Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 05.12.2020.
 
Ministru prezidents Aigars Kalvītis paziņojis par demisiju, un sākas jaunas valdības veidošana. Pirmās debates pēc šī notikuma, vakar „Kas notiek Latvijā?” studijā, liek šaubīties, vai politikā pēc protestiem pie Saeimas un Doma laukumā notiek pārmaiņas.
Jānis    10:31  |  08.11.2007.

Dombur, raidījums bija labs un kārtējo reizi visu parādīja, proti, ka politiķu aprindās neviens neko negrasās mainīt, tikai nogaidīt, līdz vēji norimst, lai pēc tam rimti maltu dzinaviņas tālāk. Bet, Dombur, latviešu valoda žurnālistam gan būtu jāpārvalda krietni labāk...! 

Uldis    10:51  |  08.11.2007.

Visvairāk satrauc tas, ka pašreizējā koalīcija netaisās risināt svarīgas lietas valsts ekonomikas sakārtošanā. Acīmredzot viss tiks laists pašplūsmā, nākamajā gadā tarifi turpinās celties, nodokļu slogs palielināsies, īpaši smagi to izjutīs mazie uzņēmumi ārpus Rīgas. Likumsakarīgi arī inflācija turpinās augt. Ir nopietns risks, ka valsts var tikt ierauta nopietnā ekonomiskā krīzē, kuru saucam arī par "smago piezemēšanos". 

Inese  inese710@inbox.lv  11:05  |  08.11.2007.

Dombura kungs,jums savos raidijumos būtu jābūt pilnīgi neitrālam lai varētu uzdot jautājumus abām pusēm,bet skatoties tas tā nav.Man liekas kad jums jāiet kādā garākā atvaļinājumā.Jūs paliekat rupjš un ņirgājaties sarunājoties.Neuzskatu ka pēdējā laika raidijumi ir izdevušies . Nevajag raidijumam piešķirt izņirgšanas un izdevīguma lomu.Es domāju ka raidijums "KAS NOTIEK LATVIJĀ" ir diskusiju raidijums ,bet jūs jau atļaujat un atļaujieties par daudz. 

smite    11:30  |  08.11.2007.

Noskatoties diskusiju, ZZS (Roze) un TP paarstaavja runas radiija pilniigu bezceriibu. Nu nekas nav saprasts un nekas nemainiisies. Starp citu, ja buutu doma ko mainiit, tad koalicija AICINAATU opoziciju uz sarunaam, nevis teiktu, - lai naak, ja ir KONSTRUKTIVI PRIEKSLIKUMI. Koalicijas un iipashi TP augstpraatiba ir absoluti necieshama un nepienjemama. Man par lielu brinumu, jau kuru reizi tieshi SC izsaka ljoti sapratigus priekslikumus. Vai tiesham SC ir vienigais speks, kas ir spejigs un ari grib veidot dialogu gan ar citam partijam, gan ar veletajiem? Bet laikam ari taa domaat ir naivi. 

treknais ruksis  skujagirts@one.lv  13:04  |  08.11.2007.

shobriid skatoties uz valdosho koaliiciju rodas asociaacija ar taadu situaciju,kad smirdoshs kaiminsh ir ieradies tavaa balliitee,jautrojas,bet uz visu maajieniem,ka smird un tam jaaiet prom,tik skandee tostus.nihilismu nomainiijis pilniigs kauna truukums. es domaaju kas tie par cilveekiem,kaadi ir motiivi tam,lai paciestu sho milziigo pazemojumu(tagad,kaa saka pienaakusi kaarta atstraadaat mazajiem viireliem un"lokomatiives"tos liek tautas priekshaa-uzvareetaaju laiki beigushies.) saka,ka iistiem viiriempar spiiti visam jaaizdara darbs,ka promieshana buutu gleevuliiba.to saka"diegabiksis" Roze,kura neveiklaa buldureeshana vakardienas debatees liek izjust pret vinu pat zheelumu.IIsti viiri vienmeer ir pratushi aiziet ar godu(cepuri nost Pabrikam),lai pieraadiitu sevi citur vai turpat ar saviem darbiem. kaada ir atshkiriiba starp mums un vecajaam RIETUMU DEMOKRAATIJAAM,kur dazhreiz pat par smiekliigaam kluudaam cilveeki tuudal demisionee? pirmaa-tur cilveekiem politika ir kaapumskarjeraa,tachu nekaadaa gadiijumaa nav finansiaalaa pamata avots.Saeimaa,lielaakajai dalai,tikshana pie varas ir dziives "zelta laikmets",kuru atstaat nav viegli. otraa ir cilveeciski saprotama.gruuti aiziet no varas,zinot,ka naakamie var saakt paarbaudiit tavus leemumus,papiirus u.t.t.,bet dokumentaacijas jomaa Latvija ir speerusi soli uz priekshu.vakar,nenoliedzami loti gruutaa raidiijummaa,nozheelojami bija skatiities lielaako dalu koaliicijas paarstaavju,pat Kuchinska muldeeshanu Kalviisha garaa,bet savaa zinaa prieks,ka pat gruutos briizhos ar skaidru,logisku valodu var saglabaat pashcienu(griinblats).Domburam gan tik pateiciigaa situacijaa nevajadzeetu aizrauties ar nesavaldiigaam replikaam.galu galaa vinam jaabuut pa vidu starp abaam puseem,bet shobriid KNL vadiitaajsir kluvis par koaliicijas galveno peereeju.P.S. loti patika korektais un tieshais EElertes jautaajums:"vaiLembergs joprojaam ir ZZS premjera kandidaats?"ienaaca praataa teiciens:"Platons man ir daargs,bet taisniiba daargaaka."vai tieshaam Rozei bija gruuti pateikt pashsaprotamo?Rozes interpretaacijaa buutu"bet LEMBERGS man ir daargaaks". 

nu    16:32  |  08.11.2007.

nu I.Kalniņš izrunājās - lai Kalvītis turpina strādāt!!! 

students  žetons!!!  17:30  |  08.11.2007.

Padzīt televīzijas komandu, 08.11.2007 15:37 Nu nu, 08.11.2007 15:29 J.Dombura,K.Steipa vadītie raidījumi ir klajā interešu konfliktā,par ētiku nemaz nerunājot.Nevar būt pretvalstisku pasākumu organizatoru pulkā un pēc tam vadit,,analītisku raidījumu,,. J.Domburs augstās skolās,nav turējis par vajadzīgu iet,bet marksisma mācības pamatus jau pielieto sekmīgi.,,Vispirms strādnieki izvirza ekonomiskās prasības( proti Ls 5000 algu mēnesī), kuras pēc tam pāraaug politiskās prasībās-atlaist valdību, parlamentu un pēc tam arī prezidentu. Valdība, varbūt, tiešām jāatlaiž,ja nevar nodrošināt televīzijā kārtību, mēs maksājam nodokļus, bet daži iznireļi,kuri izpilda ārzemju pasūtījumus,nepārtraukti aplej mūs ar samazgām. 

Uwix  uwix@inbox.lv  19:28  |  08.11.2007.

Jauna valdība - veidošanas principi Izlasīju ziņas par ieceri veidot valdību pēc JL iniciatīvas. Man tāds neatkarīgs priekšlikums: Vienojas ar Saskaņas centru un vēl kādiem par MK kandidātu izvirzīšanas principu: 1) kas nebūtu no politiķu vidus (saimas/mk vai bijuši vēlēšanu listēs) 2) sadarbojoties ar Delnu, Dienu un citiem sociālajiem partneriem publiski izdiskutēt par piemērotību. 3) Tad abu partiju mājaslapās mēģinātu izvirzīt un izanalizēt, kā arī piedāvāt savus variantus tautai (iesūtot CV/foto , programmas utt) , un reālākajiem kandidātiem taisīt balsošanu. 4) Vienoties par Jaunas politikas deklarāciju, kurai var pievienoties ikviena partija paredzot iekšā paškontroles mehānismus un reālas atbildības [ nodevības/pārpirkšanas un tamlīdzīgas nebūšanu apkarošanai]. Par administratīvās nesodāmības atcelšanu. Domāju, ka tas radīs pozitīvu aspektu, ka Jūsu partija necīnās par varu tāpēc ka tā vajag (zinu, partijas būvētas lai cīnītos par varu) , bet tieši tagad domā par tautas interesēm virspirms, pakļaujot zem tām savas partijas intereses. Tādā veidā jūs varat iegūt ļoti labu popularitāti - distancējot parlamentu no valdības [atjaunot balansu]. Pie tam izveidojot šādu mehānismu, tautai atgrieztos pārliecība, ka viņa tomēr spēj noteik savu valsts likteni un tās vadītājus. Savukārt ar Saskaņas centru un citiem kas paliks parlamentā apņemsities, ka būsiet distancēti korekti darba devēji, kontrolieri šai nepolitiskajai valdībai, bet atbildīgi par kopīgiem uzstādījumiem un saistītajiem likumu grozījumiem. No tā visas opozīcijas partijas tikai un vienīgi iegūs. 

  11:52  |  09.11.2007.

Iespējams students nesaprot, ko nozīmē diskusija. Kā inteliģents cilvēks var palikt "neitrāls"??? (lai ko tas arī nozīmētu), ja Valsts vadītāji nevar atbildēt ne uz jautājumiem, ne pārmetumiem, ne ko, tikai atrunāties, es personīgi neko..., tas ir jāskatās plašāk..., viens un tas pats 8 gadus. Kā lai iestāsta, ka jēdzieni - politiskā atbildība, pārvaldes principi, galu galā demokrātija, ir tieši nosacījumi tautas mandātam šiem cilvēkiem, par kuriem ir jāatbild. Šie cilvēki ir sevi pretnostatījuši sevi jebkam, kas nav apmierināti ar notiekošo. Šausmīgi sakaitināja, pārmetumi algu jautājumā, ka Latvijā ir mazs darba ražīgums, to pārmeta mums, strādājošajiem, bet, kas cels darba ražīgumu piemēram izglītībā, iekšlietu struktūrās, medicīnā, pārvaldē, ja šajās jomās ir tikai papīra reformas, visi atzīst, ka ir bardaks, piedodiet, bet vainīgi ir kādi "objektīvi" acīmredzot neietekmējami apstākļi, ministri pie tā strādājot, tomēr izskatās, ka trūkst politiskas gribas, ko mainīt. Kāpēc ārstam dot ir pateicība(pamēģini neiedot), policistam kukulis, saimas deputatam nēetiski izmantotas nepilnības likumdošanā, KNAB'am sodāma ļaunprātība. Atbildiet neietekmētie, kā ietekmēt šo bardaku, kas būs vainīgs, ja šodien visi saka būs ekonomiska krīze un nezin, kā to ietekmēt. Kas bez cinisma varēs skatīties acīs pensionāriem, skolu un muzeju darbieniekiem, galu galā bankrotējušiem uzņēmējiem un atbildēt, kaut ko sakarīgu, nevis atsaukties uz pasaules tirgus konjunktūru. Valsts vara pieder tautai, nevis valdībai, tur IR starpība! Viens likums, viena taisnība! KAS BŪS DEMOKRĀTIJAS SARGS LATVIJĀ? Prezidents izskatās ne, valdība šķiet nesaprot, kas tas vispār ir pēc būtības, tiesībsargs tikai izsaka viedokli, bet reāli nedarbojas, Saimas darbība ir fikcija. ES ARĪ NEVARU BŪT OBJEKTĪVS. 

Ingus    11:55  |  09.11.2007.

Student nu jau tu pāršāvi pāri strīpai! Īstenībā J.Domburs pa maz viņus tur ņēma pie dziesmas! Dombura kungs, vajag nākamreiz uzaicināt kādu ne politiķi, ne uzņēmēju bet vienkāršu cilvēku! Es labprāt piedalītos tādās diskusijās! Daudz reiz ir tikai kaut kādi visparīgi komentāri, visparīgas atbildes, bet vajag konkrēti uzdot jautājumus, un saņemt konkrētu atbildi no valdošās koalīcijas! Viņi strādā jau 3 gadus un viņi laikā ir inflācija palielinājusies nenormāli, vislielākā tautas neapmierinātība utt, tad kā var TP frakcijas vadītājs teikt, kas tad būs labāks ja mēs nebūsim, nu ārprāts kā tā var? Viņš pat neieklausās, tad pār kādu komunikāciju ar sabiedrību to var nosaukt? 

guga    12:07  |  09.11.2007.

ATZIŅA-DIAGNOZE Tauta un koalīcija ir vienojušās – valdība ir slima un tai jāmirst dabīgā nāvē. Tomēr jautājumi paliek – Kāda ir slimības diagnoze un kādi būs mantinieki? Koalīcijas versija: „ARS” – akūta respiratora saslimšana – dikcijas problēmas – neprasme tautai saprotamā valodā paskaidrot tās problēmas. Tautas versija: „Svešo sindroms” – valdošo citādais domāšanas veids, kurš rada kokona efektu – noslēgtu vidi, kurā nav iespējams sadzirdēt citus un pieņemt citādu viedokli. Pieņemams, ja to novēro atsevišķiem indivīdiem, ļoti bīstams, ja pārņēmis Saeimu, koalīciju, valdību. Izplatība – bija novērojams PSRS teritorijā – Kompartijas politbirojs. Iespējamā ārstēšanas kurss: Koalīcijas viedoklis: Ja novērojama hroniska forma, jāmaina ministri, ja neliela saaukstēšanās, var izmantot apsēju (piem. kā Puzes partizāns), mazāk uzturēties caurvējā (žurnālistu ielenkumā), izmantot īsus un konkrētus citātus, kā piem. „Nav komentāru”, „Prezidents nav teicis”, „Koalīcijā nav saskaņots”, „Tā domājat Jūs, bet tas nav visas tautas viedoklis” un citi – skat. „Koalīcijas politiķa uzvedības īsais kurss”. Tautas viedoklis: Praktiski neārstējama (vienīgā metode – lobotomija, bet nepieņemama no cilvēktiesību viedokļa). Tāpēc esošie un potenciālie slimniekiem – jāmaina vide - pēc iespējas ātrāk jāatstādina no varas izmantošanas iespējām (Saeimas atlaišana) un nabas saites (telepātiskās) pārgriešana ar mākoņtēvu un Puzes partizānu. Pirmspārvietošanas procedūru nodrošināšana (laiks – no 6 mēnešiem līdz 1 gadam): Tā kā esošie un potenciālie aizgājēji ir grūti transportējami (likumdošanas ierobežojumu dēļ), bet lai mazinātu apkārtējiem potenciālā kaitējumu iespējamību transportēšanas laikā, nepieciešama iepriekšēja sagatavošana un drošības pasākumu ievērošana: - vājiniekam (vecā un jaunā valdība) visu laiku jānodrošina nepieciešamā aprūpe (opozīcijas un avārijas brigādes - „tautas modrā acs” novērošana un reaģēšana 24 stundas diennaktī”), lai kaite nekļūtu par epidēmiju (pozitīvisma kampaņas); - novērošanas procesam jābūt caurspīdīgam un publiskam; - vājiniekam atļauts brīvi pārvietoties, bet nav ieteicams uzturēties no politiskās higiēnas viedokļa antisanitārās vietās – zoodārzā, Puzes mežos, mākoņos, MK „Džakuzi” un citur, ko nav akceptējis ārstu konsīlijs (sabiedrības viedoklis); - vājinieka uzturēšana pie rīcībspējas – tikai ar tautas līdzekļiem – inteliģences izstrādātās un tautas pieņemto (sapulcē un interneta balsošanā) darbības programmu „Deklarācijas Ministru kabinetam” un „MK un Saeimas Rīcības plāna” palīdzību. Procesa vadītāji un organizatori: „Ceturtā vara” (žurnālisti) – vienotākā un pragmatiskākie varas pārstāvji šobrīd, publiskās telpas pārzinātāji. Uzdevumi: - savu sakaru, ietekmes, pazīšanās izmantošana, lai organizētu inteliģences prātus izstrādāt „Deklarāciju Ministru kabinetam” un „MK un Saeimas Rīcības plānu”. Darba forma – grupu sanāksmes, e-diskusijas, e-priekšlikumi, interneta konferences – vienota viedokļa izstrādei. - masu komunikācijas līdzekļu izmantošana procesa caurspīdīgumam, balsošanai (Domburšovs, tiešraides utt.). Avāriju novēršanas organizatori (ANO) – Aktīvās inteliģences pārstāvji, nevalstiskās organizācijas, arodbiedrības – domu biedru grupa, kas var un spēj plānot, organizēt un vadīt sabiedriskos procesus. BŪSIM VIENOTI AKCIJĀ– „UZMANI, KONTROLĒ UN VADI „SVEŠOS”!!! 

skolotāja    18:55  |  09.11.2007.

Skumji, ka Domburs, ka iestājies sorosiešu sektā. Skumji. Tas nozīmē, ka kādreiz vērtīgais raidījums nu kļuvis par vēl vienu soriešu reklāmas mēdiju. Cik Dombur Jums par savas tautas ideālu nodošanu maksā? 

PĀRDEVĒJA    19:15  |  09.11.2007.

ELERTE + SOROSS + DOMBURS +STREIPS = VIENA KULĪTE RAIDIJUMS SMARŽO PĒC INTEREŠU LOKA. 

Andris  andris.soroka@gmail.com  05:18  |  11.11.2007.

Noskatiijos raidiijumu un ir paaris komentaari. 1. Truuka jautajuma par priekshveeleeshanu likumu paarkaapumiem. Shkjiet KNABs ir beidzis paarbaudi un izdevumi ir attiecinaami uz partijaam. Tas ir viens no pamata argumentiem, kaapeec ir jaabuut Saeimas aarkaartas veeleeshanas. lai stiprinaatu tautai ticiibu, ka tie, kas paarkaapj likumus, tiek sodiiti. Neskatoties uz macinja biezumu. Viens likums visiem. 2. Truuka apkopojuma no opoziiijas puses par lietaam, kas nav dariitas - atsevishkji tika piemineeti jautajumi par uznemejdarbibu, fragmentaari arii par droshiibas likuma groziijumiem, Loskutovu, prezidenta veeleeshanaam, robezhligumu, Ekonomikas ministra 4 meeneshus ilgo prombuutni utt....prasiijaas peec video klipa - soliijumi/sausais iznaakums. Lai ir iespeejams paskatiities no malas ikvienam, kas un kaapeec un kaadaa veidaa valstii notiek(nenotiek) taa kaa naakas un kaadi ir labumi/ljaunumi no pashreizeejaa valsts attiistiibas modelja. 3. Truukst (tas tiek lietots jau n raidijumus peec kaartas) definiicijas vaardu salikumam "politiskaa atbildiiba". Zinu, bija raidiijums par to, bet tas jautajums nav atbildeets. Un shis, un liidziigie, jeedziens tiek loti biezhi izmantots, lai "aizpeldeetu" sarunaa prom no teemas. Tepat es gribeetu piebilst, ka plashi un gari runaat maak daudzi.... Dombura kungam varbut vajadzeetu aicinat kungus saiisinaat viedokljus vai plashaa bla-bla-bla beigaas paluugt vienu Management summary teikumu/soliijumu:) Turklaat vajadzeetu reaali izveidot uz katras ministrijas( un MK kopumaa) sasniegumiem balstiitu valdiibas motivaacijas sisteemu:) 4. Truuka jautajums par valsts prioritaateem:) No jautajuma par prioritaateem vareetu saprast, kas mainiisies un kaa. Jo, ja pat nav zinaamas prioritaates un veicamie darbi, lai uzlabotu (veiktu neiespeejamo misiju?) esoshaas koaliicijas darba razhiigumu, tad ir bezjeedziigi runaat par jebkaadaam paarmainjaam. 5. Truukst nosleeguma ar soliijumiem. Jebkurai teemai ir diskusijas iznaakums, apkopojums, kuraa buutu jaaprasa riiciibas scenaariji - iespeejamie, viennoziimiigie, neiespeejamie...un buutu jaaveic monitorings par to, cik tuvu patiesiibai dziivee tiek realizeets soliitais. Patlaban soliijumus dot vinjiem nav spiesta lieta un liidz ar to vinji bez jebkaadaam bazhaam var atljauties demagogjeet par sekaam, bet nerisinaat ceelonjus sekaam. 6. Varbuut Dombura kungs vareetu padomaat par raidijuma pielikumu, taa izveidoshanu - debates politikjiem, nozaru ekspertiem, jebkuram cilveekam no tautas utt. Taadu kaa Politisko divkauju, kuraa politiskie pretinieki var aicinaat talkaa nozares ekspertus (teiksim pa 3 no katras teemas) un ar debashu paliidziibu veicinaat tautas iespeeju apzinaat situaacijas politiskajaa virtuvee, ekonomikaa, kuultuuraa utt., piedaliities un ietekmet diskusiju, iepaziit politikjus, vinju vaardus saliidzinaajumaa ar nozaru ekspertiem....:) kaut kaa taa..., sirsniigs sveiciens LV erudiitaakajam cilveekam, manaa skatiijumaa, Jaanim Domburam. Ar cienju, Andris P.S. Lai piedod veidotaaji, bet maajas lapas dizains un pati maajas lapa...nu man taa ..ne visai patiik... 

Svešinieks    13:47  |  12.11.2007.

Kāpēc Kučinska kungu tik iepriecināja tas, ka Štelmahera kungs vairs nestrādā "Rīgas piensaimniekā"? Pirms tam šis notikums izskatījās diezgan nevainīgi, bet Kučinska kunga prieks lika atcerēties, ka "Rīgas piensaimnieka" īpašniekiem pieder arī uzņēmumi gan Krievijā, gan Baltkrievijā. Ņemot vērā īpašuma tiesību relativitāti šajās valstīs, būtu ļoti noderīgi pēc iespējas sikāk paskaidrot sadarbības ar Stelmahera kungu pārtraukšanas iemeslus lai novērstu investoru bažas. 

lora    20:39  |  12.11.2007.

Jāni... Lūdzu, tagad pats mazlietiņ ieklausies otrā cilvēkā... Tu saki pareizi vien: "...visi atzīst, ka ir bardaks, piedodiet, bet vainīgi ir kādi "objektīvi" acīmredzot neietekmējami apstākļi, ministri pie tā strādājot, tomēr izskatās, ka trūkst politiskas gribas, ko mainīt." - bet kaut ko dotu tas, ka visi sāktu emocionāli, neadekvāti=neobjekīvi lēkāt tāpat kā tu?!? No visām lietām šai pasaulē cilvēku, pie tam vēl otru, ir visgrūtāk mainīt! Lai mainītu otru, ir jāmainās pašam! Ja tu emocionāli tikai lēkā - tad tu tikai emocionālu lēkāšanu citos izraisi. Un nekontrolētas emocijas arī ir mūsu bardaka pamats - emocionāla lēkāšana, riešanās, klačošanās, jēdzīgas domāšanas, strādāšanas un konstruktīvas sarunas, diskusijas vietā!!! Tāpēc jau tevi tikai tādi pat lēkātāji=rējēji kā tu gadiem skatījās... Tas ir sācis mainīties - tevi nu jau skatās ne vien gandrīz divreiz lielāka publika. Jā, Jāni, apsveicu ar pēdējiem reitingu rezultātiem :) - satriecoši forši... :), bet pirms pusgada vēl tev šādi reitingi pašam tak šķita nesasniedzams sapnis - atceries..? :) Tomēr šodien jau tā ir tava realitāte - bet tāpēc, ka tu pats tapi savādāks=tu mainījies, iekšēji sakārtotāks, savāktāks=līdzsvrotāks=objektīvāks=taisnīgāks pret visām pusēm sāki tapt! Tāpēc tu topi skatāms, interesants arī normālu cilvēku tūkstošiem, nevis tikai bezjēdzīgajiem histēriķiem vien kā senāk... Tāpēc šis tavs teksts: "..., kas būs vainīgs, ja šodien visi saka būs ekonomiska krīze un nezin, kā to ietekmēt. Kas bez cinisma varēs skatīties acīs pensionāriem, skolu un muzeju darbieniekiem, galu galā bankrotējušiem uzņēmējiem un atbildēt, kaut ko sakarīgu, nevis atsaukties uz pasaules tirgus konjunktūru. Valsts vara pieder tautai, nevis valdībai, tur IR starpība! Viens likums, viena taisnība! KAS BŪS DEMOKRĀTIJAS SARGS LATVIJĀ? Prezidents izskatās ne, valdība šķiet nesaprot, kas tas vispār ir pēc būtības, tiesībsargs tikai izsaka viedokli, bet reāli nedarbojas, Saimas darbība ir fikcija. ES ARĪ NEVARU BŪT OBJEKTĪVS." lai arī cik patiesi no tavas sirds nācis :), tomēr ir garām - nav un nevar būt nekāda attaisnojuma šādai tavai panikas celšanai! Šādus panikas cēlājus, kā tu te pavisam histēriski jau laid, katastrofu, kara,u.tml. īpaši skarbos apstākļos pat cietumā spundē, ja kas... Jāni, iedomājies, ka esi iekļuvis pamatīgā nelaimē, piemēram, uz ceļa baisā āvārijā un ir daudz cietušo, arī tu, tavi tuvie. Bet - atbrauc ārstu brigāde un tā vietā, lai sāktu ātri un lietpratīgi smagākajiem gadījumiem palīdzēt, sāk vienkārši kā tu - skaļi histērijā bļaustīties, vaikstīties, ka te nu esot tāds asiņu vājprāts, ka šie NEVAROT PALIKT OBJEKTĪVI un darīt savu darbu... Vai tu gribētu pats nonākt šādu, histērijas lēkmes, panikas pārņemtu ārstu rokās? Vai tu gribētu, lai šādi - nespējīgi būt objektīvi - ārsti ķertos klāt kādam tev ļoti tuvam cilvēkam, kura dzīvība no šiem objektivitāti pazaudējušajiem ārstiem ir atkarīga? Tu esi sabiedrības ārsts - tu pārstāvi profesiju, kurai ir jāspēj palīdzēt visai sabiedrībai un jebkurā problēmā! Bet, tu man pasaki - ko tu, histēriskais nejēga, atkal pats dari?!? Vai tu kādam palīdzi, vaimanātāj?!? Kopš kura laika šo tavu vaimanāšanu, histēriskas=neobjektīvas=netaisnīgas pret visām pusēm emocijas, ko tu mums uzgāzi pagājušo trešdien, sauc par diskusiju, velns ar ārā?!? Jāni... Nepārproti - emocijas nav ļaunums, ne jau tā ir tā neobjektivitāte. Tavs paša ļaunums - tavs netaisnīgums jeb neobjektivitāte ir tava nespēja palikt objektīvam pret visām pusēm sarunā - tava nespēja paust pret ikvienu taisnīgas=objektīvas emocijas, tekstus! Un šādam tavam netaisnīgumam=nespējai būt objektīvam nav nekāda attaisnojuma! Ja tu nespēj palikt objektīvs - tad tas nozīmē, ka tev trūkst pašam sava garīgā līdzsvara! Atļauties sev greznību paust brīvi emocijas var tikai tas cilvēks, kurš spēj jebkurā - par viskarstākajā strīda tempā domāt loģiski līdz un spēj palikt objektīvs=līdzsvarots=taisnīgs! Ja tu to nespēj, ja emocijās tev temps top par ātru, lai tu spētu loģiski domāt pats līdzi un objektivitāti saglabātu - tad... vai nu esi uzmanīgs un nestreb karstu, piebremzē pats sevi, savu emocionalitāti, vai arī... meklē sev palīdzību! Nedomāju, ka ārstu... Tikai kādu, kurš spēj tev palīdzēt - meklē tad cilvēku, kurš spēj tevi līdzsvarot! Starp citu, ir vēl viena lieta - "labā/sliktā policista" princips. Kuru plaši dzīvē mēs izmantojam. :) Kā filmās, grāmatās, tāpat dzīvē. :) Jo, pareizi, ir cilvēki, kuri dzird jau klusu teiktu, bet ir tādi, kuriem vismaz ar granātu jāiemet un pēc tam vēl jāspīdzina uz viduslaiku moku rata, lai šie sāktu vispār reaģēt - domāt... Tāpēc ir arī divi vecāki, piemēram, bērniem - viens sarāj, otrs iet un samīļo... Kāpēc to nevar viens? :) Jo varbūt es, varbūt arī tu vari, bet vispār tikai retum retais cilvēks spēj uzreiz pēc norāšanas ielikt nākamo kadru un pieņemt no rājēja, spridzinātāja samīļošanu. Jā, tev derētu partneris.., ok, ...-e. Bet! Ne jau sausā, apmātā Strautmane! Viņa tak nav spējīga būt pat ne pārmaiņas pēc "labais policists"! Ja tu gribi emocijas sist ārā un nepazaudēt tavus tikko vien iegūtos skatītāju simts tūkstošus - tad tev ir jāievēro un jārealizē viss manis augstākminētais! Dari! Tu vari! Tev viss, ko tu pats gribi, ir pa spēkam - jo tev ir īpašās, dzeltenzaļās burvja acis... ;) 

lora  p.s.  22:15  |  12.11.2007.

Un, Jāni, ja tu patiesi raizējies par uzbriestošo krīzi valsts ekonomikā, tad beidz vaimanāt un histērijās krist, bet palīdzi mums visiem - dzen cauri diskusijas par kredītnodokļa ieviešanu! Tāda, kas vienlaikus bremzētu ieplūstošos miljradus patēriņa kreditēšanā, bet stimulēt sāktu reāli uzņēmējdarbības attīstības kreditēšanu - lai tur sāk tie banku miljardi ieplūst! Jo tikai tad turpinās augt arī algas, bet algu augšana ļaus turpināt paaugstināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu un kaut kad tomēr ļaus sākt samazināt arī abus darbaspēka nodokļus, nenograujot valsts un pašvaldību budžetus - ne pensonāriem, ne valsts sektorā strādājošajie, vispār citiem neskādējot tātad! Starp citu - vai tu jēlo šodienas solījumos kaut kur manīji to bāzi, avotu, no kurienes finansēt viņi sapņo tos visus viņu murgainos labumus?! Vai tu manīji, ka viņi taisās stimulēt uzņēmēju attīstību un dzenāt uzņēmējus, lai tie straujāk ceļ algas darbaspēkam - lai tos nodokļus varētu sākt arī samazināt? Nikā - viņiem ir prātā neienāca, ka par to vajadzētu domāt! Viņi tik atlaidīšot nodokļus un nu tik mums saldā dzīve sākšoties - īsta leiputrija, ja ir tik dumjš un notic tiem viņu murgainajiem solījumiem. Ekonomika ir cieta zinātne - matērijas nezūdamības likums ekonomikā strādā tik precīzi, kā nekur citur pat: ja tu kādam gribi kaut ko iedot, tad tev tas ir vai nu jānopelna, vai kādam jānozog - jāatņem. Jēlie nesola pelnīt vairāk - viņi sola, ka vienkārši atņemšot, tipa, kā "labais robins huds" viņi samazināšot tikai darbaspēka nodokļus, t.i., izvazāšot valsts un pašvaldību budžetus, sociālo budžetu - pensionāru un pabalstu saņēmēju īpašumu to skaitā... Tāpēc, Jāni, savācies - beidz kā histēriska bāba uzvesties, bet gan sāc lietišķi, dzelžaini dzīt cauri diskusiju par kredītnodokļa ieviešanu! Ja vien tu nemelo un patiesi tev rūp, kas ar mums visiem notiks! Tad ņem un dari - tev jau ir visa vajadzīgā informācija, lai tu spētu sajēgt pats šo tēmu un prasmīgi diskusijas izdzītu! Dari! Un beidz kā skopulis mūsu visu acu priekšā jukt prātā, uz psiheni kandidēt kā pagājušotrešdien - ej, meklē un dabū, noalgo pats sev palīdzību, lai tu spētu vienmēr būt objektīvs, stabils! Kāda jēga man, citiem vienā histēriķī skatīties, kurš pats savus nervus nevalda - bet muld pa gaisiem, ka gribot valsti, bardaku tajā savaldīt... Sevi savaldīt iemācies vispirms! 

Andris    02:05  |  13.11.2007.

Lora, Jums, manupraat, buutu jaaiemaacaas sakaartot domas un to struktureetu pasniegshanu:P Un arii saturs ir kaut kaads sviests:P 

Skatītāja    09:36  |  25.12.2007.

Ēlerte gan ir Lauva. Gribu viņu par Prezidenti. Apbrīnojama personība. Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: