Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 23.01.2021.
 

Cik ātri var atlaist Saeimu?

Iekšpolitika

06.11.2007. Andris Saulītis, Jānis Domburs  A A A Komentāri: 16
Šobrīd sabiedrībā aktuālo saukli – atlaist Saeimu – realitātē var īstenot divos veidos. Vienkāršākais ir tad, ja to ierosina Valsts prezidents. Daudz sarežģītāks ir Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) šobrīd iesāktais ceļš to panākt ar grozījumu veikšanu Latvijas Republikas Satversmē. Abu scenāriju īstenošana līdz jaunas Saeimas darba uzsākšanai prasa laiku no vairākiem mēnešiem līdz pat gadam.
guga    12:53  |  06.11.2007.

LAikam jau LAtvijā tā kāre uz varu ir pārāk liela, bet izpratne par demokrātiju primitīva. Arī Ulmanis, būdams ministru prezidents atlaida Saeimu, ja nemaldos pēc 17 gadiem (1935.g.). IZskatās, ka KAlvītis grib vēsturi atkārtot (nākošgad arī būs 17), paliekot amatā, kamēr padarīs visus (ne)darbus vēl triju gadu garumā. PAr Saeimu - jāiet abi ceļi - jāspiež uz prezidentu (piketi, parakstu vākšanas, tautas sapulces, TV) un jāorganizē grozijumi Satversmē. Vismaz Saeimas hameleoni nedaudz pierausies, bet skaidrs, ka dabu jau nemainies. Vienkārši ir jāpierāda, ka tauta ir spējīga aizstāvēt savas tiesības uz suverēno varu LAvijā. JA to neizdarīsim, būsim bānānu republika mūžīgi mūžos. 

ķirsis    15:32  |  06.11.2007.

Man šķiet, ka jāiet uz maksimumu - prezidentam jāierosina Saeimas atlaišana, bet paralēli jāvirza Satversmes grozījumi, lai otrreiz vairs nenonāktu šādā situācijā. 

zahi    19:23  |  06.11.2007.

Šis vairāk izklausās pēc preses & mediju cīņas par savu varu jeb par vēlmi pierādīt to, ka prese & mediji pauž tautas viedokli un ir spējīga Latvijā mainīt arī valdību. Kaut gan motivācija kopumā nav skaidra - negribētos ticēt, ka tikai tagad lielāka daļa no publiski pazīstamām personām un vienkāršiem cilvēkiem, ir sākusi saprast, kas notiek valdībā. Notikumi, kas ir izraisījuši šo rosību, tomēr nav tādi personiski, individuāli katru Latvijas pilsoni vai patriotu uzrunājoši, kuru noskaņu manuprāt gribēja veicināt šī Tautas sapulce. Šī tomēr neizskatās pēc tās reizes, kad mainoties valdībai, pie varas varētu nākt gaišie spēki, vienkāršo cilvēku glābēji un Latvijas vārda augstu turētāji. Var jau būt ir vērts apspriest to, kāds ir likumiski pareizākais ceļs šobrīd, ja modelē scenāriju, ka valdības atkāpšanās tomēr tiek īstenota. Tomēr daudz nozīmīgāks būtu nevis tas process, bet tas rezultāts, ko ir iespējams iegūt. Bet tāds skaidrs rezultāts, ko cer sagaidīt vēlētāji (izprotot reālo situāciju, nevis sapņojot var labo solījumu īstenošanu), manuprāt nav izvirzīts un nav arī skaidrs. 

Zigis    21:13  |  06.11.2007.

Man liekas, ka Zatleram vajadzētu atlaist , lai tas nestabilitaates laiks buutu mazaaks, jo parakstus savaaks tā vai tā::)) 

Anna    22:19  |  06.11.2007.

Kur mums steiga? Ja LIELA MĀJA ir piecūkota, tad taa ir jaatiira... Protams, var paskatoties uz darāmo darbu tūlīt nolaist rokas, neko nedarīt un turpināt dzīvot mēslos... 

kekss    23:21  |  06.11.2007.

Bet kas tad un ko vēlēja pēdējās saeimas velēšanās? Tie paši lietussargu revolucionāri vien ievēlēja valdošās koalīcijas partijas, bet tagad saka, ka piekrāpti. Ir pēdējais laiks arī pašai tautai iedziļināties, kas tie ir par cilvekiem, kurus tā vēlē un neticēt rožainajām debesmannu pirmsvēlēšanu tv reklamām. 

Mazs Ciniķis,  gāž lielu Saeimu  02:09  |  07.11.2007.

Ir nepelnīti aizmirsts vēl viens Saeimas legāls (un drošs - prezidentam nav jāliek "sava galva zem cirvja" ārkārtas atlaišanas variants - trīs izgāztas valdības! Tas ir - prezidents pēc 3x pēc kārtas nosauc Ministru prezidenta kanditātus (pie nelielas fantāzijas piepūles), kas Saeimai nav pieņemami un var sūtīt Saeimu mājās. Ja vien Saeima pašsaglabāšanās instinkta vadīta nesamierinās ar "nepareizu" Ministru kabinetu! 

tā pati    14:14  |  07.11.2007.

Darīt darīšanas pēc... Runāt, oi, debatēt debatēšanas pēc... Atlaist Saeimu atlaišanas pēc... Jāni - vai tu armijā atkalpoji? :) Ja jā, tad tev vajadzētu atcerēties tādu jauku un efektīvu izcila saprāta augli - strojbatu... Lūk, man tā izskatās, ka tu aizvien to "strojbata" bezjēgu centies pats vien ieviest visur un visam ap tevi! :) Klau, tu uzmālēji divus scenārijus par to - bet es, tos abus lasot, smaidīju, jo labi jutu tavas mokas "Vellos, nu kāpēc gan mūsu senči uztaisījuši šitādu Satversmi, kāpēc tik ļoti apgrūtinājuši Saeimas atlaišanu..." Aber manuprāt to mūsu senči izdarīja tieši tāpēc, lai visādi tirliņi un histēriķi, varu slimīgi alkstošie lūzeri nevarētu mūsu mazo valsti nemitīgi raustīt uz priekšu un atpakaļ, savu perosnīgo, savtīgo, slimīgo lūzeru iegribu remdēšanai! :) p.s. Paliku vaļā muti - tu aizvien tomēr rūpīgi lasi un apdomā, ko tev iesaku: balsojumam atbilžu versijas esi divkārošjis pat... Pamanīju un priecājos. Protams. 

tā pati    14:20  |  07.11.2007.

p.p.s. Vai patiesi šai lapai šodien bijuši tikai 498 apmeklētāji? Jo tik šobrīd ir nobalsojuši... Ja tā, tad jau šī ir daudz, daudz knapāk apmeklēta pat kā kaut cik kvalitatīvas, interesantas personīgās "dienasgrāmatu" stila weblapiņas... Un tad ir jāuzjautā, Jāni, pašam sev - kāpēc pie tevis šeit negrib cilvēki nākt, kāpēc te pie tevis atnāk tikai knaps pustūkstotītis pat raidījuma dienā... Un vai tev patiesi no šitik redzami cilvēku nemīlētas lapas balsojuma ir kādas tiesības to pat publiski paust..., kur vēl par sabiedrības viedokli to sludināt... Labi, labi, tu vairs to nedari... Bet, ja apmeklējuši tomēr ir vairāk kā šie 500 - vai tad nevajadzētu uzdot pašam sev jautājumu: kāpēc tad pārējie negrib un nebalso..? Nezinu, kā ir - tev tas pašam jāzina... Un jāanalizē! 

ja ta ir    15:22  |  07.11.2007.

bet ir verts! 

to  guga  15:23  |  07.11.2007.

nejauksim! Ulmanis nelikumīgi atlaida Saeimu kā likumdošanas orgānu, bet Zatleram jāatlaiž konkrētais, 9.Saeimas sastāvs! Atškirība par 180* 

aivis  Mazam ciniķim  17:06  |  07.11.2007.

Vai tās trīs reizes Satversmē tiešām ir iekšā vai tikai tavas fantāzijas auglis? Es tā kā neko tamlīdzīgu tur neatceros. 

mo  > aivis  19:31  |  07.11.2007.

tā jau Šķēle pirmo reizi par premjeru tika - viņš bija 3 izvirzītais kandidāts, 2 pirms viņa neapstiprināja, tik neatceros vairs, kuri tie bija. Tas vēl bija īsi pēc Saiemas vēlēšanām, un bija skaidrs, ka to trešo apstiprinās, lai kas ar viņš nebūtu, citādi deputātiņiem būtu jātinās, pat īsti deputātēt nesākušiem:) 

Maija  jensis@kopideja.lv  23:01  |  07.11.2007.

Ar iniciatīvu Saeimas atlaišanai jānāk prezidentam.Kas,diemžēl,ir maz ticami.Ar šo Saeimas sastāvu nekas nemainīsies.Un,lai cik skumji tas nebūtu,jāatzīst arī,ka nav lielu cerību,ka latviešu tautai būs tāds potenciāls,lai jaunās Saeimas vēlēšanās spētu piedāvāt vismaz 100 personas,kas atbilstu tiem priekšstatiem,ko mēs gaidām no tautas priekšstāvjiem.Bet,atlaižot šo Saeimu, vismaz būtu precedents,ka atrašanās deputāta krēslā nav 4-gadu kaifs,kad nevienam nav jāatskaitās,likumi nav saistoši,ir pieejami visādi bonusi(paralēli saņemot pieklājīgu algu),iespēja nodibināt korporatīvus sakarus,kas noderētu turpmākajā dzīvē u.t.t. un u.t.t.Tas varbūt liktu nedaudz iespringt un nebūt tik ciniskiem un augstprātīgiem(tautas kalps I.Kalniņš-pēdējā laika skumjākais piemērs).Jo Latvijā taču"viena taisnība visiem"? Skan smieklīgi,vai ne? 

Skatītājs  Plencis@inbox.lv  18:04  |  16.11.2007.

Saeima tāds balagāns vien ir. Oligarhu vadīto partiju marionetes. Pareizi Kārlis Ulmanis toreiz izdrija, ka atlaida saeimu. Uzreiz daudz kas valstī aizgāja uz augšu. Paskataties, kas tur sēž tai saeimā. Ščerbatiks, tas Līdaka, Pauls, Iamtns Kalniņš... savās nozarēs šie cilvēki ir speciālisti, bet ne jau saeimā. Labākais būtu tautas vēlēts prezidents, kurš savāc savu komandu ar ministriem, speciālistiem savās jomās un lai strādā. To naudu ko ietauppītu neuzturot saimu varētu maksāt tai komandai un tad valsts vadībā būtu speciālisti, nevis ļubiteļi. 

vasjad    13:29  |  07.04.2008.

Daļu no Saeimas deputātiem var atlaist kaut rīt!!! Un likumīgi, bez Satversmes naudīgajiem labojumiem! Latvijas Bankas prezidents un premjers nomierina iedzīvotājus, ka lata devalvācijas nebūs un ka ekonomiskā krīze mums nedraud. Bet Saeimas deputātu atskaites par to ienākumiem rada ko citu. Viņu ienākumi ir bieži euro glabājas. Tas nenozīmē neticību savas valsts valūtai – latam? Un nerāda bažas par lata devalvāciju? Kāpēc neviens neuzsāk pret šiem deputātiem krimināllietu par lata stabilitātes apšaubīšanu? Šeit ne kaut kādi SMS vai zvani - bet VALSTSVĪRU skaidri pausta neuzticība savai valūtai!!! Kā var ar tīro sirdsapziņu kalpot valstij, kuras valūta tev šķiet neuzticama?!!! Labi būtu, ja tikai par euro runa. Bet ir deputāti, kuri glābj naudas uzkrājumus „zeķē”! Tā ir neuzticība Latvijas Bankai! Visur skaidras naudas lielie uzkrājumi, glābjamie mājā ir netīras naudas pazīmes un nelikumīgas darbības – narkotikas, prostitūcija u t.t. – pazīmes. Kad T.p. šiem Saeimas deputātiem jāatkāpjas no amatiem un jānoliek deputātu mandātus! Īpaši tāpēc ka par 5 000( vai cik tur) latiem skaidras naudas nēsāšanu Saeimā jau cietīs Indulis Emsis. Viņi grib iet arī šādu ceļu! Bet vispirms pieaiciniet viņus uz savu pārraidi – lai paskaidro, kāpēc glabā naudu zeķē un euro, nevis latos! Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: