny? Holmss teiktu: elementāri ,Vatson, dabas kļūda! 

Žanis  dueka@-apollo.lv  21:35  |  21.11.2007.

Vai ta tauta neredz ,kas piedalas šovā, tā ir. Kad beigsies sorosa ietekme Latvijā. 

rita  ritaa@=apollo.lv  21:52  |  21.11.2007.

Kā jūs domājiet, vai ta uz vēlēšanām eji vai neej, iznākums viens, kas ieguvis mazāk tautas balsi , tas grib ieņemt min. prez. vietu. Piedevām koalīcija pret mazāko partiju. Kā te izskanēja , ka te ir ārvalstu ietekme Latvijā.Lūdzu novērsiet to elektronisko tautas mānekli, kāds apsurds, vai ta ir kas tic tam balsojumam? 

euro  guntars@irbe.com  21:53  |  21.11.2007.

Iesaku raidijumam piedavat arii pret balsojumus, tad butuu lielaaka iespeeja noveerteet partiju reitingus ak jaa - arii nopelniit 

lats    22:43  |  21.11.2007.

kas tās par debatēm,murgs kautkād. atkal tā ĒLERTE{vislatvijas z...un l.....piekritēja.kad jau ir tik gudra tad lai ņem to SAVU SOROSU un iet taisīt latvijas valdību.NAUDAS JAU VIŅIEM IR. UN BALSOJUMA REITINGI ŠĀDĀS DEBATĒS IR PILNĪGI GARĀM.TĀPAT ARĪ SAUCAMĀS APTAUJAS KAS TIEK IZVESTAS ITKĀ PA VALSTI.NEATBILST PATIESĪBAI. ŠĀDI RAIDĪJUMI {kā dombura raidījums},KAS NEGATĪVI IETEKMĒ LIELĀKO DAĻU LATVIJAS IEDZĪVOTĀJU, BŪTU JĀAIZLIEDZ AR LIKUMU. NOST ĒLERTI AR VISU SOROSU.NOST ĒLERTI,NOST ĒLERTI. DOMBUR,ATMOSTIES .TAUTA JAU SMEJAS PAR TEVI. 1-20 ; 21-39 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: