Kas mainās: iesaiste politikā vai tiesiskuma privatizācija?

Saistībā ar pēdējo divu nedēļu notikumiem Latvijas politikā un sabiedrībā, „Kas notiek Latvijā?” diskusijas dalībnieki piedāvāja savus scenārijus un risinājumus. Psihoterapeits Viesturs Rudzītis prognozēja, ka nez vai ārkārtas vēlēšanu rezultāts būtiski atšķirsies no pašreizējā.
Stratēģiskās analīzes komisijas priekšsēdētājs Roberts Ķīlis pauda pārliecību, ka neizbēgama ir politiskās sistēmas maiņa, jo ar 10% uzticību ilgstoši tā vairs funkcionēt nevar.
Gan Rudzītis, gan Ķīlis izteicās par jauna politiskā spēka nepieciešamību, savukārt žurnālists un politologs Gints Grūbe norādīja, ka pēdējās dienās visas partijas sākušas izmantot vārdus „korupcija”, „tiesiskums”, mēģinot šos vārdus „privatizēt”, kas radīs politisku sajukumu un sabiedrībai būs grūtāk izvēlēties.
„Oligarhu kapusvētku” iniciators Jānis Erts uzturēja pozīciju, ka valstī nekas nenotiks, ja neviens nebūs politiski aktīvs, bet Latvijā pilsoņu iesaiste politiskajos procesos ir zemākā Eiropā, un tam ir korelācija ir ar to, kāds ir valsts attīstības līmenis.